Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budowa nadajnika GSM - porada prawna


Grzesiekkbc

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy. Mam sprawę w której chodzi o budowę nadajnika sieci komórkowej. Sprawa ma się tak że ma on stanąć na działce sąsiada a moja działka z nim sąsiaduje. Dzisiaj dostałem pismo że inwestor dostał pozwolenie na budowę. Moje pytanie brzmi czy mam prawo domagać się jakiegoś odszkodowania, ogólnie czy idzie wyrwać jakąś kasę od nich za to że mi krowa mleka nie da z tego pola :)

Mam 14 dni na odwołanie się od pisma dlatego na pierwsze piszę tutaj bo może ktoś coś wie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew:

ja na Twoim miejscu to bym spie...ał z tej działki i to szybko

w nocy kręgosłup bedzie Ci przeswitał przez piżamkę :facepalm::facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to szybciutko ją sprzedaj

bo jej realna wartośc po postawieniu masztu spadnie 3-4 krotnie

u nas była taka akcja, ludzie pokupowali działki po 40-50 tysięcy

je...bneli 25m maszt i nikt nie chciał kupic za 10000zł :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie zależy na sprzedaży bo tego i tak nikt tam nie kupi bo drogi itp jako taki dojazdowej (asfaltowej czy wysypaniej) nie ma. Ogólnie każda z 14 osób jakie dostały to samo pismo milczy i po cichu załatwia sobie po swojemu tą sprawę. Ja wolę popytać na początku jakie są szanse na wyciągnięcie grosza od ORANGE za ten maszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew:

ja na Twoim miejscu to bym spie...ał z tej działki i to szybko

w nocy kręgosłup bedzie Ci przeswitał przez piżamkę :facepalm::facepalm::facepalm:

A jak w miastach jest co skrzyżowanie na wiekszym budynku, na szpitalach, blokach mieszkalnych itd to nie szkodzi? Troche lipa mieszkać na wiosce blisko takiej wieży zwłaszcza w lato ale jeśli chodzi o wyciągnięcie kasy to pogadaj z sąsiadem czy on Ci zapłaci bo jak nie to piszesz pismo i nie będzie wieży :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo pogadaj z orange i powiedz że opuścisz dwie stowki mniej na miesiąc za użyczenie działki pod maszt :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma która zajmuje się jego budową rozpoczęła działania 2 lata temu. Wczoraj dostałem pismo w którym jest napisane że firma załatwiła wszystkie papiery i teraz czeka na to czy sąsiedzie wniosą jakieś zażalenia. Ja osobiście mam takie zażalenia bo nikt ze mną nie rozmawiał na temat budowy ponieważ nie mieszkam w miejscowości skąd pochodzę i nie jestem na bieżąco z tematami jakie się dzieją na wiosce. Takie pismo otrzymało 8 osób (sąsiedzie działki na której stanie nadajnik w tym ja). Podjechałem wczoraj do starostwa żeby się dowiedzieć co nie co na temat i na dzień dobry zostałem "opierniczony" że niby co ja chcę. Dzisiaj już wszyscy na wiosce rodzinnej mnie obgadują że to ja chce niby zablokować budowę nadajnika. Dowiedziałem się od jednego radnego że po mojej wizycie w starostwie zjawił się wójt gminy i to on właśnie ujawnił moje dane osobowe pozostałym radnym którzy już swoimi drogami rozsiali plotę na wsi. Mam do Was koledzy dwa pytania.

Pierwsze: Czy miał ktoś prawo w starostwie ujawnić moje dane osobowe co spowodowało to o czym pisałem wyżej.

Drugie: Czy mogę się domagać odszkodowania za to że w mojej granicy powstanie mur oporowy (teren jest z tego co wiem osuwiskowy) i jako jedna z najbliżej sąsiadujących działek z działką na której stanie nadajnik. Ważniejsze jest to całe promieniowanie i ogólna utrata wartości działki. Jeśli tak to jaką kwotę mógł bym żądać od wykonawcy bo miałem już telefon od jego przedstawiciela.

Proszę jeszcze raz o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idz do prawnika, dasz 100zł i dowiesz sie wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...