Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

problemy z hamulcami

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam

po wymianie tarcz i klockow (tyl) trzy krotnym odpowietrzaniu , dalej po kilku hamowaniach (pulsacyjnych ) pedal "twardieje".

prosze o porade co zrobilismy nie tak.

pozdrawiam.

Opublikowano

To jest normalne , że po po trzykrotnym szybkim naciśnięciu hamulca spada wartość podciśnienia w układzie hamulcowym (serwie)tym samym pedał twardnieje.

Poza tym rozszczelniliście układ przy wymianie klocków?

Czy były odkręcane zaciski?- żeby się zapowietrzyły.

Opublikowano
  • Autor

nie wiem bo cala wmiane robil kolega , ja tylko na sam koniec pomagalem , po skreceniu, a jakie to ma znaczenie?

Opublikowano

jak był rozszczelniony układ odkręcone zaciski bądź czyszczone gumki w zaciskach to trzeba poprawnie odpowietrzyć tylne zaciski , a jak był dodatkowo opróżniony zbiorniczek płynu hamulcowego to trzeba również odpowietrzyć moduł ABS-u vagiem.- jeśli masz B6 bo jak B5 to koszmar.:facepalm:

Jaki masz model-rocznik auta.

zapytaj kolegi co dokładnie robił?

Opublikowano

Dokładnie, zapytaj co dokładnie robił.

Mógł nie wyczyścić zacisków, tylko je wkręcić tłoczki. teraz są zapieczone i nie cofają się.

Jeżeli problem występował wcześniej, przed wymiana klocków (a zaciski były czyszczone) masz uwalaną pompę hamulcową.

Opublikowano
Dokładnie, zapytaj co dokładnie robił.

Mógł nie wyczyścić zacisków, tylko je wkręcić tłoczki. teraz są zapieczone i nie cofają się.

Jeżeli problem występował wcześniej, przed wymiana klocków (a zaciski były czyszczone) masz uwalaną pompę hamulcową.

nierozbiegaj sie tak w rozważaniach ,przeczytaj najpierw dokładnie post

Opublikowano
witam

po wymianie tarcz i klockow (tyl) trzy krotnym odpowietrzaniu , dalej po kilku hamowaniach (pulsacyjnych ) pedal "twardieje".

prosze o porade co zrobilismy nie tak.

pozdrawiam.

Kolego, najpierw uzupełnij profil

bo nie wiadomo co pisac

jak masz ropniaka to pada vacuumpompa

po co hamujesz pulsacyjnie ?

Opublikowano

po co hamujesz pulsacyjnie ?

Tez jestem ciekaw

Opublikowano
  • Autor

witam

mam ropke , 2002 rok , b6 , przed wymianą nic podobnego sie nie działo . jesli chodzi o to hamowanie pulsacyjne , to chodzi o to ze gdy zjezdzam to kilkakrotnie w krotkim czasie naciskam pedał i po takim hamowaniu naciskam hamulec mocno zeby sie całkiem zatrzymac i .... zonk pedał twardnieje ,a auto nie staje.

pozdrawiam

Opublikowano

Vacuum siada

Opublikowano
  • Autor

a tak troche jasniej , jak mozna. co to jest vacum? i ile ewentualnie kosztuje?

pozdrawiam

Opublikowano
a tak troche jasniej , jak mozna. co to jest vacum? i ile ewentualnie kosztuje?

pozdrawiam

Pompa vacum wytwarza podciśnienie w układzie a także "podaje" paliwo do pompowtrysków a kosztuje np:POMPA VACUM 038145209A AWX AUDI A4 B6 1.9 TDI (2723412167) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Opublikowano
  • Autor

dzieki.

Opublikowano

A jak to jest w benzynie ? Jeśli nacisnę pedał wolno to czuć tego asystenta hamowania. Odrazu lecę w przód. Ale jak jadę szybko i mi rowerzystka w ostatniej chwili machnęła ręką że zmienia pas i gwałtownie noga na hamulec to pedał twardy jak beton a ja myślałem że ją skrobać będę. Wężyk (o ile to ten który idzie przed zbiorniczkiem płynu przez ścianę grodziową do trójnika) jest cały. Co może być nie tak ?

Opublikowano

nieszczelnosc pomiedzy kolektorem a serwem

Opublikowano

Dziękuję kolego. A coś więcej możesz powiedzieć ? Jakim kolektorem ? Gdzie szukać tej nieszczelności ? Jak ją zlokalizować ? Auto ma chodzić i ktoś dusi hamulce a ja mam szukać gdzie syczy ? Serwo to jest to za zbiorniczkiem ? Jak to naprawić i jaki koszt ?

Opublikowano

Witam Mam prośbę.. wymieniałem przednie tarcze i klocki i zapowietrzał mi sie układ od tamtej pory, odpowietrzyłem wszystkie hamulce i wszystko do ok tygodnia było wporządku , gdzie znów pedał hamulca znów był miekkki i znow sie zapowietrzyło i kontrolka zasiwciła od klocków .;/ za drugim razem okazalo sie ze jest wyciek płynu z tylnej szczeki jak jest zaciągniety reczny;/ i tak sie zastanawiam czy wymieniac całą szczeke czy tylko uszczelke proszę o pomoc... Mam a4 b5 z 2000r 1.9tdi quattro

Opublikowano

wymien zacisk

Opublikowano
nieszczelnosc pomiedzy kolektorem a serwem
Kolego nieszczelności nie znalazłem ale za to ten gumowy wąż od trójnika do kolektora jest miękki i po odpaleniu auta robi się płaski - jakby coś zasysało powietrze i nie miało skąd. Czy to jest powodem ? Groźne to ?
Opublikowano

tak, grozne, blokuje przepływ

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.