Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuki z bagażnika????A4 B8


artur2910

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od kilku dni pojawil sie problem w mojej B8 sedan przejechane 150tys km , mianowicie jadac po dziurach lub chopkach cos stuka tlucze sie... dzwiek nie jest raczej metaliczny. bagaznik miejsce kola zapasowego a raczej podnosnik i kompresor sprawdzilem wszystko ok. patrzylem pod spod tlumik raczej ok oslony tez. mam pytanie mila ktos podobne objawy?? prawfopodobne jest aby cos sie odkrecilo np pod obszyciem klapy lub gdzies w bagazniku i sie tlucze? Zawieszenie??

Przerabiałem to już w swojej B5, wyciągałem wszystko z bagażnika i dalej to samo, sprawdzałem łożyska też nie to. Dałem kumplowi żeby kuknął od spodu bardziej fachowo. No i okazało się że stukało przy mocowaniu amora, tylko już nie pamiętam czy góra czy dół, chyba góra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis auto przeszlo przeglad zero luzow na wachaczach a stuki nadal sa amory takze pokazalo ze dobre... mechanik pow ze mial przypadki kiedy stuki bylu ze srodka amora czy to mozliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stuków z tyłu - masz pewnie dzielone i składane tylne oparcie? Sprawdzałeś, czy dobrze leży i nie tłucze się o tylną półkę czy coś? U mnie na dziurach właśnie słychać oparcie jak dudni, a że jeżdzę większość czasu sam bez pasażerów z tyłu to zdążyłem się do tego przyzwyczaić, mimo, iż to denerwujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jakie Wy macie macie przebiegi w tych B8-kach ? pewnie po 180 tys.,bo wypisujecie tu takie usterki,że dziwne żeby przy takim przebiegu takowe miały miejsce!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stuków z tyłu - masz pewnie dzielone i składane tylne oparcie? Sprawdzałeś, czy dobrze leży i nie tłucze się o tylną półkę czy coś? U mnie na dziurach właśnie słychać oparcie jak dudni, a że jeżdzę większość czasu sam bez pasażerów z tyłu to zdążyłem się do tego przyzwyczaić, mimo, iż to denerwujące.

U mnie pomogło oklejenie szmacianką prętów które trzymają dzielone oparcie kanapy, teraz nic nie stuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne objawy w sedanie B5. Amory niby sprawne .Pisałem o tym w innym wątku. Przyczyna stukania: Wytarte prowadnice tłoczyska w amortyzatorze. Na drobnych pofalowaniach i poprzecznych dziurach drżą i wydaja stukanie w bagażniku. Amory wymienione - cisza:banan:.Wcześniejsze podejrzenia o wybite gumy mocowania zaowocowały zbędną robocizną przy demontażu amorów w celu sprawdzenia sugerowanej usterki na forum. Tak było w moim konkretnym przypadku. Pierwszy sygnał usterki pojedyncze puknięcie przy wychodzeniu z zakrętu np. rondo. W czasie kiedy pojazd stabilizował tor jazdy występowało naprężenie na amorach skutkujące pojedynczym puknięciem. (Pisałem jakiś czas temu w tej sprawie na forum-odpowiedzi brak.... .)Z czasem nasilenie i puknięć kilka trzy ,cztery w końcu pukanie na "tarce".:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, sprawdziłem zawieszenie, - było wszystko OK.

Wykręciłem delikatnie gumowe "korki" przymocowane do klapy i mające bezpośredni kontakt z dolną listwą i JEST CISZA!!!.

Co prawda kosztem troszkę ciężej zamykającego się bagażnika... ale jest cisza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...