Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wyciągnięcie plastików zegara

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

W związku iż za zegarami a dokładniej za tym plastikiem który znajduje się przed zegarami mam trochę syfu (nie wiem jakim cudem tam się znalazł) chciałbym ten plastik wyciągnąc. Lecz nie chcę próbować metodą prób i błędów ponieważ nie chcę uszkodzić tego plastiku.

Jak poprawnie wyciągnąć ten plastik by dostać się do zegarów?

Opublikowano

Musisz wyciągnąć zegary, a następnie zdemontować tę "szybkę" i dopiero wyczyścić.

  • Wyłącz zapłon.
  • Ustaw kolumnę kierownicy w pozycji na sam dół i maksymalnie do siebie.
  • Zdejmij/wyciągnij listewkę ozdobną znajdującą się pomiędzy przyciskami "MODE" i "CHECK".
  • Wykręć 2 wkręty, które zasłaniała listwa ozdobna (torx).
  • Zdejmij lewą zaślepkę z boku deski rozdzielczej (tę zasłaniającą bezpieczniki).
  • Włóż rękę do środka i wypchnij zegary.
  • Odepnij wtyczki.
  • Odkręć z tyłu zegarów 4 wkręty (torx T10).
  • Podważ 4 zatrzaski (2 u dołu i 2 po bokach).
  • Wysuń zegary z obudowy.

Składasz w odwrotnej kolejności.

Nie włączaj zapłonu w czasie, gdy masz odłączone kable od licznika!!!

--

Pozdrawiam.

Sławek

Opublikowano
  • Autor

Ale nie nie ja licznik zostawiam tak jak jest tylko ten plastik chcę zdjąć ;)

---------- Post dopisany at 20:44 ---------- Poprzedni post napisany at 20:43 ----------

Bo po poprostu między tym plastikiem a zegarem mam syf że tak powiem...

Opublikowano

Nie wyczyścisz "szybki" od środka bez wyciągnięcia całego licznika i rozebrania go.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Opublikowano
  • Autor

f*ck... Myślałem że wystarczy jakoś zdemontować ten plastik od strony kierownicy...

Opublikowano

Zrozumiałem, że nie o szybkę tu chodzi tylko o

Zdejmij/wyciągnij listewkę ozdobną znajdującą się pomiędzy przyciskami "MODE" i "CHECK".
. Wyciągnij ją z wyczuciem - podejrzewam, że ciągniesz do góry (jak w B5) lub do siebie.
Opublikowano
  • Autor

Hehe wlasnie chodzi mi o szybke o ten plastik co jest przed zegarami na calej szerokosci.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Opublikowano

A nie możesz tego wyczyścisz nie ściągając tego plastika? Ja używam pędzelka i sprężonego (sprężarka+pistolet) powietrza to takich miejsc.

Opublikowano
  • Autor

Yyy jak skoro bród jest między tym plastikiem a zegarami... Więc niby jak tam ma jakiekolwiek spręzone powietrze się dostać?...

Opublikowano

Myślałęm że chodzi Ci o inny plastik ten na zewnątrz. A Tobie chodzi ten za szybka co wypełnia przestrzeń miedzy tarcza a szyba.

Opublikowano

też mam ten sam problem. kurz mi się tam zbiera ale narazie nie zastanawiałem sie nad tym jak to wyczyścić.

Opublikowano

nie bać się rozbierać poznawać samochód sam to miałem i czyściłem bo mnie irytował ten kurz :banan:

Opublikowano
  • Autor
nie bać się rozbierać poznawać samochód sam to miałem i czyściłem bo mnie irytował ten kurz :banan:

Jak kolego rozebrać ten plastik?

Opublikowano

tak jak pisał Ci kolega steve69 wtedy wyczyścisz jak trzeba :wink:

Opublikowano
nie bać się rozbierać poznawać samochód sam to miałem i czyściłem bo mnie irytował ten kurz :banan:

Mam tak samo, więc niedługo trzeba będzie wyciągnąć zegary :) Na dniach będę montował multifunkcję, więc może zrobię to za jednym razem :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.