Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Wycieki oleju w komorze silnika


dewon24

Rekomendowane odpowiedzi

sorki gdybym się dublował ale nie znalazłem nic takiego a mianowicie zauważyłem wycieki w komorze silnika, może miał ktoś podobne w silniku diesla (90KM) '95r co może być przyczyna?

dorzucam fotki na których zaznaczyłem źródło wycieku i miejsca

zachlapane http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d6913ac57556acea.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co zaznaczyles strzalka jest gumowa uszczelka pod nakretka od pokrywy zaworow, nie wiem ile kosztuje nowa ale z tego co slyszalem to caly komplet (uszczelka pod dekiel plus te trzy pod nakretki) cos ok 60 - 70 plnow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki gdybym się dublował ale nie znalazłem nic takiego a mianowicie zauważyłem wycieki w komorze silnika, może miał ktoś podobne w silniku diesla (90KM) '95r co może być przyczyna?

dorzucam fotki na których zaznaczyłem źródło wycieku i miejsca

zachlapane http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d6913ac57556acea.html

Jesli po zdjeciu pokrywy rozrządu okaze się że tam jest mokro - do wymiany uszczelniacz na wale. Jeśli tam będzie sucho - to tylko uszczelka pokrywy zaworów.

Opcja nr 1 - bardzo niebezpieczna dla paska i całego silnika. Olej może zniszczyć pasek rozrządu a dalej już sam sie domyślasz.

Sprawdź to jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli po zdjeciu pokrywy rozrządu okaze się że tam jest mokro - do wymiany uszczelniacz na wale.

.

Na wałku rozrządu bo jeszcze pół silnika rozkręci i faktycznie powymienia uszczelniacze na wale :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelka pod pokrywa zaworów oraz pod "grzybkiem" do wymiany ... koszt to jakies 100 zł .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się dzieje jeśli w rurze od intrcoolera jest olej ? Demontowałem ja przy wymianie filtra paliwa i bardzo mnie to niepokoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawek66, zależy w jakiej ilości.

Jeśli tylko jest tam wilgotno to nie ma się co niepokoić, bo to norma. Gorzej jak jest tam dużo tego oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura jest nachylona więc nie wiem czy jest dużo czy torszkę bo pewnie ścieka do chłodnicy. Mam przejechane od zmiany 8 tys. i poziom oleju zszedł mi z max tak na 1/4 poziomu więc nie wiem czy to jest groźne bo cały silnik jest suchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawek66, polecam wątek o braniu oleju to się przekonasz ile biorą silniki.

Jeśli Cie ciekawi jak jest to zdemontuj IC i zobacz ile z njiego wyleci. Jeśłi duzo to moze się turbina konczyc lub silniczek.

Ale z tego co napisales ile Ci bierze to nie przejmowałbym się.

Zobacz tylko, czy nie masz gdzies wycieków na wale, czy od rurek odpowiadajacych za smarowanie turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ! Pocieszyłeś mnie. O wyciekach już czytałem, że litr na 1 tys. to norma. Korpus silnika mam suchy. Zdejmowałem osłonę dolną i oblukałem go dokładnie ale nigdzie nie cieknie. Byłem uśmiechnięty do czasu jak zobaczyłem tą rurę. Turbina i jej okolice też suchutkie to chyba będę spał spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...