Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Świeci się kontrolka od samopoziomowania xenonów


KrzyHo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem z lampami. Po wymianie rozrządu (czyli demontażu przodu auta) świeci mi się kontrolka od samopoziomowania lamp xenonowych.

Jak zlikwidować tą kontrolkę?? Trzeba zrobić adaptację xenonów za pomocą VAG-a?? Czy jest na to jakiś inny sposób??

Jest to Audi B6 2.5 TDI (BFC) 2003 r.

Proszę o szybką pomoc.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam urządzenie BOSCH KTS 200, ale ono nie wykrywa systemu oświetlenia, modułu komfortu, CAN czy poziomowania osi tylnej bo takie próbowałem, VAG-a nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj na innym KTS-ie np. 520.

A swoją drogą zastanawiam się, pracujesz w warsztacie, czy w jakiejś hurtowni?

Czy KTS-a pożyczasz od jakiegoś wujka, bo to nie jest zabawka za 500 PLN. :cool1::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie jest proste. Dociśnij mocniej kostki przewodów reflektorów. Najprawdopodobniej coś nie styka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj na innym KTS-ie np. 520.

A swoją drogą zastanawiam się, pracujesz w warsztacie, czy w jakiejś hurtowni?

Czy KTS-a pożyczasz od jakiegoś wujka, bo to nie jest zabawka za 500 PLN. :cool1::evil:

Pracuje od niedawna w warsztacie, KTS 520 nie mamy, tylko 200. Firma jest w etapie kompletowania sprzętu.

Dlatego jest ciężko coś robić w nowych autach bez dobrego sprzętu.

Kostki są podociskane, światła się świecą, ale nie ma regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byl juz podobny przypadek na forum opisywany. Tam problemem okazal sie wygiety czujnik z przodu, przy amortyzatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik był sprawdzony i jest wporządku, nic nie jest uszkodzone przy nim. Był tylko rozebrany przód do rozrządu i lampy były wyjęte, robione były wałki (czyli caly kompletny układ rozrządu) i auto stało kilka dni rozebrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem podobny problem co ty, tylko że juz zakupiłem samochód z info o samopoziomowaniu reflektorów. Drażniło mnie to strasznie. Podjechałem do znajomego warsztatu, podłączył KTS 570 i problem usunął. prawdopodobnie KTS 200 lub 520 może nie mieć takiej funkcji, natomioast 570 i 620 ma napewno. Ja mam juz ten problem za sobą. Koszt wykasowania błędu - 30 zł. U ciebie pewnie też by to pomogło. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie, mój problem jest podobny z tym że mój przód miał przygode z krawężnikiem. Zderzak został wymieniony a zaczepy lamp przyspawane, po tej operacji xenony świecą ale układ samopoziomowania nie działa. Po włączeniu świateł powinny się ustawiać a u mnie słychać tylko dzwięk silniczków regulacji a oba światła stoją. Proszę o info czy mam sie skoncentrować na lampach czy na czujniku z wahacza ? i jak sprawdzić co jest uszkodzone?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie, mój problem jest podobny z tym że mój przód miał przygode z krawężnikiem. Zderzak został wymieniony a zaczepy lamp przyspawane, po tej operacji xenony świecą ale układ samopoziomowania nie działa. Po włączeniu świateł powinny się ustawiać a u mnie słychać tylko dzwięk silniczków regulacji a oba światła stoją. Proszę o info czy mam sie skoncentrować na lampach czy na czujniku z wahacza ? i jak sprawdzić co jest uszkodzone?

Może masz pourywane mocowania lustra (soczewki), lustro nie lata ci luzem w lampie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz pourywane mocowania lustra (soczewki), lustro nie lata ci luzem w lampie??

Raczej w lampach wszystko jest ok - tzn po zewnetrznej ocenie - nic tam nie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak słyszysz że silniczek pracuje w lampie, a lustro sie nie rusza to znaczy, że silnik z lustrem nie ma sztywnego połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam - koledzy mam ten sam problem ,auto dziś po wymianie wałków rozrządu i pozostałych elementów na wyswietlaczu ta sama kontrolka co u was , co z tym mozna zrobić , czy Vagiem jestem w stanie to zrobić - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo próbowałem przestawić auto na wersję skandynawską (żeby same zapalały się lampy) i coś namieszałem. Zapaliła się kontrolka regulacji reflektorów. Kasowanie błędów nic nie dało dopiero adaptacja VAGiem rozwiązała problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że cały problem z samopoziomowaniem reflektorów leżał w komputerze. Po wykasowaniu błądów wszystko jest ok i lampy się same poziomują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podczepię się tu z moim problemem z samo-poziomowaniem ksenonów.

Dziś jadąc sobie spokojnie, po kostce, zapaliła się owa kontrolka... i świeci... lampy są nieruchome, spryski również nie działają.

Podpiąłem VAG i pokazał się 1 błąd:

Address 55 -------------------------------------------------------

Controller: 4Z7 907 357

Component: dynamische LWR D07

Coding: 00060

Shop #: WSC 63351

1 Fault Found:

01537 - Vehicle Level Sensor: Supply Voltage

16-00 - Signal Outside Specifications

End -------------------------------------------------------

Macie jakieś konkretne pomysły co i gdzie jest ten sensor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...