Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jak dbać o turbinę??


roberto_22_86

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pałować na zimnym silniku , nie gasić gdy turbina świeci , lać dobry syntetyk ... wszystko w temacie. Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przy okazji zapytam o coś jeszcze. Gdyz jestem posiadaczem TDI i powiedzmy staram sie na zimnym nie wkręcać powyżej 2500rpm a jak to jest z 1.8T?

Są jakies bepieczne obroty przy których turbo nie jest jeszcze obciążone? Przy jakich obrotach w 1.8T jest najwyższe obciążenie?

Oczywiście nie wciskamy gazu do oporu bo wtedy wysterowanie wszystkiego jest największe.

A pytam bo planuję przesiadke na 1.8T :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przy okazji zapytam o coś jeszcze. Gdyz jestem posiadaczem TDI i powiedzmy staram sie na zimnym nie wkręcać powyżej 2500rpm a jak to jest z 1.8T?

Są jakies bepieczne obroty przy których turbo nie jest jeszcze obciążone? Przy jakich obrotach w 1.8T jest najwyższe obciążenie?

Oczywiście nie wciskamy gazu do oporu bo wtedy wysterowanie wszystkiego jest największe.

A pytam bo planuję przesiadke na 1.8T :decayed:

Ja na zimnym pie przekraczam 3tyś tak żeby po zmianie biegu nadal być w zakresie doładowania a pedałem gazu operuję delikatnie :decayed:

A jeśli już komuś padnie turbo to przy wymianie musowo sprawdza się drożność przewodów olejowych (zasilającego i spływowego) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to kazdy silnik czy wolnossący czy uturbiony nie powinno sie pałowac jak jest zimny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to kazdy silnik czy wolnossący czy uturbiony nie powinno sie pałowac jak jest zimny ;)

dokładnie, pałowanie zimnego silnika może spowodować znacznie większe koszty niż tylko turbina. Ogólnie mitem z tego co wiem jest konieczność studzenia turbiny za kazdym razem jak się przejedziemy samochodem np. jak jechaliśmy spokojnie i nie niewielkich odcinkach- ale ja jednak zawsze poczekam te 10-20 sec a jak mocniej pojeździłem albo byłem po trasie to dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze jak dasz turbawce po d*pie dobrze ze az jest czerwona to nie gasic tylko odczekac chwile i wtedy gasic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...