Skocz do zawartości
IGNOROWANY

szukam nowej pracy i mam kilka istotnych pytań


darekk87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na wstępie powiem, że mam 25 lat, pracuję jako pracownik fizyczny, mam umowę na stałe, zarobki nie najgorsze, ale brak jakichkolwiek możliwości rozwoju. W minionym roku zdobyłem tytuł magistra. Ocena na dyplomie nie byle jaka bo 5. Kształciłem się w kierunku branży nieruchomości i w tym kierunku chciałbym znaleźć nowe zatrudnienie. Mam jednak kilka pytań:

1) jak najefektywniej poszukiwać nowej pracy? Rozsyłać CV gdziekolwiek popadnie i czekać na jakikolwiek odzew z drugiej strony?

2) CV najlepiej rozsyłać mailowo czy osobiście odwiedzać firmy z CV w ręku? Ma to jakiekolwiek znaczenie dla pracodawcy? Np na postrzeganie mojej osoby?

3) Jeżeli już pracodawca wykaże zainteresowanie i zaproponuje rozmowę kwalifikacyjną, którą przebiegnie prawidłowo. Zostaną mi przedstawione warunki zatrudnienia, wynagrodzenie, itp. Które jednak nie będą mnie satysfakcjonowały i nie przyjmę propozycji pracy, rozstaniemy się. Czy w przyszłości będę się mógł ubiegać się o stanowisko w tej firmie (mam tutaj na myśli nastawienie pracodawcy do mojej osoby w drugim podejściu) ?

Liczę na waszą pomoc:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego wstąp do NSR, widziałeś tą fajną reklamę NSR??? tam masz dopiero duże możliwości rozwoju :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej osobiście iść do potencjalnego pracodawcy bo może akurat porozmawiasz z szefem, jak dobrze się zaprezentujesz to jeśli nie od razu to może kiedyś się do Ciebie odezwą. Zazwyczaj jeśli firma nikogo nie szuka do pracy to CV wysłane listem czy mailem ląduje w koszu.

Myślę, że jeśli się odmawia pracy w danej firmie to się więcej do niej nie wraca- no chyba, że całkiem inne stanowisko i inne warunki pracy. A na początek nawet jeśli warunki finansowe nie są do końca satysfakcjonujące to warto się "załapać" i w międzyczasie szukać czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na początek nawet jeśli warunki finansowe nie są do końca satysfakcjonujące to warto się "załapać" i w międzyczasie szukać czegoś innego.

tylko jak później będziesz co chwilę zmieniał i załapywał się na chwilę to potencjalny pracodawca też niechętnie patrzy na osoby mające x posad w CV i okres pracy powiedzmy pół roku, rok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na początek nawet jeśli warunki finansowe nie są do końca satysfakcjonujące to warto się "załapać" i w międzyczasie szukać czegoś innego.

Myślę, że jak facet ma pracę to nie ma ciśnienia. Lepiej tam zostać i szukać czegoś konkretnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam jednak kilka pytań:

1) jak najefektywniej poszukiwać nowej pracy? Rozsyłać CV gdziekolwiek popadnie i czekać na jakikolwiek odzew z drugiej strony?

2) CV najlepiej rozsyłać mailowo czy osobiście odwiedzać firmy z CV w ręku? Ma to jakiekolwiek znaczenie dla pracodawcy? Np na postrzeganie mojej osoby?

3) Jeżeli już pracodawca wykaże zainteresowanie i zaproponuje rozmowę kwalifikacyjną, którą przebiegnie prawidłowo. Zostaną mi przedstawione warunki zatrudnienia, wynagrodzenie, itp. Które jednak nie będą mnie satysfakcjonowały i nie przyjmę propozycji pracy, rozstaniemy się. Czy w przyszłości będę się mógł ubiegać się o stanowisko w tej firmie (mam tutaj na myśli nastawienie pracodawcy do mojej osoby w drugim podejściu) ?

Liczę na waszą pomoc:)

Pozdrawiam

według mnie:

1. Możesz wysyłać gdzie popadnie ale później licz się z tym, że zaproszą Cię na rozmowę gdzie w ogóle nie będzie Ci pasowała praca, ja szukając pracy kieruję się tym co daje Ci pracodawca czyli forma zatrudnienia umowa o pracę/ zlecenie własna działalność gosp, jakie dodatkowe pozapłacowe bonusy typu tel, auto itp.

Z drugiej strony każda rozmowa kwalifikacyjna to pewnego rodzaju doświadczenie i zawsze też przed rozmową możesz dokładnie sprawdzić firmę czym się zajmuje, jaka jest atmosfera w pracy ( jest dużo for internetowych gdzie ludzie opisują jak im się pracuje/pracowało w danej firmie - choć i to nie zawsze pokrywa się z prawdą)

2. Są branże gdzie możesz z tzw buta przynieść CV i będzie to dobrze postrzegane, myślę, że nieruchomości do takiej należą - każda forma dostarczenia CV pracodawcy jest mile widziana i zostanie doceniona :decayed:Jak Cię będą postrzegali ? - jako kolesia któremu zależy na tym aby znaleźć pracę, a nie siedzącego w domu i czekającego na cud boski :decayed:

3. Myślę, że spokojnie możesz odmówić jeśli warunki finansowe Ci nie odpowiadają ale musisz to jasno zaznaczyć, całkiem niedawno miałem taką sytuację. Rozmowa pierwszy etap, później drugi i zaproponowali mi stanowisko ale jak zaproponowali mi kasę jak dla mnie śmieszną grzecznie podziękowałem. W Twoim przypadku nie ma się co stresować (jak piszesz masz dobrze płatną pracę) to, że idziesz na rozmowę gdzieś nie znaczy, że musisz tam od razu zacząć pracę. Ty masz odpowiadać pracodawcy i pracodawca Tobie.Choć znam przypadki gdzie ludzie zmieniali na gorsze bo im było głupio odmówić :facepalm:

się rozpisałem bo akurat u mnie temat również na czasie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem, że tam gdzie będę w stanie, sam, osobiście dostarczę CV z uwagi na fakt, iż w mniejszych firmach mogę mieć bezpośrednio do czynienia z właścicielem, a nie sekretarką.

Mam jednak jeszcze dodatkowe dwa pytania:

4) Jak prawidłowo ubrać się zanosząc CV ? Wydaje mi się, że garnitur na tym etapie jest zbędny i wystarczą jeansy i bardziej elegancka koszula... jak Wy sądzicie ?

5) Kiedy powinienem do CV dołączyć list motywacyjny? Zawsze czy tylko na wyraźną prośbę pracodawcy?

6) Czy po przedstawieniu przez pracodawcę ostatecznej propozycji, decyzję muszę podjąć "na miejscu" czy mogę prosić o 2-3 dni na podjęcie decyzji i późniejsze skontaktowanie się z przełożonym we wskazanym terminie? Czy raczej czegoś takiego nie stosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Podobnie jak są ubrane osoby w miejscu, do którego idziesz.

2. List motywacyjny tam gdzie idziesz w zwiazku z konkretnym ogłoszeniem o pracy. List piszesz aplikując na konkretne stanowisko opisane w ogłoszeniu, jesli idziesz w ciemno to samo CV

3. To ważna decyzja i zawsze możesz prosic o czas na zastanowienie, nie ma w tym nic niestosownego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...