Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Czerwony dyliżans ;)


luk88spider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Nadszedł czas żebym i swoje wozidło zaprezentował... :wink: Nie jest to coś specjalnego, ale zawsze coś i to moje pierwsze auto, które mam już 3 lata. Z wyposażenia to raczej standart, ale zdążyłem już coś dorezać i coś zepsuć, a plany w rezaniu są.

Marka: Audi
Model: A4 B5
Rok produkcji: 1997, czyli model po I lifcie
Kolor: Czerwony
Pojemność: 1,9 TDI
Moc: 90KM / 202NM
Silnik: AHU
Skrzynia: 5-biegowy manual


Wyposażenie:
- ABS
- 4 x AIR BAG
- el. szyby z przodu
- el. lusterka
- wspomaganie kierownicy
- centralny zamek z komfortem
- dzielona tylna kanapa
- kierownica z eSy
- grzane fotele
- podłokietnik z tyłu
- elektryczny szyberdach
- orginalna roleta tylnej szyby
- pełny FIS
- blokada skrzyni biegów


Wizualnie: zielone - gotowe, żółte - jest i grzecznie czeka, czerwone - tylko plany
- osłony z VR5 szukam jeszcze tej lewej
- lampka i podsufitka poliftowa

- podszybie polifrowe
- podświetlane kratki nawiewów
- dodatkowe oświetlenie bagażnika
- podświetlana gałka biegów
- karbon na dekory
- zderzak S4
- lekka ściema szyb

- ramki klubowe
- lampy przód polift ( jeszcze tylko wysłać je po bixy)
- lampy tył w diodach



Wyposażenie: zielone - gotow, żółte - jest i grzecznie czeka, czerwone - tylko plany
- kluczyk scyzoryk banan z przyciskiem PANIC
- ori alarm

- tempomat ( zostało tylko podpiąć pod kompa)
- konsola 2DIN
- klimatronik
- ESP zobaczymy czy podejdzie do przedlifta
- regulacja świateł poliftowa
- halogeny
- komfortowe kierunki
- pakiet podświetlenie

- grzane uszy
- czasowe wycieraczki na przekaźniku 99
- podłokietnik
- zegarki poliftowe
- fotele kubełki z polifta ( grzane, poduszki, i elek. lędzwia)
- 4 x elektrik szyby z boczkami BOSE z avanta
- kierownica multifinkcja
- zmiana głośników i jakiś wzmak

- tuba w zabudowie
- wycieraczki z Passata B5 FL
- spryskiwacze podgrzewane

- rygle drzwi z polifta (te w połysku)

Technicznie: zielone - gotowe, żółte - jest i grzecznie czeka, czerwone - tylko plany

- hamulce przód polift 288mm
- wtryski 216
- zawias 1BE
- wywalenie kata
- zaślepienie EGR

- górna rozpórka zawieszenia
- dolna rozpórka zawieszenia

- stabilizator z A6 29mm

i jeszcze kilka drobnych szczegółów o których napisze jak sie zrobi.






Naprawy/serwis:
25-11-2011 Tarcza sprzęgła
25-11-2011 Łożysko sprzęgła
25-11-2011 Uszczelka wału
25-11-2011 Uszczelka miski
25-11-2011 Poduszki skrzynia
25-11-2011 Filtr oleju
23-12-2011 Filtr paliwa
23-12-2011 Filtr kabina węgiel
23-12-2011 Filtr powietrza
23-12-2011 Osłona przegóbu lobro P
10-3-2012 Skrzynia GFL
10-3-2012 Olej skrzynia Mobil 75W-90
10-3-2012 Uszczelka pod pokrywą
27-12-2011 Opony Lato 205/55/16 Pirelli P7
25-6-2012 Poduszka silnik P
25-6-2012 Poduszka silnik L
25-6-2012 Guma pod silnik na belka
25-6-2012 Pasek rozrządu
25-6-2012 Pasek wielorowkowy
25-6-2012 Rolka napinająca
25-6-2012 Rolka prowadząca
25-6-2012 Pompa wody
8-08-2012 Tarcze tył
8-08-2012 Klocki tył
8-08-2012 Łożyska tył
8-08-2012 Wachacz góra tył prawy
2-11-2012 Filtr oleju
2-11-2012 Filtr paliwa
2-11-2012 Filtr kabina węgiel
2-11-2012 Filtr powietrza
2-11-2012 Olej Mobil 10W-4
22-11-2012 Łożysko SKF prawy przód
23-11-2012 Wachacz dolny banan prawy
23-11-2012 Wachacz dolny prosty prawy
23-11-2012 Wachacz górny przedni prawy
28-12-2012 Nowy elektromagnes rozrusznika
28-12-2012 Poskładanie z 2 skrzyń jednej
21-11-2013 Rolka napinająca pasek wielorowkowy

Jak na razie nie mam jakiś dobrych fotek i na początek wstawiam takie jakie mam, a postaram sie coś przy najbliższej okazji pstryknąć.

20121018175024.jpg

20121024223436.jpg



Dodatkowe oświetlenie bagażnika:
20121203153420.jpg


Mały pakiecik narzędzi gdyby tak coś... oryginał to black&decker, ale cicho żeby nikt sie nie pokapował... :grin:
20121203153623.jpg


Skrzynia:facepalm:

zdjcie0657h.jpg


20121228132225.jpg

Edytowane przez luk88spider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździsz tym autem jako taxi? Bo coś widzę jakiś wyświetlacz 20PL czy to CB radio ? Malo kiedy widzę B5 bez klimy po I lifcie, z wypasem :) Powiedz mi do czego służy ten przycisk z takim jak gdyby pół słoneczkiem koło przycisku grzania fotela kierowcy oraz ten przycisk "FUNK" czy coś takiego z drugiej strony? Nie wiedziałem, że po I lifcie był już ASR dawany. Zawsze mnie zastanawiały do czego są te dodatkowe miejsca na przyciski, teraz już wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to CB radio, tylko przełączyło mi sie na 20 kanał:wink: no niestety klimy brak...:facepalm: ale i tak bywa i jakoś daje rady. "Pół słoneczko" to było w wersjach taxi, czy policji jako dodatkowe oświetlenie tyłu, a przycisk FUNK to też było w takich wozach, ale do włączania radiostacji. A jeśli chodzi o ASR to jest to narazie tylko pusty przycisk, ale chociaż nie mam wolnych miejsc :grin: Wiem, że to nie w gust forum, ale dużo bardziej podoba mi się taka konsola przed liftowa jak poliftowa... przycisków mam jak w samolocie tylko szkoda, że nie ma wersji przedliftowej 2 din.

---------- Post dopisany 23-11-2012 at 22:28 ---------- Poprzedni post napisany 17-11-2012 at 14:36 ----------

Właśnie jestem po drobnych naprawach typu wachacze z prawej strony i wymianie łożyska, co już nie jest takie łatwe, ale przy pomocy taty jakoś dałem rady... Auto też bardzo słabo grzało, lecz po przepłukaniu nagrzewnicy wg wskazówek użytkownika "kls" jest już ok i znów ciesze sie ciepłem w moim wozie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co...:grin: jedno klubowe autko "krzysparco" jeździ jako taxi:wink:

---------- Post dopisany 03-12-2012 at 20:46 ---------- Poprzedni post napisany 25-11-2012 at 12:26 ----------

2 nowe foty są takich małych drobiazgów, ale zawsze coś a jak doprowadze troche do ładu:facepalm: to napewno bd więcej fot:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie auto jest uziemione bo padła skrzynia, a konkretnie cały synchronizator 1 i 2biegu... :facepalm: Skrzynie rok temu wyniemiałem już na inną bo w tamtej poszły zęby na zębatkach i kupiłem z passata 2001 skrzynie GFL. Teraz miałem do wyboru, albo kupić następną, albo z dwóch poskładać jedną. Po przyjrzeniu sie obu skrzynią postanowiłem zaryzykować i złożyć z tego co miałem. Skrzynie są "prawie" te same, ale to co potrzebowałem to pasowało. Troche czasu i nerwów to kosztowało chociażby ze względu na segery bo te w skrzyniach nie mają oczek na szczypce i nie zawsze wszystko chciało tak iść jak bym sobie tego życzył. Ostatecznie wszystko udało sie złożyć w całość i ku mojemu zaskoczeniu o dziwo działa :decayed: Auto jeszcze jest na kanale bo przy demontażu rozrusznika rozpadła sie plastikowa cześć z elektromagnesu i dopiero jutro bd to miał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie:wink: reszte już mam skompletowaną i czekam już tylko na jarzma od Ciebie no i może jeszcze dorwe osłony tarcz. Myślałem nad 312, ale skutecznie zniechęciła mnie zmiana zimówek na 16...:kwasny:

---------- Post dopisany 03-01-2013 at 22:40 ---------- Poprzedni post napisany 30-12-2012 at 12:51 ----------

Auto już jeździ i jak narazie wszystko ok:wink: Dziś przyszły jarzma pod 288 od slava4tdi, ale troche poczekają bo narazie mam do rozbiórki starą chałupe. Komplet nowych klocków i tarcz ATE też już jest wiec brakuje tylko troche czasu...

---------- Post dopisany 21-02-2013 at 21:57 ---------- Poprzedni post napisany 03-01-2013 at 22:40 ----------

I właśnie przyszedł czas na poliftowe hamulce, które już siedzą w aucie:wink: Niby tylko 8mm tarcze są większe, ale sam klocek jest ok 1cm wyższy. Narazie czekam, aż zestaw sie dotrze, ale napewno bd lepiej jak to co miałem poprzednio... Teraz jeszcze bd musiał odłożyć na nowy przedni zderzak bo w ostatnią niedziele jak wracałem sobie spokojnie w nocy od swojej dziewczyny, trafił mi sie kot pod zderzak i narobił troche szkód,:kwasny: a kotu skasowałem ostatnie życia... Chociaż bd okazja, żeby zmienić na polifta i ładnie dojdą halogeny:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Troche zaniedbałem temat bo też nie bardzo sie działo, pozatym że utosła mi sterta gratów do zrobienia/ założenia i po nowym roku zaraz sie za to zabieram. Uaktualniłem liste co jest i co będzie...

---------- Post dopisany at 17:45 ---------- Poprzedni post napisany at 21:45 ----------

A więc po dość długim postoju w garażu troche sie pozmieniało autko i doszło/zmieniło sie:

-Fotele kubełki w materiale i pełnej elektryce

-Konsola 2 DIN z radyjkiem Symphony oraz podłokietnik

-Klimatronic i cała wiązka którą sobie jakoś wyłuskałem z poliftowej oraz nagrzewnica do klimy ( brakuje tylko części z pod maski do pełnej klimy)

-Wygłuszenie ściany grodziowej od wewnątrz i całej podłogi matami bitumicznymi miękkimi

-Zostały położone wiązki które musze jeszcze popodłanczać pod: alarm, ESP, 4x elektryczne szyby

-1BE z nowymi amorami z tyłu, a przód bd w tym tyg założony razem z rozpórkami górna i dolną

Foty bd troche później bo jeszcze auto rozgrzebane i cały ten tydzień po pracy bd sobie troche grzebał:decayed: najbardziej potem boje sie kodowania tego wszystkiego :shock3: i że też nie umie czytać schematów z audi a elektryki dopiero sie ucze:facepalm:

A powiedzcie Pany w Elsie są takie same schematy wizualnie jak w książce Audi -sam naprawiam?

Jako że moja skrzynia troche sie rozszczelniła to postanowiłem zmienić na wersja 6 gear :kox:

6mbcfqw7.jpg

Skrzynia już zamontowana i odmalowane sanki.

58cik46t.jpg

Przy okazji wymieniłem też miske olejową na taką z czujnikiem pod FIS

ntl8858l.jpg

Do tego doszło:

- ramiona wycieraczek z paska

- podszybie poliftowe

- konsola 2DIN

- ori podłokietnik

- 4 x elektric szyby z boczkami BOSE z avanta

- zawiaz 1BE na nowych amorach KYB

- dolna rozpórka zawieszenia

- stabilizator z A6 29mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...