Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie cały czas grzeje


Martin124

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych klubowiczów, ma taki problem że auto gdy tylko włączę nadmuch cały czas dmucha mi ciepłym powietrzem niezależnie od ustawienia pokrętła temperatury. Nawiewy są manualne wraz z klimą. Cięgno od regulacji temperatury od strony pokrętła jest ok, wszystko działa więc przypuszczam że problem może być po drugiej stronie tego cięgna. Moje pytanie brzmi następująco: czy jest szansa się tam dostać bez rozbierania całego kokpitu i czy może miał ktoś z was taki problem i jak go rozwiązał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki problem tylko że leciało samo zimne, nie było ogrzewania. Tyle tylko że ja mam klimatronik ale rozwiązanie powinno być podobne. U mnie okazało się że wypięło się cięgno od klapki sterującej ogrzewaniem i silniczek sterujący się poruszał a klapka stała w miejscu ustawiona na zimne. Może tak jak piszesz problem masz na drugim końcu cięgna. Ja nie rozbierałem kokpitu, wystarczyło położyć się na podłodze i nad tunelem środkowym wypatrzyłem tę klapkę (z latarką łatwiej bo tam ciemno). Myślę że pomimo braku klimatronika rozkład klapek powinien być taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jak wyżej, jak kręcisz pokrętłem to czujesz opór, czy całkiem lekko pracuje pokrętło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykręć schowek i ewentualnie wyjmij radio i ramkę radia by zobaczyć jak pracuje cięgno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc.

Problem został usunięty, okazało się że cięgno było nie założone od strony nagrzewnicy, ponieważ nie było tego palca który wychodzi z nagrzewnicy i na który zakłada się cięgno. Palec znalazłem ale z urwanymi zatrzaskami i dlatego wylatywał. Skombinowałem inny, lecz założyć go to nie lada wyzwanie w tej ciasnocie po wykręceniu schowka, dmuchawy i chłodnicy od klimy dobrałem się do tej klapki i założyłem na nią palec poskładałem i jest ok.

Mam jeszcze mały problem z tym że na nogi mi słabo dmucha, praktycznie wcale, a jak jest u was z ogrzewaniem nóg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem tylko ze ja mam klimatronik, auto cały czas dmucha mi ciepłe powietrze, zrobie na 20 tak samo , zrobie na 18 tak samo , zrobie na LO leci gorące!!! Nie mam regulacji ciepła tylko mogę robic mocniej i słabiej nadmuch no i mogę wyłączyć wszystko ale i tak pod wpływem jazdy powietrze wdmuc**je mi wlotami i stale leci gorące!!!! Co to może być????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, jak wyżej...spadło ciegno, albo klapka zablokowana...może być też, że silniczek padł. Klikaj na panelu +/- i sprawdź jak zachowuje się silniczek, bo pewnie stoi w miejscu. Miałem tak samo. Do tego silniczka się łatwo dobrać. Wystarczy zdjąć schowek pasażera. I masz tam silniczek z czerwonym cięgnem. Sprawdź, czy pracuje jak przełączasz, czy cięgiełko nie odleciało itp.

A z tym nawiewem na nogi może byc to samo..tyko nie wiem, czy tak samo jak w climatroniku, trzeba zwalać deskę, by zobaczyć co sie tam dzieje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...