Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciężko odpala gdy ciepły


rafcisz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, koledzy od jakieś czasu zauważyłem pewien problem.

Kiedy silnik jest zimny lub trochę ostygnie to odpala dobrze, ale kiedy jest rozgrzany i go zgasze i do 5 minut go odpalam to ma już ciężko.

Wygląda to jak by się rozrusznik zacinał.Kiedy przekręcam kluczyk rozrusznik się włącza, zatrzymuje, włącza, zatrzymuje i odpala.

Zachowuje się tylko tak kiedy silnik jest ciepły po dłuższej jeździe jak osiągnie temperaturę 90 stopni.Na zimnym jest wszystko dobrze.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientowałem się ostatnio w tym temacie ale prz golfie 5 teścia, ma to sam jak sie nagranej to kręci i kręci aż odpali, nie wiem jak to ma sie do b7 ale pisali tam że czujnik temp silnika szwankuje i można go odłączyć i sprawdzić czy to pomaga. Z tego co tam napisał to ponoć komputer podaje zbyt małą dawkę paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz vaga to podepnij i sprawdz czy sa jakies bledy, chociazby odnosnie tej temperatury skaczacej. Jesli jest jakis blad na czujnik to moze byc wina czujnika. Jesli to jest okej i dobrze wartosci (temperatury) pokazuje to odepnij ta okragla wtyczke ktora idzie do srodka silnika (czyli do elementow PD) wejdz w pierwszy blok i zobacz z jaka predkoscia sie silnik kreci na rozruszniku. Jesli bedzie ponizej 270 obrotow/min to do sprawdzenia akumlator, jesli ten z kolei jest wporzadku to wine mozesz przypisac rozrusznikowi. U mnie krecilo 210 i tez beznadziejnie palil na cieplym. Wymienilem i problem zniknal. To jest bardzo znany problem z touranow i golfow (glownie z BKD ale nie tylko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...