Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BŁĄD POZIOMOWANIA KSENONÓW-Czy można na stałe usunąć komunikat ?


adamellos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przeglądam forum i ciężko mi natrafić na temat odnośnie sprawy, która mnie interesuje czyt.z nagłówka.

Od kilku dni mam problemy ze światłami xenonowymi a dokladniej z samym poziomowaniem. Na kompie VAGa pokazywaly się bledy o popsutych czujnikach. Wymienilem juz czujniki przod i tyl na nowe, niestety nic to nie dalo. Gdy skasuje blad przez jakis czas ( 2 czy 3 odpalenia jest ok), jednak po pewnym czasie znowu zaczyna sie wyswietlac komunikat i kolo zatacza bieg. Byłem u 3 elektronikow i kazdy mowil jednoglosnie czujniki...Szkoda mi na to juz po prostu kasy. Opadaja rece, a odglos ciaglego komunikatu przy zapalaniu silnika doprowadza mnie do lez. Zatem Panowie czy jest mozliwosc skasowania komunikatu z Fisa na stałe? Jesli tak to pomozcie mi prosze, moze znacie dobrego elektronika ktory pomoze mi rozwiazac sprawe raz na zawsze z komputerem.

Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wlasnie wrocilem z serwisu. Facet, ktory zajmowal sie moim autem to zrobil.

Wyjechalem, cieszylem sie jak dziecko bo przez chwile znowu bylo dobrze. Niestety kolejny raz sie zawiodlem i kasa znowu w bloto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie, znajomy mechanior mi podpina...i pewnie w najblizszym czasie tego nie sprawdze bo gosciu ma urlop.

a co do samego skasowania bledu orientujesz sie czy mozna usunac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skasowanie błędów tylko vagiem ale jak po wymianie czujników ci je usuwali i robione były nastawy xenonów a mimo to błędy wróciły więc trzeba szukać przyczyny gdzie indziej, możliwe że jakiś problem z wiązkami lub sterownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak, tylko mi bardziej chodzi o ten caly komunikat. czy mozna go usunac tak by komputer go juz nie pamietal i na stale nie wspominal o tym mimo usterki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie można wypiąć pina z licznika:naughty: a praktycznie , kurcze nie mam czasu bo bym sie pobawił:wink: jak coś w przyszłym tygodniu możemy sie zgadać:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okay. to czekam na info od Ciebie na priv w przyszlym tyg kiedy bylbys w miare wolny.

Powiedz mi, czy wypiecie pina wiaze sie tez z brakiem komunikatow o innych usterkach? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz tymczasowo usunąć ten błąd to możesz wyjąć bezpiecznik nr 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jaki jest bład jaki nr??który czujnik?? przeciez nie wszytkie sa zle tym bardziej,że są nowe :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wina w przetartym przewodzie lub nie łączy jakaś kostka

U mnie też zapalała się kontrolka ale tylko i wyłącznie jak jechałem w długiej trasie np 400km non stop.

Po zgaszeniu auta i odpaleniu nie było komunikatu.Nie wiem co było, jeżdżąc teraz krótkie trasy (max 150km) nie ma błędu na fis i na vagu

Nie podałeś nr błędu, bo to wcale nie musi być czujnik przy zawieszeniu.

Równie dobrze może być coś z silnikami w reflektorach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki masz nr tego bledu? sprawdz przewody przy silniczkach lamp widocznie moze cos pod wplywem wibracji sie rozlacza albo dotyka gdzies golym przewodem karoserii czyli masy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Panowie za wszelką pomoc. Problemu nie rozwiązałem, gdyż nie zdążyłem bo pozbyłem się auta. Sorry za zamieszanie i za zainteresowanie. Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu. Od ponad roku wyskakiwał mi błąd opisany w temacie, ale tylko przy odpalaniu auta, później było już ok. Dodam, że regulacja poziomu działa. Lampy przy rozruchu się poziomują jak i przy obciążeniu Audi i działa do dziś. Problem od jakiś dwóch miesięcy się nasilił i już poczas jazdy non stop wyskakuje błąd z sygnałem dzwiękowym (dzwięk był denerwujący) i znika i tak w kółko a zwłaszcza jak włącze kierunek czy spryskiwacze czy nacisne stop czy światła długie. A od dwóch tygodni błąd wyświetla się cały czas. Po podłączeniu vag-com, vcds i polskiego vaga programy nie wykrywają żadnego błedu, gdzie na Fisie wyświetla cały czas. Już nie wiem co mam zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...