Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odprysk od odmy w silniku co można z tym zrobić


vox

Rekomendowane odpowiedzi

Przy moim A4 1z leciał olej z silnika trudno było zlokalizować przeciek myslałem że to uszczelniacz na wale mechanik mówił że może to być przeciek z odmy i własnie tak było.Przy zdejmowaniu odmy wpadł mi kawałek plastiku z tego przewodu do silnika,samochód stoi teraz w garaż nie wiem co zrobić czy można go zapalić czy nie,spusciłem olej plastiku nie było widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz pewnie uniknac demontu miski - to zalezy jak duzy jest ten kawałek...w układ sarowania napewno nie wpadnie bo w smoku jest sitko gorzej jak trafi w trakcie pracy w sitko i sie zaczepi-ograniczy to dostarczenie oleju co moze spowodowac przytarcie...- ja bym zlal olej i wlał przez bagnet benzyny ekstrakcyjnej - oliwa sie rozpusci i ten kawałek skads tam sie odkleji i moze wplynie jak bedzesz spuszczał z miski ta benzyne.a jak nie tu cisnienie i przez mirke dmuchac...moze trafisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak benzyna wpłynie na uszczelniacze???? lepiej tego nie stosuj. Ja bym jeździł nie zatka ci smoka na tyle ze nie będziesz miał smarowania, a jak coś to przecież masz kontrolkę oleju. Zostaje jeszcze zwalić miskę, ale ja bym się w to nie bawił.

Mieliśmy kiedyś passata na warsztacie ( nie pamiętam co tam było robione) po zdjęciu miski okazało się, że w smoku jest kawałek szmaty :D, a samochód jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak pomyslałem żeby w otwór odmy w bloku nalać mu ropy i może wypłucze ten kawałek który miał około 1,5cm długosci i szerokosci 0,5 benzyna jest trochę sucha ,dzwoniłem też do mechanika kazał przyprowadzić samochód zawsze u niego robie jakies poważniejsze sprawy ciekawe co on zrobi,z drugiej strony macie racje przecież jest sito na smoku i nie przepusci wiekszych kawałków różnych materiałów dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chcesz juz czegos nalac to oleju.

Plastik w misce moze sie okazac problem gdy trafi w niego obracajacy sie wał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1.6 TD miałem w misce olejowej 2 nakrętki na śrubę M8 i 3 podkładki pod śruby :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...