Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile powinno palic 2.4 ?


tkamicki5

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ile teraz powinna palic zdrowa jednostka 2.4 w tych warunkach na minusowych temperaturach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomemu ale w a6 gazu pali w miescie 13 l a beny to nie wiem wlasnie. a ja mam pytanie z innej beczki troche. powiedz mi jak jest ze zbieraniem sie tym np jedziesz piatka 70km/h i jak depniesz ladnie szybko wstaje czy slabo sie zbiera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomemu ale w a6 gazu pali w miescie 13 l a beny to nie wiem wlasnie. a ja mam pytanie z innej beczki troche. powiedz mi jak jest ze zbieraniem sie tym np jedziesz piatka 70km/h i jak depniesz ladnie szybko wstaje czy slabo sie zbiera?

Znajomy ma chyba lekką nogę? z tym zbieraniem z 70km/h to chyba szału nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem wam,ze akurat z tym zbieraniem sie to mi wystarcza :) i ładnie ciągnie do 240...ostatnio sie przekonałem jadą na......(nie bede pisał gdzie) heh chciałem sprawdzić do końca ile pójdzie ale władował mi sie jakiś gość na mój pas i musiałem hamowac kurde...mój brat ma a4 1.8T Q i jak na moje to mój lepiej sie zbiera od niego.... Ja pytam bo ostatnio jechałem koło stacji i patrze i na liczniku mam przejechane 97km i podjechałem zalac do pełna znowu i weszło 9.5 litra.i sie zdziwiłem bo przeważnie jezdziłem na niedogrzanym silniku do pracy....i ciekawi mnie jak innym palą te silniki :)

---------- Post dopisany at 20:39 ---------- Poprzedni post napisany at 20:35 ----------

albo mi sie wydaje ze lepiej idzie bo troche więcej momentu mam...no nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem wam,ze akurat z tym zbieraniem sie to mi wystarcza :) i ładnie ciągnie do 240...ostatnio sie przekonałem jadą na......(nie bede pisał gdzie) heh chciałem sprawdzić do końca ile pójdzie ale władował mi sie jakiś gość na mój pas i musiałem hamowac kurde...mój brat ma a4 1.8T Q i jak na moje to mój lepiej sie zbiera od niego.... Ja pytam bo ostatnio jechałem koło stacji i patrze i na liczniku mam przejechane 97km i podjechałem zalac do pełna znowu i weszło 9.5 litra.i sie zdziwiłem bo przeważnie jezdziłem na niedogrzanym silniku do pracy....i ciekawi mnie jak innym palą te silniki :)

---------- Post dopisany at 20:39 ---------- Poprzedni post napisany at 20:35 ----------

albo mi sie wydaje ze lepiej idzie bo troche więcej momentu mam...no nie wiem

Brat ma mniej mocy i quattro dlatego wolniej się zbiera,gdyby miał ośke już byś tak nie gadał:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no możliwe ;) nie jechałem ośką a4 1.8 T jedynie zwykłym 1.8 bo wcześniej miałem takową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie to zbieranie mnie wkurza u noego bo czesto tym jezdze najlepiej jak by przy tej predkosci zredukowac. w moim 1.8t przy tej predkosci owiele lepiej sie zbiera. musze przeplywke mi podmienic bo ostatnio na vagu na jalowym pompuje mu 10g/s a powienno byc chyba gdzies do 4g/s co??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może przepływka wogóle mu padła..w tych silnikach lubi...pewnie mu sie dławi/zalewa ja tak wcześniej miałem i musiałem wymienić przepływke,róznica kolosalna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo ośki i Q w 1.8t, miałem przyjemnośc przejechać się ośka o tej samej mocy co moje Q i nie powiedział bym żeby mi jaja urywało, nie zauważyłem aby Q zbierał się słabiej..:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo ośki i Q w 1.8t, miałem przyjemnośc przejechać się ośka o tej samej mocy co moje Q i nie powiedział bym żeby mi jaja urywało, nie zauważyłem aby Q zbierał się słabiej..:whistling:

Jaj ci nie urwie:wink: ale ośka będzie delikatniej szybsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz nie wiem koledzy czy jest różnieca w turbo...napewno lepiej i dużo sie zbiera od zwykłego 1.8 bo to porównałem ale miedzy Quattro a oska w turbo to już nie wiem i sie nie wypowiadam ale wydaje mi sie że to jest to samo i Quatrro możliwe że na starcie lepiej odchodzi...ale to tylko moje spstrzeżenie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz nie wiem koledzy czy jest różnieca w turbo...napewno lepiej i dużo sie zbiera od zwykłego 1.8 bo to porównałem ale miedzy Quattro a oska w turbo to już nie wiem i sie nie wypowiadam ale wydaje mi sie że to jest to samo i Quatrro możliwe że na starcie lepiej odchodzi...ale to tylko moje spstrzeżenie....

www.audiklub.org/porównaj.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo ośki i Q w 1.8t, miałem przyjemnośc przejechać się ośka o tej samej mocy co moje Q i nie powiedział bym żeby mi jaja urywało, nie zauważyłem aby Q zbierał się słabiej..:whistling:

Jaj ci nie urwie:wink: ale ośka będzie delikatniej szybsza

nie chcę sie sprzeczać ale wg katalogu 0-100km/h wartości są takie same, cisnałem ośke ciekaw różnicy i dla mnie Q ma napewno lepszą trakcję ale różnic w przyspieszeniu nie widziałem. PZDR :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no setne jednak oska szybsza :)

koleś ma 2.8 aah quattro 174ps,jest cięższa a z moją ośką idziemy łeb w łeb,quattro jest zeje...... ale troszke mocy zabiera przy tych samych silnikach

---------- Post dopisany at 21:18 ---------- Poprzedni post napisany at 21:13 ----------

apropo ośki i Q w 1.8t, miałem przyjemnośc przejechać się ośka o tej samej mocy co moje Q i nie powiedział bym żeby mi jaja urywało, nie zauważyłem aby Q zbierał się słabiej..:whistling:

Jaj ci nie urwie:wink: ale ośka będzie delikatniej szybsza

nie chcę sie sprzeczać ale wg katalogu 0-100km/h wartości są takie same, cisnałem ośke ciekaw różnicy i dla mnie Q ma napewno lepszą trakcję ale różnic w przyspieszeniu nie widziałem. PZDR :decayed:

według jakiego katalogu wartości są takie same? według mojego ośka jest minimalnie szybsza.....0-100 i vmax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jakby sie ktoś scignąl z tym samym silnikiem tyle że Quattro i ośka :) ale to też niie do końca bo to musieliby być tacy sami kierowcy i takie same samochody....a jak ze spalaniem w waszych silnikach koledzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo ośki i Q w 1.8t, miałem przyjemnośc przejechać się ośka o tej samej mocy co moje Q i nie powiedział bym żeby mi jaja urywało, nie zauważyłem aby Q zbierał się słabiej..:whistling:

Jaj ci nie urwie:wink: ale ośka będzie delikatniej szybsza

nie chcę sie sprzeczać ale wg katalogu 0-100km/h wartości są takie same, cisnałem ośke ciekaw różnicy i dla mnie Q ma napewno lepszą trakcję ale różnic w przyspieszeniu nie widziałem. PZDR :decayed:

powyżej 100km/h ośka będzie szybsza od quattro, fizyki nie oszukasz :)

Vmax dla ośki też będzie wyższe niż dla quattro, w quattro są większe straty w napędzie przez co na kołach mamy mniejszą moc niż w przypadku ośki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką masz V-max ośki w katalogu ?

w b5 222 dla oski 220 dla quattro

ja patrze na B6 i tak...

B6 1.8T

Prędkość maksymalna: 222 km/h

Przyspieszenie (0 do 100km/h): 8,3 s

B6 1.8 T Q

Prędkość maksymalna: 223 km/h -

Przyspieszenie (0 do 100km/h): - 8,6 s

faktycznie różnice w setnych ale mysle że nie jednogłośnie.

Jeśli chodzi o V-max swoją przechyliłem 230km/h a katalogowo powinienem 223 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...