Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Felgi i opony do A4 B8


prof87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wiosnę muszę kupić felgi wraz z oponami do mojej A4 B8, wiem że są zalecane rozmiary opon i jest to wypisane np. na drzwiach od strony kierowcy. Interesują mnie oponki 225/40/R18 wiem że dużo urzytkowników tego forum posiada taki rozmiar w B8 jednak takiego rozmiaru nie ma na liście "zalecanych".. Może mi ktoś powiedzieć czy będą w związku z tym jakieś przekłamania prędkości, a jeśli tak to rzędu ilu km/h będą te przekłamania wynosić ?? No i jaki rozmiar felgi musiałby być pod te oponki, 8" ? Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Tylko problem z tymi przekłąmaniami taki , że w zależności który rozmiar z zalecanych przez Audi wpiszę to wychodzą mi inne przekłamania względem mojej docelowej opony którą chcę mieć 225/40/R18. No wiec jak na to patrzeć??

---------- Post dopisany 21-12-2012 at 11:24 ---------- Poprzedni post napisany 19-12-2012 at 12:55 ----------

Czy może ktoś z posiadaczy B8 na oponach 225/40/R18 powiedzieć mi czy to przechodzi i jak to wszystko wygląda ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy :decayed:

Czy moje 19" ET 35 z B6 będą pasować do B8??

Czy jest inny rozstaw śrub albo rozmiar piasty??

Wydaje mi się, ze nie będzie pasic ale chciałbym się upewnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy :decayed:

Czy moje 19" ET 35 z B6 będą pasować do B8??

Czy jest inny rozstaw śrub albo rozmiar piasty??

Wydaje mi się, ze nie będzie pasic ale chciałbym się upewnić

W B8 rozstaw śrub jest taki sam różnica jest tylko w osadzeniu na piaście w B8 jest 66,6mm a w B6 jest 57,1 możliwe, że jeśli felgi, które miałeś założone w B6 miały dodatkowo pierścienie centrujące to będą też pasować do B8 musisz to sprawdzić a jeśli chodzi o ET to jak najbardziej powinno też pasować(zależy jeszcze jaką masz szeroką felgę) ja mam felgę z S5 19" i 8,5" szeroka ET32 do tego opona 245/35/19 i pasuje wszystko idealnie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie to 245 ale dla mnie balonn u mnie w waatku bylo troche opisane na temat opon do b8

http://a4-klub.pl/audi-a4-b8-76/b8-caga-czarny-phantom-251618/

Zgodzę się , ale w B8 jest trochę inny przelicznik niż np. w B6/B7 bo na 17" w B8 producent zaleca 225/50/17 a w B6/B7 235/45/17 więc ogólnie widać, że w B8 już są inne rozmiary zalecane, jeśli na 19" założyłbyś niższy profil to bez konkretnej gleby będzie to nijako wyglądać i do tego dojdzie jeszcze przekłamywanie licznika ja u mnie założyłem 245/35/19 a z tego co pamiętam to producent zaleca 255/35/19...to jeszcze większy balon wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 19" od B6 maja pierścienie centrujące bo do B6 były a duże te dziury w kołach więc teoretycznie powinny pasować.

Dzieki panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

mam pytanie odnośnie 17 - tzn. na wiosnę kupiłem nowe dunlopy sport maxx 225/45, ponieważ auto sprzedałem i zostały mi opony zastanawiam się czy mogę je wrzucić do mojej b8 (kupiłem ją na całorocznych 225/50) - czy ktoś z kolegów jeździ na 225/45 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swojej b8 mam 245/40/18 i uwazam ze jest to rozsadny rozmiar. balon?? nie sadze... przynajmniej na dziurach nie trzeba az tak uwazac....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge zaproponowac Ci 235/55/17 w ładnym stanie i do oddania za połowe ceny bo mi garaz zawalaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki roberto - mi bardziej chodzi o to czy mogę włożyć do b8 225/45 jeśli oryginał to 225/50 ?

zostały mi z poprzedniego samochodu (prawie nówki - trzy miesiące jeżdżone i bez sensu sprzedawać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki ma rozstaw śrub i otwór centrujący B8??

Rozstaw śrub 5x112 chyba tak samo jak B6?? a co z otworem centrującym na piastę?? Jest wiekszy??

Pytam bo jedni mówią, że moje 19" ET35 z mojej starej B6 nie podejdą do B8 a inni, ze spokojnie moge zakładać.

Tak więc powie mi ktoś konkretnie czy musze iść odkręcić koło i przymierzyć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki ma rozstaw śrub i otwór centrujący B8??

Rozstaw śrub 5x112 chyba tak samo jak B6?? a co z otworem centrującym na piastę?? Jest wiekszy??

Pytam bo jedni mówią, że moje 19" ET35 z mojej starej B6 nie podejdą do B8 a inni, ze spokojnie moge zakładać.

Tak więc powie mi ktoś konkretnie czy musze iść odkręcić koło i przymierzyć :wink:

Otwór centrujący w B8 ma 66,6mm:wink: i śruby 5x112

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w B6 jaki jest??

Teraz we felgach mam pierścienie centrujące bo oryginalnie dziura na piastę w tych felgach była bardzo duża czyli teoretycznie wystarczy kupic nowe pierścienie i bedę mógł polatać na moich 19" w B8 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 jest 57,1mm skoro piszesz, że jak miałeś te felgi w B6 założone i potrzebowałeś pierścienie to w B8 obędzie się bez, ale to już musisz do auta przymierzyć i wszystko się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...