Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne stuki na gwincie brak pomysłów...


sysek27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam założyłem gwint Supersporta gdzieś na początku września i wtedy zaraz po przekładce zauważyłem, że coś dziwnie stuka taki "głuchy" odgłos pojeździłem z tym trochę i myślałem, że może to wina odboi (miałem naprawdę mocno skręcony ten gwint), bo po odpaleniu auta rano po całej nocy stuki te były głośniejsze a później w miarę przejechanych kilometrów było ich coraz mniej trochę mnie to irytowało, ale nie miałem czasu się tym zająć...później jak zakładałem zimówki to pokręciłem gwintem do góry i myślałem, że się coś poprawi no i nic dalej to samo więc za telefon i dzwonię do gościa od którego to kupiłem przedstawiłem całą sprawę a on na to, że to nie możliwe, więc przełożyłem zawieszenie na seryjne 1BE i owe stuki znikły...znów za telefon dzwonię do gościa, że po przełożeniu zawieszenia na seryjne jest cisza a on mi nadal , że to nie możliwe no i teraz sam nie wiem co robić dzisiaj znów miałem czas i założyłem z powrotem gwint i znów napier....ala panowie poradźcie co z tym zrobić...dodam, że po przejrzeniu całego zawieszenia nie zauważyłem niczego wybitego ani żadnego luzu tym bardziej, że wczoraj na 1BE nic nie stukało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sam nie pamiętam jutro wyciągam to jeszcze raz i sprawdzę a z tego co pamiętam to jak gadałem z przedstawicielem to powiedział, że skoro z amorów nie ma wycieku oleju to raczej nie widzi podstaw do reklamacji:kwasny:

---------- Post dopisany at 20:24 ---------- Poprzedni post napisany at 19:16 ----------

Jutro jeszcze zamówię poduszki amortyzatorów i zobaczę jak będą je mieli na stanie to zaraz wymiana i kolejna próba przy okazji sprawdzę te luzy o których pisał kolega wyżej...

---------- Post dopisany 18-01-2013 at 12:29 ---------- Poprzedni post napisany 04-01-2013 at 20:24 ----------

Wymieniłem poduszki mocowania amortyzatora oraz gumy na stabilizatorze i dalej to samo sprawdzałem też ten luz na tłoczysku amortyzatora i tak chodzi dobrze bez zacięć, ale ma minimalny luz na boki oglądałem też ori amortyzatory i też mają taki luz no może trochę mniejszy i sam już nie wiem co z tym robic:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a odboje dostales z gwintem , albo zalozyles seryjne? Jak seryjne to skracales je ? Tez mialem problem ze stukami z przodu, ale tylko przy skrecie i problem znikl po skróceniu odboi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a odboje dostales z gwintem , albo zalozyles seryjne? Jak seryjne to skracales je ? Tez mialem problem ze stukami z przodu, ale tylko przy skrecie i problem znikl po skróceniu odboi.

Odboje dostałem do gwintu i też na początku myślałem, że to ich wina dlatego je wywaliłem na próbę, ale nic to nie dało...dzisiaj założyłem znów 1BE i jest cisza a gwint idzie na reklamację do Niemiec ciekawe co stwierdzą:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo podobny efekt z kitem Eibach Pro-System. Przez rok żadnych niepokojących objawów. Po roku zaczęło coś stukać z tyłu auta. Najbardziej słyszalne stukanie na początku jazdy. Po kilkunastu km praktycznie niesłyszalne. Weryfikowałem kilkukrotnie w różnych warsztatach - nic nie znaleźli - panie, zrób pan głośniej radio :) . Stukanie było podobne do wybitych łączników stabilizatora. Na porządnej stacji w końcu ktoś usłyszał, że coś puka z tyłu auta (umyślnie nić nie mówiłem, że coś mnie niepokoi) i stwierdzili, że to łączniki z tyłu. Łączniki wymienione na nowe, razem ze stabilizatorem RS4, gumami itp. Stuki jeszcze większe ... :) W końcu znajomy mechanik wymontował mi tylny amortyzator - bez amortyzatora zero stuków. Amortyzator w imadle przy gwałtownych próbach ściśnięcia wyraźnie stukał. Amortyzator zakwalifikowany do wymiany na gwarancji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest nadzieja, że u mnie też mi wymienią na gwarancji w przyszłym tygodniu to wysyłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO Chyba ju znalazlem odpowiedz na moj problem . Mianowicie tez mam Gwint super sporta9Z niemiec) i od czasu zamatowanie pojawily sie dziwne stuki dodam ze wczesniej zalozylem kpl.ori wachaczy nowa maglownice poduszki na amorkach a jak stuka tak stuka jestem wlasnie na etapie szukania amorkow na podmianke nie stety swojestare sprzedalem. Jak dogadywales sie z kolesiem ktory ci to sprzedawal dobrze zanasz jezyk?

---------- Post dopisany at 21:13 ---------- Poprzedni post napisany at 21:10 ----------

Daj znac jak przebiegla gwarancja i czy stuki przeszly dodam tez ze tyl chodzi ja trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie ciągle jest na reklamacji trwa to już trzy tygodnie pisałem do nich ostatnio maila to dostałem odpowiedź, że ciągle sprawdzają i mam czekać jak skończą to zaraz dostanę info co i jak o efektach poinformuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie z przodu po założeniu amorków Monroe Reflex do eibacha pro kit, muszę zrobić podobnie zamienić na seryjne i sprawdzić czy to na 100% amorki :kwasny: . A już chciałem wymieniać wszystko po kolei w zawieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszła paczka z Niemiec i trochę jestem rozczarowany opinią w sprawie mojej reklamacji cytuje:

"Po dokładnym sprawdzeniu amortyzatorów na specjalistycznych maszynach oraz po poddaniu ich różnym próbom i w różnych warunkach nie stwierdzamy żadnych nieprawidłowości w ich działaniu, ale w trosce o dobre imię firmy oraz w trosce o dobro klienta postanowiliśmy wymienić dwa przednie amortyzatory na nowe mamy nadzieje, że opisane przez Pana stuki ustąpią"

Założę to w sobotę i zobaczę ciekawe co z tego wyjdzie:wink:

---------- Post dopisany 02-03-2013 at 17:34 ---------- Poprzedni post napisany 25-02-2013 at 19:12 ----------

No i dzisiaj założyłem i jest cisza nareszcie jednak moje przypuszczenia były dobre winne były ich amorki:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja cos podobnego mialem na amorkach fk okazalo sie ze amorek stuka sam w sobie tylko wymiana pomogla a byl nowy:facepalm: gwarancja uznana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...