Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy możliwe jest żeby pełny fis z 1995roku wogóle nie obsługiwał rdsu???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dziś po raz kolejny chciałem uruchomić wyświetlanie informacji rds na pełnym fisie w roczniku 1995 (z przed pierwszego liftu) i po raz kolejny nie udało mi się. Sprawdzałem na różnych radioodtwarzaczach audi, sprawdzona instalacja i kodowanie licznika i nic.

Pomyslałem że górna część fisa jest wyświetlana na żółto a nie na czerwono (jak po lifcie) i może po prostu ta część jest zarezerwowana tylko na "kontrolki" a nie na rds. Czy dobrze myślę czy jestem w błędzie???Ma ktoś w autach z roczników 95-96 rds na fisie???

Z góry dziękuje wyjaśnienie mi sprawy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B5 rezałem fis i rds działał bez problemu. Licznik 1995r, autko 1996r. Sprawdź jeszcze raz dobrze połączenie między radiem i licznikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam polifta i u mnie nie działa bo nie mam kabla

ma ktos może taki dostepny ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego kabla??

Najzwyklejszy kabelek, w sumie 3 żyły potrzebne, od strony radia albo masz czarną kostkę ISO (połączone 3x mini-ISO w jednej), albo na allegro kupujesz kostę z 3 pinami (około 10zł z przesyłką wychodzi), to lutujesz do wtyczki przy liczniku. Tyle. Nie musisz miec jakiegoś specjalnego kabla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B5 rezałem fis i rds działał bez problemu. Licznik 1995r, autko 1996r. Sprawdź jeszcze raz dobrze połączenie między radiem i licznikiem...

Dzięki kolego, więc mam pewność że to musi działać. Ok będę próbował jeszcze.

Sprawdze jeszcze kodowanie licznika dla pewności.

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego kabla??

Najzwyklejszy kabelek, w sumie 3 żyły potrzebne, od strony radia albo masz czarną kostkę ISO (połączone 3x mini-ISO w jednej), albo na allegro kupujesz kostę z 3 pinami (około 10zł z przesyłką wychodzi), to lutujesz do wtyczki przy liczniku. Tyle. Nie musisz miec jakiegoś specjalnego kabla...

zrobisz mi taki kabelek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to naprawdę nie jest nic skomplikowanego, na pewno dasz sobie radę.

MINI ISO (zielony) + TERMINALE (2737097667) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Tu masz wszystko co potrzebujesz.

Musisz tylko wyjąć radio, sprawdzić które piny są odpowiedzialne za informację RDS i podłączyć je do odpowiednich pinów w kostce FIS licznika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a tak dla pewności to powinienem podłączyć radio concert prawda??Chorus chyba nie obsługuje fisa i zmieniarki???Mam rację??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to naprawdę nie jest nic skomplikowanego, na pewno dasz sobie radę.

MINI ISO (zielony) + TERMINALE (2737097667) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Tu masz wszystko co potrzebujesz.

Musisz tylko wyjąć radio, sprawdzić które piny są odpowiedzialne za informację RDS i podłączyć je do odpowiednich pinów w kostce FIS licznika...

przyznam Ci sie że nie znam sie na tym :facepalm:

jezeli masz mozliwosc zrobienia to chętnie kupie go od Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a tak dla pewności to powinienem podłączyć radio concert prawda??Chorus chyba nie obsługuje fisa i zmieniarki???Mam rację??

dokladnie tak jak piszesz...poza tym w dziale o rezaniu fisa jest manual ktorego sam udostepnilem i tam jest opisane ktore przewody z radia maja isc do kostki licznika....devastation...lutownica w reke i dasz rade nie jest to takie trudne jak by sie moglo wydawac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to naprawdę nie jest nic skomplikowanego, na pewno dasz sobie radę.

MINI ISO (zielony) + TERMINALE (2737097667) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Tu masz wszystko co potrzebujesz.

Musisz tylko wyjąć radio, sprawdzić które piny są odpowiedzialne za informację RDS i podłączyć je do odpowiednich pinów w kostce FIS licznika...

przyznam Ci sie że nie znam sie na tym :facepalm:

jezeli masz mozliwosc zrobienia to chętnie kupie go od Ciebie

Mogę ci to zrobić za friko, ale jeśli tego sam nie zrobisz, to na pewno nie podłączysz tego kabla do licznika... Tak jak pisze devon, to naprawdę nic trudnego. Jeżeli naprawdę nie chcesz spróbować to poproś kogoś z twojej okolicy, to jest roboty na 10 minut, więc nawet na jakimś spocie ktoś ci to ogarnie.

A jeśli nadal chcesz, żebym zrobił ci ten kabelek to nie ma problemu, ale tak jak pisałem, nie da ci to wiele, bo prześlę ci kabelek który i tak będziesz musiał wlutować do kostki FIS przy liczniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób kabel i schemat

wlutuje sobie go

z kasą nie ma problemu

ewentualnie proponuję jakąś usługę z mojej strony

info poniżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo masz podłączony CAN H i CAN L z radia do zegarów. Niektórzy tego nie mają i nie wyświetla info z rds na fis.

Oczywiście trzeba zrobić kabelek i o ile dobrze pamiętam mała adaptacją VAGiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...