Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nagłośnienie Bose


jaccov6

Rekomendowane odpowiedzi

tak sie składa ze ja kupiłem auto i lekko sie rozczarowałem jakości dzwięków i szukam sposobu poprawy bo sub milczy jak zaklęty a i głośniki też szału nie robią :kwasny::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bose jest fajne jak gra

ale jak zaczynasz to robić czy są problemy to nagle nikt nie zna odpowiedzi albo każdy mówi to co wyczytał od innych

sprawdź czy wychodzi sygnał ze wzmaka do suba to podstawa - bo jak jest totalna zima to zacznij od tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty gadasz mam ori sub i po odłączeniu suba grają lepiej niż nie. jeden nowy samochód , mi gra ori sub jak dla mnie wystarczająco chociaż chce zmienić na bose

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja też mam system Bose ale też rewelacji nie ma ten bass taki jakiś mikry. Radio jest Navi Plus (być może dołożone) Przy włączniu pisze tylko Navigation. Napis Bose sie nie wyświetla. Musze sprawdzić czy sub chodzi. W ustawieniach radia mam tylko podstawowe regulacje znaczy bas, sopran, balans, fader. Nie ma podbicia basów ni nic. Dziwne jak na taki system to powinno to ładnie dawać chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak miałem bose pod symphony III to bas na półce dawał ok

radio bez kodowania bose

sprawdź bas może jest coś nie tak z głośnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już było pisane wcześniej - kodowanie nie ma nic do rzeczy!

A co do basu - to akurat w A4 (przynajmniej Avant) to ciężko tu polemizować.

Siedzę trochę w tematyce audio (co prawda zwłaszcza domowe HIFI) i jak komuś brakuje basu w tym aucie i sprawdził czy system jest sprawny to znaczy, że ma coś ostro w uszach pomieszane... :D

Bas jest mocno wyczuwalny i powiedziałbym dominujący przy zwiększeniu nastawów, ten subwoofer w bagażniku spełnia swoje zadanie w 100%.

U mnie w garażu przy zamkniętym aucie i włączonej muzyce (stojąc na zewnątrz) słychać aż charakterystyczne "pierdzenie" basowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: miałem podobne wrażenie na ori subwoofer'ze, tzn za mało basu, jakby tuba nie działała (radio Navi plus), nie wiedziałem co jest grane, sub podczas grania ledwo poruszał membraną głośnika, zrobiłem prosty myk - dałem fader na tył bardziej...i pomogło jak najbardziej:decayed: dziwna sprawa, moim zdaniem regulacja subwoofera powinna być osobna, nie wiem jak u Ciebie, ale warto sprawdzić może zadziała..:hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jakaś "pierdoła" ....

Sprawdź czy podłączona jest kostka do głośnika w tubie , lub czy wtyczka dobrze "siedzi" w gnieździe wzmaka .

Jeśli to nie pomoże to bym sprawdził piny i kostkę od radia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori głośniki Bose w drzwiach same z siebie powinny dawać niezły bass. Druga sprawa. Jak zdejmiesz boczek to w ogóle widzisz jak "pracuje" głośnik bassowy? Sprawdź koniecznie czy masz wpiętą wtyczkę do zasilania woofera. Gniazdo znajdują się na dole wzmacniacza.

Wg tego schematu masz troszkę inaczej piny wpięte. np. masz obsadzony 1 i 2. Wg schematu powinny być puste. Tak samo jak dobrze widzę. Pin 14 i 15.

a6bose.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głosnik bassowy pracuje lecz słyszalny jest dopiero po otworzeniu boczku:decayed:ogólnie brak czasu by sprawdzić połączenia kabli:kwasny:

pocas dzieki za schemat:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że zasilanie woofera ktoś wpiął w główną kostkę. Co daje właśnie taki efekt "marnego pierdzenia" ;]

Nasz wzmacniacz od A6 ma jeszcze dolne gniazdo. Tam powinien być woofer podłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam bardzo podobny problem! A4 B6 sedan ori bose czyli sub w półce, radio syphony. Na Radiu poczas włączania wyświetla się napis BOSE.

Lecz bardzo mizernie to gra, fakt faktem czysto ale basu bardzo mało. Kumpel ma B6 kombi ze zwykłym graniem i chorusem i lepiej bas było słychać. Także na pewno nie jestem przyzwyczajony.

Jak wsadziłem łeb do bagażnika to słychać tego suba i jak go dotknąłem to czuć, że pracuje, a wczoraj pasażer z tyłu zwrócił mi uwagę, że z tyłu bardziej słyszy przednie głośniki niż tylne. Bawiąc się faderem faktycznie z tyły głośniki bardzo marnie grają.

Gdzie szukać problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...