Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kino domowe samo się wyłącza:(


Rekomendowane odpowiedzi

Hello:hi:

Posiadam kino domowe z aplitunerem Yamaha RX-V465.W sylwestra mnie zawiodło:kwasny:-muzyka poszła z TV na kino i nagle samo się wyłączyło.Ponowne włączanie skutkowało tym samym,nawet nie miałem możlwości spróbowania gdyby miało zagrać ciszej.Czy ktoś się spotkał z czymś takim,albo wie co może być powodem?Na kino już straciłem gwarancje:facepalm:Help...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam zimny lut

Masz na myśli że jakaś wiązka się przepaliła?Dziś ponownie odpaliłem kino,głośniki wszystkie grają,muzę puściłem z TV na kino i stopniowo podgłaszałem.Było ok.Po przełączeniu na radio wyłączyło się.Kurde o co kaman?:eusathink:Chyba gdyby coś się w środku sfajczyło to już by nie dało oznak życia.Ampli stoi w szafce ale ma "czym oddychać":decayed:.To się ewidentnie dzieje zak za dużo poweru pójdzie w głośniki.Może ktoś jeszcze pomoże...:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.. zimny lut to znaczy ze niby zlutowane a jednak nie przewodzi :wink:

ale wygląda mi to na to że sprzęcik gra i się grzeje dajesz powera i załącza się wentylator żeby chłodzić (ewentualnie może chodzi od razu) ale być może gdzieś padnięty lut rozłącza wentylator co skutkuje wyłączeniem sprzętu który wpada w tryb awaryjny żeby się nie spalić. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam że się przegrzewa, zabrudziły się radiatory. Może tez nie mieć dobrego chłodzenia (mała ilość chłodnego powietrza wokół wzmacniacza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy + i - kabli głośnikowych się gdzieś nie styka. Miałem to samo (też Yamaha) jak mi się kable rozkreciły (prowizorka na skręcenie kabli :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie kombinuj. Pierw posprawdzaj przewody amplituner - glosniki. Yamahy tak maja :facepalm:

Jezeli bedzie wszystko ok, szukaj dalej ale obstawiam kabelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za rady:notworthy: Jutro za dnia jeszcze sprawdzę połaczenia kabli czy się gdzieś nie stykają (kabel jest bez specjalnych końcówek zrobiony na okrętkę:decayed:) Zdam relację co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to możemy mieć winnego. Mnie też się często wyłączyło kino. Już prawie pakowałem je by oddać na gwarancje. Aż doznałem objawienia jak kobita odkurzała i targała biednym kablem na lewo i prawo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dziś połączenia kabli.Wszystkie są na swoich miejscach i się nie stykają.Może jutro zadzwonię do serwisu albo przejadę się osobiście bo mam niedaleko i postaram się podpytać,ciekawe co powiedzą:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrze że mam ten sam amplo :)

Wypnij dla testów ze dwa głośniki i zobacz czy się dalej wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam RX-V350 czyli stary i niski model :-P

jak dostała w palnik to się wyłączała, ale postała wyłączona przez max 5 min i grało dalej. Później jak dostała więcej powietrza to nie było tego problemu.

Dziwne, że u Ciebie nawet na następny dzień nic jej nie przeszło :co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...