Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Tiptronic - jak dziala sprzeglo

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jak dziala sprzeglo hydrokinetyczne w tipie? Czy slizganie wystepuje tylko przy ruszaniu - a potem juz trzyma na sztywno, czy na wyzszych biegach tez moze wystapic slizgaanie, np przy redukcji?

Opublikowano

Chodzi ci pewno o blokadę sprzęgła hydrokinetycznego tzw lock-up:

- "ślizgać" czyli bez lock-up powinno się na 1 i 2 ( też niekoniecznie po przy podjeżdżaniu pod ostrą górkę gdy komputer stwierdzi że za bardzo obciążona jest skrzynia lock-up też może się załączyć )

- 3 , 4 , 5 z reguły są już zblokowane z lock-up

- między 2 a 3 czuć czasami podwójne przełączenie wtedy załącza się blokada , w trybie ręcznym często załącza się ona już na 2

- często przy przełączaniu między 3,4,5 lock-up się na sekundę wyłącza , tak jest w programie skrzyni chodzi tutaj o jak najdelikatniejsze przełączenie , natomiast nie powinno być to raczej oddczuwalne

- przy zimnym silniku i niskich temperaturach - na czas 40 sek do 2 minut uruchamia się tryb rozgrzewania silnika ( chodzi o katalizator ) , skrzynia przełącza biegi przy wyższych obrotach i nie blokuje się lock-up stąd możliwe wrażenie ślizgania nawet na 3 i 4

Wnioski wyciągnięte z własnych doświadczeń i instrukcji serwisowych.

Opublikowano
podwójne przełączenie

ja coś takiego zauważam u siebie przy redukowaniu biegów z 5 na 4.

pytanie czy przy trybie S mamy w uzyciu 4 biegi zamiast 5.

sorki za banalne pytanie ale początki przygody z tip.

Opublikowano

ty masz już B6 i metodyka działania może być inna - w B5 nie ma trybu S , musiałbyś dotrzeć do instrukcji jak to jest w B6

wiesz może jaką masz skrzynię - ZF 5HP19FLA?

  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano
Chodzi ci pewno o blokadę sprzęgła hydrokinetycznego tzw lock-up:

- "ślizgać" czyli bez lock-up powinno się na 1 i 2 ( też niekoniecznie po przy podjeżdżaniu pod ostrą górkę gdy komputer stwierdzi że za bardzo obciążona jest skrzynia lock-up też może się załączyć )

Nie mam fizycznej mozliwosci zapiecia Lock-Upa na biegach nizszych od 3ki.

Screenshot by Lightshot

Opublikowano
Chodzi ci pewno o blokadę sprzęgła hydrokinetycznego tzw lock-up:

- "ślizgać" czyli bez lock-up powinno się na 1 i 2 ( też niekoniecznie po przy podjeżdżaniu pod ostrą górkę gdy komputer stwierdzi że za bardzo obciążona jest skrzynia lock-up też może się załączyć )

Nie mam fizycznej mozliwosci zapiecia Lock-Upa na biegach nizszych od 3ki.

Screenshot by Lightshot

Z instrukcji serwisowej Audi/VW:

At high ATF temperatures (usually mountain

driving), the torque converter lock-up is activated

in second or even first gear to reduce the

slippage (power loss) in the torque converter.

This helps to keep the transmission from overheating

:wink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.