Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z otwarciem bagażnika. Proszę o pomoc.


Nicco

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj musiałem jechać na stację benzynową po benzynę do pilarki. W domu otworzyłem bagażnik normalnie mikrowłącznikiem, wrzuciłem kanister i pojechałem. Na stację mam 15km. Gdy dojechałem nie mogłem otworzyć bagażnika pilotem ani mikrowłącznikiem. Na szczęście mam otwieranie z kluczyka. Przy próbie otwarcia pilotem lub ręcznie słychać siłownik, lecz nie otwiera się on do końca, blokując dalej zapadkę. Czy jest to wina siłownika czy może z powodu niskiej temperatury (w nocy ok -10 stopni) metal w zamku gdzieś się jakoś odkształca blokując swobodne otwieranie?

Dodam, że chodzi o sedana. Autko nocą stoi w garażu.:decayed:

P.S. Wiem, że temat był wałkowany na forum wiele razy, lecz wszystkie przypadki działy się z powodu ciepła. U mnie jest odwrotnie i nie wiem co o tym sądzić.

EDIT: Przyszła mi do głowy jedna myśl. Czy to, że silniczek nie otwiera się do końca może być spowodowane tym, że dostaje za mało prądu np. z powodu przetartego kabelka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie w ten sposób naprawiłem i jak na razie ponad pół roku działa. Podobno taka naprawa nie jest zalecana, ale to twój wybór:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jest wiele podobnych tematów, ale mam trochę inny problem.

Gdy klapa jest zamknięta, to nie reaguje na pilota. Przy otwartej słychać siłownik i widać, że coś tam się porusza na zamku. Nawet, gdy przymknę klapę do miejsca, w którym gaśnie oświetlenie to już nie działa pilot.

Patrzyłem na ustawienie zamka, jest w pozycji umożliwiającej otworzenie klapy. Próbowałem go przestawiać kluczykiem, efekt ten sam. Z kluczyka zawsze się otwiera, z pilota tylko gdy klapa jest full otwarta to słychać, że coś działa. Gdy zaczyna się ją przymykać to cisza.

Co może powodować taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy Cię dobrze zrozumiałem. Chodzi Ci o to, żeby zatrzasnąć klapę, a potem kluczykiem ją otworzyć? I później normalnie używać pilota? Tak próbowałem.

---------- Post dopisany at 11:38 ---------- Poprzedni post napisany at 00:11 ----------

A takie pytanie, jak tam idą przewody do tego? Bo jak ruszam klapą to w okolicach maksymalnego otworzenia raczej działa, przy domykaniu już gorzej. To będzie w tej wiązce kabli, która idzie wzdłuż siłownika po lewej stronie patrząc od tyłu auta?

---------- Post dopisany 10-02-2013 at 20:20 ---------- Poprzedni post napisany 27-01-2013 at 11:38 ----------

Problem rozwiązany. Faktycznie na zgięciu kable szwankowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy możecie podrzucić jakiś link do tematu z otwieraniem bagażnika? Nie mogę znaleźć.

U mnie właśnie nie otwiera się bagażnik jak jest duże słońce. Słychać mechanizm ale tak jakby nie miał siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie w ten sposób naprawiłem i jak na razie ponad pół roku działa. Podobno taka naprawa nie jest zalecana, ale to twój wybór:naughty:

a dlaczego taka naprawa nie jest zalecana? możesz wyjaśnić? mój zamek naprawiłem z 2 lata temu i od tamtego czasu działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...