Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie ACC Adaptive Cruise Control aktywny radar 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

8K0907561 był do 2012.01.01 zastapiony 8K0907561 C

Nie ma rozdziału na rhd/lhd .

Dzięki Grzegorz. W takim razie ten radar bez indeksu powinien u mnie działać. Hmm... Chyba trzeba kupić drugi i spróbować raz jeszcze. Tak swoją drogą, to nie ma na rynku wtórnym tych z C.:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze z literka A ktory zamienia sie na C

B literka jest od modelu 2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do Was mam, czy mój sterownik silnika 03L 906 019 AT obsłuży ACC? Silnik CAGB 136 KM. To się sprawdza w ETCE czy w ELSIE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Hohe Ty zakładałeś radar o numerze 8k0 907 561 bez żadnej końcówki na końcu? Pytam bo mam taki do kupienia ale nie wiem czy to zadziała a chcę kupić już na przyszłość:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Hohe Ty zakładałeś radar o numerze 8k0 907 561 bez żadnej końcówki na końcu? Pytam bo mam taki do kupienia ale nie wiem czy to zadziała a chcę kupić już na przyszłość:wink:

Taki mam, ale nie poradziłem sobie z kodowaniem. Za miesiąc będę w Polsce, to wznowię walkę. Podmienię radar itp. Jeszcze się do końca nie poddałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe walcz dalej,kurcze tez mam do kupienia kompletny radar ale właśnie nie wiem czy bez żadnej literki pociągnie.Czy te literki są aż tak ważne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam RHD i to może być problem. Albo zdupiony radar. Jak go w koncu uruchomię, to dam znać. A jak nie nie, to będzie do nabycia komplet. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy RHD bo nie rozumiem. Kurcze kusi mnie kupić ten radar tylko boje się że bez litery na końcu będzie to do niczego. A jak z kalibracją i ochroną komponentu do aso będziesz jechał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RHD = right-hand drive. Mam kierownicę po prawej. Wszystko mam skalibrowane i zdjęty komponent. Krótko mówiąc, wszystko jest ok, tylko nie działa. :grin:

A radar bez literki ma większość chłopaków. Nie wiem czego się boisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe to biorę.A powiedz mi jeszcze czy trzeba mieć asystenta zmiany toru jazdy bo tak siedzę patrze na ten schemat i widzę ze od radaru leci kabel to sterownika czy się mylę.Wychodzi na to że tylko cztery kabelki do radaru lecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba. Plus, minus i dwa cany. Coś się nie przyłożyłeś do czytania tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyznaje się bez bicia.Tylko ja patrzyłem na schemat i z tego to wywnioskowałem.Jak pozbieram graty do kupy i będę miał problem to się na pewno do ciebie zwrócę o pomoc:wink:

---------- Post dopisany at 20:57 ---------- Poprzedni post napisany at 20:44 ----------

Plus minus i dwa do gateway dobrze wyczytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyznaje się bez bicia.Tylko ja patrzyłem na schemat i z tego to wywnioskowałem.Jak pozbieram graty do kupy i będę miał problem to się na pewno do ciebie zwrócę o pomoc:wink:

---------- Post dopisany at 20:57 ---------- Poprzedni post napisany at 20:44 ----------

Plus minus i dwa do gateway dobrze wyczytałem

Dobrze wyczytałeś.

---------- Post dopisany 21-05-2014 at 19:12 ---------- Poprzedni post napisany 19-04-2014 at 20:09 ----------

Zmienilem radar i teraz mam tak:

Wednesday,21,May,2014,19:10:25:10074

VCDS Version: Beta 11.2.0

Data version: 20110305

lolo

--------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------

Address 13: Auto Dist. Reg Labels: None

Control Module Part Number: 8K0 907 561 HW: 8K0 907 561

Component and/or Version: ACC2 H07 0070

Software Coding: 00C7E0

Work Shop Code: WSC 12345 123 12345

VCID: EFE9578F855D

Fault Codes have been Erased

3 Faults Found:

00003 - Control Module

014 - Defective - Intermittent

Freeze Frame:

Fault Status: 00111110

Fault Priority: 1

Fault Frequency: 5

Reset counter: 9

Mileage: 88560 km

Time Indication: 0

Date: 2013.02.22

Time: 10:13:24

Freeze Frame:

Temperature: 15.0°C

Voltage: 14.59 V

Bin. Bits: 00100

Hex Value: 0x0931

Hex Value: 0x0001

Speed: 32.4 km/h

Lateral Accel.: 0.62 m/s^2

01044 - Control Module Incorrectly Coded

000 - -

Freeze Frame:

Fault Status: 01100000

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 1

Reset counter: 115

Mileage: 137114 km

Time Indication: 0

Date: 2014.05.21

Time: 19:08:00

Freeze Frame:

Temperature: 29.0°C

Voltage: 12.16 V

Bin. Bits: 00000

Hex Value: 0x044B

Hex Value: 0x0001

Speed: 0.0 km/h

Lateral Accel.: 0.00 m/s^2

02095 - Component Protection Active

000 - -

Freeze Frame:

Fault Status: 01100000

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 1

Reset counter: 115

Mileage: 137114 km

Time Indication: 0

Date: 2014.05.21

Time: 19:08:02

Freeze Frame:

Temperature: 29.0°C

Voltage: 12.16 V

Bin. Bits: 00000

Hex Value: 0x04F1

Hex Value: 0x0002

Speed: 0.0 km/h

Lateral Accel.: 0.00 m/s^2

Chyba sobie w leb jebne.:facepalm::facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

00003 - Control unit / defective Intermittent (nie wygląda dobrze

ale

01044 - Control Module Incorrectly Coded - wciąż świadczy, że trzeba tylko wstawić właściwe kodowanie) :kwasny:

może zajdziesz jakiś użytkowników z ACC na UK/Australia furom którzy podzielą się kodowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

03 wskazuje na uszkodzony radar, trudno. Oddam go. Gorszy jast ponowny błąd kodowania, znaczy że mój pierwszy radar, najprawdopodobniej, jest ok. Trochę się o tym naczytałem w sieci i myślę, że nie ma osobnego kodowania na RHD. Chyba, że jest to w tych kanałach adaptacji, które potrzebują security access. A tego ni ma. :facepalm:

---------- Post dopisany 02-06-2014 at 14:13 ---------- Poprzedni post napisany 21-05-2014 at 23:45 ----------

Podpiąłem dzisiaj kolejny radar z A. Prawie nowy. Błąd ten sam.

Dobrzy ludzie, POMÓŻCIE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

03 wskazuje na uszkodzony radar, trudno. Oddam go. Gorszy jast ponowny błąd kodowania, znaczy że mój pierwszy radar, najprawdopodobniej, jest ok. Trochę się o tym naczytałem w sieci i myślę, że nie ma osobnego kodowania na RHD. Chyba, że jest to w tych kanałach adaptacji, które potrzebują security access. A tego ni ma. :facepalm:

---------- Post dopisany 02-06-2014 at 14:13 ---------- Poprzedni post napisany 21-05-2014 at 23:45 ----------

Podpiąłem dzisiaj kolejny radar z A. Prawie nowy. Błąd ten sam.

Dobrzy ludzie, POMÓŻCIE!!!

walcz z kodowaniem bo to klucz do sukcesu albo wykonaj DIY i wstaw kiere na właściwą stronę :grin:

nie masz możliwości podejrzenia gdzieś w B8 RHD jak wygląda kodowanie?

01044 - Control Module Incorrectly Coded - ten błąd musi zniknąć z radaru

wiem że sporo różnych kodowań testowałeś ale coś musi pasować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nie mam gdzie podejrzeć. :facepalm:

---------- Post dopisany at 20:57 ---------- Poprzedni post napisany at 20:57 ----------

A może jakiś inny komponent powoduje ten błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktos pomogłby ogarnać ACC w A4 2012. Wymieniłem radar po jego skasowaniu, kupilem go na allegro (8K0 907 561), ale cały czas mi go wyrzuca...

możesz jaśniej napisać? może wklej tu logi, błędy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w ASO we Wrocławiu i miły pan w serwisie powiedział, że oni nie dadzą rady tego zakodować. Powiedział, że nie mają takiej usługi jak dokładanie radaru i w związku z tym nie mają kodów do tego itd. No chyba trzeba będzie się poddać. Ehhh...:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...