Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Szelest we wnętrzu


Requan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiem, ze temat byl juz poruszany, ale ja probowalem juz duzo rzeczy i dalej nie moge znalesc przyczyny, otoz przy predkosci powyzej 70km/h zaczynam slyszec wiatr w aucie, a przy 100 to juz jeden wielki szelest, co zrobilem:

-wciagnalem drzwi - nic

-pomalowalem ramke drzwi biala kreda i okazalo sie ze kreda ladnie odbila sie na uszczelce drzwiowej

-zeby sprawdzic gdzie lezy problem kupilem uszczelke do drzwi z gabki (taka stosowana w domach) i najpierw obkleilem cale drzwi - dalej to samo

-nastepnie pomyslalem, ze moze to od szyby - wlozylem troche izolacji igielitowej pod uszczszelke zeby szyba lepiej do niej

przylegala - troche sie poprawilo ale dalej swiszcze

Nie mam juz pomyslu ktoredy ten je... wiatr sie dostaje. Posadzilem jeszcze kierowce, zeby zobaczyc jak to jest na miejscu pasazera i

praktycznie tez swiszcze - tylko nie tak.

Caly czas jest wrazenie jakby szyba nie byla zamknieta.

Nie wiem co mozna jeszcze zrobic - czy jest sens regulowac ramka skoro kreda dokladnie odbila mi sie na uszczelce??

Podpowiedzcie prosze cos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz w tych szczelinach ..na złączeniu materiału i plastiku :mysli:

img0004qw4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka reakcje.

Szyba z przodu byla wymieniana -jest wstawiona orginalna Audi. Czy to mozliwe ze od szyby tak daje??, bo sprawdzalem i woda sie nie leje. Jesli tak czy da sie cos z tym zrobic???

Zobacze te szczeliny, (fakt, nie przyszlo mi do glowy ze tam tez moze sie dostawiac wiatr) i dam znac...

Dodam tylko ze cos bylo grzebane w boczku drzwi kierowcy-szyba ta jednak jest orginalna Robione tez bylo nadkole od strony kierowcy.

W samochodzi nieraz ciezko stwierdzic skad dochodzi halas, bo to jedno wielkie pudlo rezonansowe, ale wydaje mi sie ze swist dochodzi ze slupka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz w tych szczelinach ..na złączeniu materiału i plastiku :mysli:

img0004qw4.jpg

Poważnie mówisz?? czy z tego miejsca może dobiegać szum??

Ja u siebie też mam to samo co kolega Requan. Moja przednia szyba też była wymieniana ale wydaje mi się że została wsadzona stara uszczelka, która za dobrze nie przylega. oprócz tego stojąc przodem do maski to w lewym górnym rogu między uszczelką a szybą mam małą szczlinę (ok 2 mm).

Mam pytanie, czy można wymienić samą uszczelkę bez wyjmowania przedniej szyby?? :mysli:

A może polecacie coś innego?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja szyba przednia też była wymieniana ..teź mi monsuny po aucie szalały jak jechałem wiecej niz 100 / 120 Km/h..ale wyregulowałem na ramkach przy okazji i teraz cichutko :th:

A jak otworzę szybę podczas jazdy to wyraźnie czuć powietrze przenikające przez szczelinę zaznaczoną na zdjęciu ..taki przeciąg :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze.

Zakleilem boczna uszczelke szyby tasma izolacyjna zeby sprawdzic czy to od szyby - i nic. Podjechalem tam gdzie wymieniaja szyby i koles spryskal mi przy uszczelce jakims plynem a nastepnie wzial sprezonym powietrzem podmuchal od srodka zeby sprawdzic czy szyba jest dobrze przyklejona - plyn nawet sie nie poruszyl, takze powietrze sie raczej tu nie wydostaje.

Jeszcze pojade zeby mi ramke wyregulowali, ale wydaje mi sie ze wszystko juz wykluczylem. Caly czas jednak mam wrazenie jakby drzwi nie byly dobrze zamkniete - gdyz bardzo dobrze slychac jadace z naprzeciwka samochody.

Raggaman: piszesz ze od przedniej szyby Ci wialo - co zrobiles?? tylko ramke od drzwi wyregulowales??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raggaman: piszesz ze od przedniej szyby Ci wialo - co zrobiles?? tylko ramke od drzwi wyregulowales??

Wyregulowałem wszystkie 4 ramki na drzwiach ( przy okazji).. i teraz mam cisze :toon:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agart: Zeby wyregulowac ramke musisz zdjac tapicerke drzwi. Pamietaj tylko ze tapicerka (przynajmniej u mnie) jest zamocowana na haczykach takze po odkreceniu srub musisz przesunac ja do gory( w zadnym razie nie ciagnac do siebie bo polamiesz haczyki) sruby od ramki to takie duze srebne - dwie od strony zamka i dwie od strony zawiasow odkrecasz i przesuwasz ramke - sorry ze nie zrobilem Ci zdjec ale nie dorobilem sie jeszcze porzadnego aparatu. Jakbys mial jakies pytania to pisz.

Wracajac do tematu to wyregulowalem ramke i dalej swiszcze - jakby ktos mial jakies pomysly bede wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu sciągnął plastik osłaniający od wewnątrz kable idące do lusterka i tam szukał przyczyny... Miałem to samo. Szukałem tygodniami, regulowałem drzwi, wklejałem uszczelki i nic. Dopiero rozebranie lusterka i uszczelnienie, bo tam są dziury i kable idą w gumce - przynajmniej u mnie tak było - i uszczelniłem tam silikonem i cisza ........ CISZA!!! :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu sciągnął plastik osłaniający od wewnątrz kable idące do lusterka i tam szukał przyczyny... Miałem to samo. Szukałem tygodniami, regulowałem drzwi, wklejałem uszczelki i nic. Dopiero rozebranie lusterka i uszczelnienie, bo tam są dziury i kable idą w gumce - przynajmniej u mnie tak było - i uszczelniłem tam silikonem i cisza ........ CISZA!!! :>

Warto sprawdzić, możliwe że tam leży przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bykua4 , czy mozesz mi napisac co dokladnie uszczelniles w lusterkach?? Ja nawalilem silikonu na poloczenie lusterka z drzwiami(bez odkrecania lusterka), lacznie z przewodem dochodzacym do kostki, ale nie na wiele to pomoglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ściągnąłem całe lusterko i wszystko wyczyściłem a największe szpary miałem w tym wycięciu kwadratowym w którym umiejscowiona jest kostka od lusterka. I tam własnie dookoła nałożyłem silikon na kostkę i tak żeby po zdjęciu tej maskownicy w aucie nie było żadnego przejścia do lusterka. U mnie pomogło. Jeden kolega wsadził pod tą maskownicę gąbkę taką jak od kładzenia paneli i upchnął ją i założył maskownice. Też mu to pomogło. Musisz popróbować, chyba, że przyczyna jest w innym miejscu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...