Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Chlodzenie silnika B5 ADP??


Marcin81GT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam takie pytanie,niewiem moze niepotrzebnie pytam moze tak musi byc!!!!!! A wiec ostatnio zauwazylem ze ubywa mi lekko plyn ze zbiorniczka chlodzenia,a wiec dolalem ,ale po przejechaniu jakis 100 gora 200km znowu musialem dolac z 600ml.Dzieje sie to tylko wtedy jak jest rozgrzany silnik bo gdy auto stoi w garazu nawet z 4 dni nic mi nie ubedzie.Po krotkich ogledzinach zaraz po powrocie z trasy slysze jak mi cos zaczyna syczec, otworzylem maske i dalej syczy polozylem sie pod auto i widze jak powoli kapnie pare kropelek tego plynu na ziemie (zrobi sie mala plama),a wiec pewnie skas kapie ten plyn.Sprawdzalem weze niby wszystko ok szczelne,ale dziwne ze kapie jak jest rozgrzany silnik a nie caly czas!!!!.Kolejna rzecz jaka mnie niecierpliwi to to ze po przejechaniu nawet do 50km trasy jak odkrece korek od zbiorniczka z plynem chlodzacym to plyn ten jest zimny,natomiast gorny waz od chlodnicy goracy ze az dotknac nie idzie,temperatura w normie trzyma 90 stopni bo niedawno wymienialem termostat aha i dodam tez ,ze dolny waz ktory idzie z chlodnicy do termostatu tez jest zimny tak samo jak plyn w zbiorniczku,a gorny waz od chlodnicy jak mowilem nie idzie dotknac taki goracy,z ogrzewaniem wszystko ok w aucie.Moze mi ktos doradzic czy to tak musi byc ze w zbiorniczku plyn jest zimny i dolny waz a gorny waz goracy??????Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, czy zaczelo kapac po wymianie termostatu? dobrze zalozyles teromostat? patrzyles pod spodem skad kapie, moze nie dokreciles gardzieli z termostatem. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to bedzie zbyt proste, ale moze kapie z klimatyzacji ??? U mnie bylo podobnie dolewalem 500 ml na jakies 100 km, i ciagle ubywalo az wreszcie przestalem dolewac i plyn ustabilizowal sie na polowie zborniczka wyrownawczego, nic nie dolewam i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to bedzie zbyt proste, ale moze kapie z klimatyzacji ??? U mnie bylo podobnie dolewalem 500 ml na jakies 100 km, i ciagle ubywalo az wreszcie przestalem dolewac i plyn ustabilizowal sie na polowie zborniczka wyrownawczego, nic nie dolewam i jest ok.

a co ma klimatyzacja do ukladu chlodzenia. Uklad klimatyzacji i chlodzenia to dwa zupelnie rozne i oddzielone od siebie obiegi. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klimatyzacji bedzie kapac tylko jak jet wlaczona!!! Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest dziura w układzie to obieg prawdopodobnie nie chodzi, ale to tylko takie moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...