Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura silnika


mac12311

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w moim audi po wymianie termostatu (powod: wskazowka dochodzila do 80 stopni) trzyma temperature 95 stopni, czasami podchodzi do 100 stopni. Wody nie ubywa oleju tez nie wiec uszczelke pod glowica wykluczylem. Co moze byc przyczyna takiej temperatury ? a moze to normalne ? przed wymiana poprzedniego termostatu (jeszcze oryginalny) wskazowka dochodzila lekko powyzej 90 no a pozniej tylko 80, teraz jest 95. prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z termostatami jest jak z loterią dlatego polecają oryginał można sprawdzic czujnik temperatury vagiem jest opis w dziale diagnostyka vag jak to zrobić.Jeszcze odnośnie termostatu opisywałem wymieniłęm dwa i dopiero oryginał dał satysfakcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest porządku jak nie przekracza 105C.

plusem jest to że autko będzie ci lepiej grzało i szybciej się nagrzewało.

Sprawdź jeszcze Vagiem czy pokrywają ci sie te z zegarów z vagiem i klimatronikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie po zakupie auta miałem tak, że temperatur nie dochodziła do 80 st. Po wymianie termostatu (Vahler) teraz wskazówka jak już dojdzie do 90 st to już tak zostanie, nawet jeśli olej ma ponad 100st. Z poprzednim moim TDi było tak samo i z tego co wiem to jest normalna sytuacja, w której wskazówka "stoi" na 90. Jeśli Ci przekracza to podejrzewam, że termostat się nie otwiera jak należy. Mówię o wskazaniu z licznika, ale przed wymianą termostatu u siebie VAG mi pokazywał tak samo jak wskaźnik, więc uznaję to za rzeczywistą wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechce nic mowic i siać paniki.Ale jezeli chodzi wam o wskazania zegarow.To przy 98stopniach wskaznik pokazuje jeszcze 90stopni.A jak wam podchodzi wskazowka do 100.To temperatura conajmniej 110jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może tak jest (nie sprawdzałem VAGiem), ale o ile dobrze się orientuję, to normalnie to wskazanie powinno być stałe na poziomie 90 i ani nie rosnąć ani nie maleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...