Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Trzask w komorze silnika -film


semir22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam prośbe o pomoc. Auto mam od kwietnia tego roku. Od momentu kupna szczególnie na zimnym silniku słyszę trzaski (nieregularne). Na wakacjach auto miało całkowicie wymieniony rozrząd i pasek napędzający klimę i alternator. Mechanik wtedy twierdził że sprzęgiełko klimatyzacji "grzechocze", po wymianie trzaski praktycznie ucichły (być może wymiana paska pomogła). Od jakiegoś czasu robi się coraz głośniej. Trzask jest słyszalny podczas pracy silnika, po właczeniu sprężarki klimatyzacji (czyli wyłączeniu econ) trzaskania nie słychać. Dziwny jest fakt, że trzask jest mocno słyszalny podczas ruszania, w pierwszym momencie jak samochód rusza (do przodu lub do tyłu), potem już nie (jakby w momencie puszczania sprzęgła). Moje podejrzenia padają na sprzęgiełko klimatyzacji lub alternatora. Może ktoś z Was posłucha i upewni mnie w przekonaniu, a może zupełnie w innym miejscu trzeba szukać.

linki do filmów (telefonem cieżko nagrać te dzwięki,jakoś częstotliwość tych dzwięków słabo jest rejestrowana)

Film0001 - YouTube

Film0002 - YouTube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij pasek od altka i kompresora, potem go odpal i posłuchaj.

Miałem podobne hałasy i po pewnym czasie alternator odszedł na wieczny odpoczynek :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik wtedy twierdził że sprzęgiełko klimatyzacji

i ma racje

prawdopodobnie "tarcza sprzęgłowa" sprężarki do wymiany. Pewnie coś pękło albo się przetarło. Dlatego się nasila hałas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś u mechanika i po osłuchaniu twierdzi, że to sprzęgiełko na sprężarce klimy. Ponoć gumki jakieś, twierdzi, że jest zestaw naprawczy do tego typu sprężarek. Może ktoś już to robił i wie jakie są numery tych cześci, co najlepiej kupić i jakie są ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś u mechanika i po osłuchaniu twierdzi, że to sprzęgiełko na sprężarce klimy. Ponoć gumki jakieś, twierdzi, że jest zestaw naprawczy do tego typu sprężarek. Może ktoś już to robił i wie jakie są numery tych cześci, co najlepiej kupić i jakie są ceny.

Tu masz wszystko na ten temat http://a4-klub.pl/klimatyzacja-98/b7-blb-problem-ze-sprezarka-209435/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sposób (vagiem lub po vinie) sprawdzić jaka spręzarka jest w aucie czy tylko kanał i zdjęcie osłony na to odpowie?

---------- Post dopisany 10-12-2012 at 11:19 ---------- Poprzedni post napisany 03-12-2012 at 19:52 ----------

Witam, problem rozwiązany, wymiana gumek, łożyska i tarczy sprzegła klimatyzacji pomogła, nareszczie cisza. Nie ukrywam, że forum okazalo się mocno pomocne, szczególne podziękowania dla remus_kraków. Cena robocizny z wymianą termostatu 140 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...