Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Pytanie o sprzegło i biegi


lukasz2223

Rekomendowane odpowiedzi

czesc,pytanko mam nastepujace,-czy kazdemu z was sprzegło bierze dosc wysoko no i krótki ma skok? w sumie to pierwsza moja Audi,ale jezdziłem kilkoma wczesniej i bylo podobnie..to normalne?? Aha no i mam problem z wrzucaniem 1 ki i wstecznego,ale nie zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że u nas w ADR nic sie samo nie reguluje - jeśli kończy Ci się sprzęgło pedał zaczyna brać wysoko, z racji zużycia, źle wysprzęglają się biegi a 1 i R nie są synchronizowane one pierszwe zaczynają "nie wchodzić". Także prawdopodobnie do wymiany jest sprzęgło - ja wymieniałem w zeszłym tygodniu - brało mi już tylko z ostatniego centymetra skoku pedału / za kompletne sprzęgło od TOM77 zapłaciłem w okolicach 450zł (tylko że LUK-a) Sprzęgło SACHS-a droższe odpowiednio o 100-150zł + wymiana zależy gdzie ja chyba zapłaciłem 250zł. (ale usłyszałem też 500) :kox:

Powodzenia :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie,twoje sprzegiełko jest już prawdopodobnie u kresu swoich wytrzymałosci.jesli będziesz wymieniał to tylko kompletne sprzegło,nie baw sie w wymiane dziś tarcza a za miesiac łożysko oporowe bo za naprawe zapłacisz więcej.koszt wymiany to ok 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jezdze(odpukac) dopiero co wymieniłem pompe wody i czujnik abs tyl + komplet opon i...mamy wypłate z głowy...Ciekawe ile tak moge jeszcze pojezdzic,ale nie slizga sie to sprzegło tylko ma krotki skok o góry...moze zapowietrzone czy jaki czort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy się, mi brało z ostatniego centymetra i jeszcze się nie ślizgało :) Ale wymieniłem i teraz jest w normie - bierze od dołu. Jaki masz przebieg ? Ja wymieniłem przy 205.000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześnie, ale to zależy od stylu jazdy - kobieta w obcasach i sprzęgło po 100.000 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz skrócić cięglo ktore popycha tloczek pompki,sprzeglo da sie w ten sposób delikatnie obnizyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...