Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wspomaganie tylko na wyszych obrotach


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie co może być że wspomaganie jest tylko na jak silnik ma 2000 obrotów,na jałowym brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek nie jest za luzny czasem? Jak nie to pompa na stół ewentualnie szukaj nowej, ale wcześniej spróbuj zmienić płyn

Wystukane z Pegasusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie pompa pada i przy niskich obrotach daje za niskie ciśnienie, nie musi piszczeć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem tak w b5 , nowa pompa nowy płyn i dopiero zaczniesz sie cieszyć wspomaganiem , zobaczysz jak to jest mieć nowe autko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do tematu

Kilka dni temu puściła mi obejma na wężu i wyciekł płyn od wspomagania. Czekając na miejsce u mechanika założyłem opaski zaciskowe, zalałem płyn i jeździłem. Wspomaganie działało bez zarzutów. Wymontowałem węża, i pojechałem do firmy zakuć. Układ został zmontowany, zalany płynem (zielonym DELPHI LHM PLUS taki mi polecili w sklepie sprzedawca), odpowietrzony.

Problem polega na tym, iż podczas skręcania pompa buczy, kierownica ciężko chodzi na luzie, dopiero po dodaniu gazu zaczyna płynnie pracować.

Mechanik stwierdził 2 przyczyny:

1. pompę ale dziwi go fakt, iż wszystko działało jak należy do momentu zmiany węża i płynu

2. płyn polecony przez sprzedawcę nie nadaje się do wspomagania audi

Czy to możliwe, iż sprzedano mi zły płyn do wspomagania i to właśnie w nim tkwi problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(zielonym DELPHI LHM PLUS taki mi polecili w sklepie sprzedawca)

wylej ten szajs i zalej LHM-em Total-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, jutro napiszę czy coś pomogło

---------- Post dopisany 22-01-2013 at 23:46 ---------- Poprzedni post napisany 21-01-2013 at 22:55 ----------

dzięki, jutro napiszę czy coś pomogło

Olej spuszczony i zalany prawidłowy, wspomaganie zaczęło działać bez zarzutów, ale podczas skręcania idzie usłyszeć jak pompa troszkę buczy, na prostych kołach to nie występuje.

Zastanawia mnie czy nie jest to związane z przepływem oleju, otóż wymieniony wąż ciśnieniowy który idzie od pompy do magla jest troszkę inny niż oryginał, mianowicie nie posiada po środku zgrubienia jakie było w seryjnym. Jest on zbrojony z metra cięty do 330 barów

Spotkał się ktoś z takim czymś i czy jest to możliwe ? :co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---------- Post dopisany at 15:54 ---------- Poprzedni post napisany at 15:48 ----------

dzięki, jutro napiszę czy coś pomogło

---------- Post dopisany 22-01-2013 at 23:46 ---------- Poprzedni post napisany 21-01-2013 at 22:55 ----------

dzięki, jutro napiszę czy coś pomogło

Olej spuszczony i zalany prawidłowy, wspomaganie zaczęło działać bez zarzutów, ale podczas skręcania idzie usłyszeć jak pompa troszkę buczy, na prostych kołach to nie występuje.

Zastanawia mnie czy nie jest to związane z przepływem oleju, otóż wymieniony wąż ciśnieniowy który idzie od pompy do magla jest troszkę inny niż oryginał, mianowicie nie posiada po środku zgrubienia jakie było w seryjnym. Jest on zbrojony z metra cięty do 330 barów

Spotkał się ktoś z takim czymś i czy jest to możliwe ? :co:

słuchaj wydaje mi sie że po wymianie tak bedzie jakiś czas, może widocznie nie jest dobrze odpowietrzona ? wyjedz sobie na śnieżek i pokreć kierą na maksa w prawo i w lewo trzymając przy tym chwile po jednej i drugiej stronie. u mnie to pomogło i po jakis 2 tys km wszystko wróciło do normy.

---------- Post dopisany at 15:55 ---------- Poprzedni post napisany at 15:54 ----------

Nowa pompa i płyn i wszystko działa :decayed:

no widzisz jaka radocha i banan na gębusi :D:decayed: wystarczy zapodać temat i kilka osób które to miały napisały i teraz jeździsz tak jak nową bryką :D tez miałęm to w swojej B5 i później żałowałem że wcześniej tego nie zrobiłem , teraz bede sie przymierzał żeby w B6 to na wiosne zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...