Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zaślepiony EGR i zapalona kontrolka żółtego helkoptera ..


Artur1988

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegów jestem kolejnym przykładem cieknącego egru :/ ale problem zniknol gdyz poszlem za rada innych kolegów z forum i go zaślepiłem tylko ze na skutek tego zapliła sie żółta kontrolka od silnika podpiolem vaga i pokazalo bład z ecyrkulacja spalin i ,moje pytanie do was koledzy mozna jakos zrobic to zeby nie pokazyla sie ten bład a co za tym idzie zeby nie świeciła sie kontrolka bo nie ukrywam że drażni oko :P pozdrawiam dziekuje z góry za podpowiedzi co z tym zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje klubowicze za informacje a możecie powiedzieć do kogo najlepiej się z tym udać? Bo jadę w ten weekend na regeneracje sterownika do Łodzi może się orientujecie czy tam tez wykonują taką usługę bo jutro tam będę tam dzwonić ale może byś cie mi dzisiaj powiedzieli z góry dzięki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się

Mam problem. Pacjent to AFN. Otóż po podłączeniu VAGa do złącza i wystartowaniu logów Grupy 011 pod Basic Settings chciałem sprawdzić jak porusza się sztanga turbiny. Wywala mi za to ERROR i nie pracuje tak jak na załączonym linku:

Nie wiem dlaczego tak się dzieje. W minucie 1:41 widać wartości Manifold Air Pressure i specified MAP na ON oraz Actual MAP. U mnie jest błąd jak na załączonym foto:

https://picasaweb.google.com/t.grelack/25Listopada2012?authkey=Gv1sRgCJLirPLdk9POGg#slideshow/5814787772879131474

Na zdjęciu również logi trzech grup. Przy okazji ktoś może zerknąć na wartości.

Czy zaślepiony EGR może mieć tutaj jakies znaczenie? Jakies pomysły?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie. Dzięki Pretor

Czyli wg kolegi Artur1988 jest potrzeba zaadaptowania oprogramowania po zaślepieniu EGR? Jest jakieś ryzyko związane z tym zabiegiem? Podpinam się pod pytanie i skoro tak jak to się robi, bo może można samemu za pomocą VAG 311.2

Szerokiej drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim silniku nie trzeba wyłączać programowo EGR po zaślepieniu, nie będziesz miał żadnych błędów. Zaślep i gotowe. Nie ma negatywnych skutków zaślepienia EGR, może tylko się troszkę dłużej rozgrzewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie działacie Panowie... pełen respekt. Widzę, że forum wybrałem dobre :naughty: Pomoc jest na bdb poziomie. Liczę, że i ja po swoich przejściach z AFN'ami dam komuś rady, kiedy przyjdzie potrzeba z tematu ruszanie/szarpanie, słaby w pełnym zakresie obrotów, notlaufy 575... etc

Dzięki wielkie i jeszcze raz szerokiej drogi!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na necie lub popytaj kolegów z Twojego rejonu w dziale "spoty" na pewno Ci kogoś polecą. To nie jest trudna operacja dla tunera i trwa dosłownie 15min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki pretor :)

---------- Post dopisany 28-11-2012 at 21:45 ---------- Poprzedni post napisany 27-11-2012 at 20:49 ----------

znalazłem koledzy taka oferte na allegro Wyłączenie zaworu EGR / EGR off (2799167003) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ale dla mnie to jest smieszna cena gdyż kupno noewgo EGRU to wydatek 400 do 500 zł co o tym sądzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po sofcie miałem EGR ograniczony w 50% i po jakimś czasie doszedłem do wniosku że jednak chcę mieć całkowicie usunięty programowo. Podjechałem do kolegi który zajmuje się chipowaniem aut i zrobił mi to w chwilę za przysłowiową flaszkę :wink:. Cena kosmos w tej aukcji. Troszkę byś dołożył i miałbyś zrobionego chipa przy okazji którego tuner wyłączył by Ci EGR na Twoje życzenie. Popytaj kolegów z Twojego rejonu, muszą gdzieś jeździć robić program i mają jakiś sprawdzonych fachowców. Wejdź w dział chip tuning i poszukaj w zakładce polecane. Dodatkowo w dziale spoty popytaj chłopaków z Twoich okolic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem kolego niedaleko ostrowa wielkopolskiego :) oczywiscie dzieki forum :) a napisalem do panow z tej aukcji i pytam sie skad taka kosmiczna cene wymyslili a on ze jak nie jestem zainteresowany to mam d*py nie zawracac :P heh tylko pogratulowac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najpierw zrobiłem chipa, póżniej zaślepiłem egr-a i mimo, że mam auto z 2004 roku kontrolka nie świeci. Czy jeszcze potrzebuje wyłączać coś programowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...