Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rezonans/brzęczenie w wydechu


Szakal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,mam mały problem ze swoją furą niby niewielki ale jednak wkrzuający :) Mianowicie tylko i wyłącznie w zakresie od ok. 2600 do 2800rpm pojawia się bardziej brzęczenie niż rezonans w wydechu ,na bude nic nie przenosi ,żadnych drgań ale dźwięk jest taki jakby był luźny wydech. Majdałem nim solidnie kiedyś na kanale ale siedzi ładnie ,o nic nie wali. Wkurzające jest to bo przy przyspieszaniu non stop to słysze co w przypadku jazdy po mieście denerwuje a wymienić cały wydech to też nie sztuka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może któraś osłona termiczna wydechu się gdzieś poluzowała i brzęczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłony też dobrze siedzą bo sprawdzałem je też:whistling:

Plecionka do wymiany dowałaby taki brzęczący odgłos ,w dodatku z tyłu auta i w danym zakresie obrotów?

A sprawdzić czy się nie oberwało nic w środku to bez demontażu się nie obędzie a póki co chciałem tego uniknąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapal auto i niech ktoś dodaje gazu a Ty pod samochód,coś może wtedy będziesz słyszał gdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem.Myslałem że to wydech,pecionka.Wymieniłem poduszki pod skrzynią i pod silnikiem-jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczyna się od 1900 do 2350obr/min tak jakby coś tam latało, tłumiki wyjęte nic w nich nie lata, przed wycięciem 2 katów tak nie było. Sam nie wiem co to, poduszki pod silnikiem ? hmm.. dziwne.

A na postoju też brzęczało? bo u mnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień może na początek wieszaki tłumika.Mi własnie w takich przedziałach jak piszesz buczało.W moim akurat były założone nie najlepsze poduszki(nie markowe) Wymieniłem plecionke,wieszaki i dalej nie pomogło a zmiana poduszek owszem.Sprawdzaj aż dojdziesz bo nie sztuka wymienic wszystko a pózniej okazuje sie że to jakaś pierdoła.

Edit;Co do kata to również go nie posiadam(pusta puszka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...