Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zaświecenie kontrolki oleju


witjacrf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj rano niestety samochód mi zgasł (moja wina za szybko puściłem sprzęgło bo się zagadałem przez tel :kwasny:)

samochód zgasł po czym na fisie pokazała się kontrolka oleju, wyłączyłem stacyjkę właczyłem ponownie uruchomiłem silnik kontrolki już nie było, a sprawdzając poziom oleju było ok...

Dlaczego taki przypadek się pojawił?

I tak przy okazji czy jak samochód powiedzmy zgaśnie szarpnie z mojej winy że za szybko puściłem sprzęgło to czy coś w tej chwili może negatywnie wpłynąć na silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim odpalisz auto też ta kontrolka Ci się zapali, silnik nie pracuje=nie ma ciśnienia:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale kontrolka na fisoe tym duzym wswietlaczu sie pokazala.

Sent from my iPhone using Tapatalk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj rano niestety samochód mi zgasł (moja wina za szybko puściłem sprzęgło bo się zagadałem przez tel :kwasny:)

samochód zgasł po czym na fisie pokazała się kontrolka oleju, wyłączyłem stacyjkę właczyłem ponownie uruchomiłem silnik kontrolki już nie było, a sprawdzając poziom oleju było ok...

Dlaczego taki przypadek się pojawił?

I tak przy okazji czy jak samochód powiedzmy zgaśnie szarpnie z mojej winy że za szybko puściłem sprzęgło to czy coś w tej chwili może negatywnie wpłynąć na silnik?

Elektronika zadziałała szybciej niż ECU wyłapało, że silnik już nie pracuje.

Jednym słowem komp pokazał, ze nie ma już ciśnienia oleju, ponieważ zgasł silnik.

Ogólnie jeśli auto jest mocno rozgrzane negatywnie wpływa to na turbinę i przeniesienie napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...