Skocz do zawartości
IGNOROWANY

słabe ciśnienie w układzie chłodzenia


Pawełek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy w tym silniku kiedy jest rozgrzany to węże chłodnicy powinny być twarde? U mnie są miękkie jakby ciśnienie było za słabe. Nie wywala wody korkiem, na zegarze 90st trzyma, pompa wody nowa, ogrzewanie działa- tylko te wężę takie miękkie jakby wogóle bez ciśnienia. I jeszcze jedno, jak zgasze rozgrzany silnik to jeszcze przez jakiś czas przelewa się tą rurką cienką do zbiorniczka płyn a mechanik mówił że nie powinno przy zgaszonym silniku i odpowiednim ciśnieniu. Powiedzcie mi czy to prawda bo nie chce przegrzać samochodu ale też nie chce wyrzucać pieniędzy na darmo. Zbiorniczek i korek nowy tylko że nie oryginalny, nie wiem co myśleć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ściągnąć 1 z przewodów od nagrzewnicy (koło akumulatora), jest tam mała dziurka przez którą będzie uciekało powietrze. Oczywiście silnik rozgrzany do 90 stopni. Ja jeszcze robię tak że ściskam co raz węże prowadzące od chłodnicy. W sumie to autko powinno się samo odpowietrzyć po przejechaniu kilkunastu kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli trzyma 90 stopni caly czas, to nie przegrzejesz, może korek w twoim nowym zbiorniczku nie trzyma ciśnienia i dla tego węzę masz bardzo miekie, a jak odkrecasz korek to słychać charakterystyczne zejście ciśnienia ze zbiorniczka, na ciepłym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest rozgrzany, wyłącze silnik i odkręce korek to zejdzie troche ciśnienia i podniesie się poziom płynu z 1cm ale nie wylewa się. może tak musi być? czy powinno na zgaszonym wywalać płyn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynu nie powinno "wywalać" bo jakby tak było to z kolei ciśnienie było by za wysokie. Z tego co opisujesz w ostatnim poście wszystko wydaje się być w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...