Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Szkoda całkowita?!?!

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Otrzymałem właśnie decyzję odnośnie odszkodowania z OC sprawcy.

Szkoda na pojeździe AUDI A4

Poniżej przesyłam wyliczenie szkody całkowitej.

Wartość rynkowa 6 200 zł. brutto

Kwota pozostałości 4 500 zł.

Kwota odszkodowania 1 700 zł.

Moje auto A4 1996 1.9TDI przebieg 313kkm

Uszkodzenia:

- zderzak pęknięty z ubytkiem (kwalifikacja do wymiany)

- lampa prawa ułamane mocowania (wymiana)

- błotnik prawy pognieciony (prawdopodobnie kwalifikacja naprawa)

- maska uszkodzenie prawego rogu maski (tu również prawdopodobnie naprawa)

Co dalej? Jak można się odwoływać od tak śmiesznej wyceny? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Opublikowano

A w jakiej ubezpieczalni sprawca miał OC? Ponieważ ja właśnie mam szkodę likwidowaną przez PZU i tam już w tym pisemku jest "opcja", że się nie akceptuje wyceny i jak mi powiedział Pan który ją wykonywał jeśli naprawa przewyższy przysługującą kwotę należy przedstawić rachunki i oni resztę dopłacają. Albo najlepiej wybierz autoryzowany serwis i oni się już rozliczą. Nie mniej kwota śmieszna jak na te uszkodzenia.

Ja taką kwotę dostałem za parę rys na boku pojazdu (tj błotnik i oboje drzwi).

Opublikowano
  • Autor

ERGO Hestia

Opublikowano

Spróbuj pojechać z tym do warsztatu który załatwił by to bezgotówkowo (bezpośrednio z Hestia) choćby ASO. Oni najprędzej Ci doradzą jak wyjść z tej sytuacji.

Opublikowano

Z OC możesz naprawiać do wartości rynkowej czyli do 6200zł. Z tego co opisałeś spokojnie powinno się dać naprawić. Szukasz warsztat (raczej nie ASO bo w aso nie chcą naprawiać takich starych samochodów bo to mało zyskowne). Warsztat Ci robi kosztorys. Przesyła do akceptacji do TU. Jak Hestia go zaakceptuje to naprawiają i wysyłają do Hestii fakturę i Hestia płaci.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki Hubert, tak zrobię. Jutro pokręcę się lakiernikach w okolicy.

---------- Post dopisany 07-01-2013 at 12:25 ---------- Poprzedni post napisany 06-01-2013 at 19:43 ----------

Śmieszna sprawa. Obdzwoniłem najbliższe 5 warsztatów i nikt nie chce się podjąć naprawy... a że auto za stare.. a że bezgotówkowo.. masakra

Opublikowano

Czemu ASO by miało nie naprawić? Ja czy dawałem B5 z 1999 roku czy A6 z 2005 to nie było żadnych problemów ani z ASO ani z ubezpieczalnią.

Opublikowano
  • Autor

Bo sam zderzak w ASO to 1900zł, błotnik 960zł.. a gdzie robocizna i reszta?

Opublikowano
Czemu ASO by miało nie naprawić? Ja czy dawałem B5 z 1999 roku czy A6 z 2005 to nie było żadnych problemów ani z ASO ani z ubezpieczalnią.

Bo wg ubezpieczyciela części do samochodu przewyższą wartośc rynkową, stąd tez szkoda całkowita.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.