Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z spalaniem! SMOK!


kamilszym21

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam audi 1997r 1.9tdi w kombi, jest to możliwe, że przy jeździe 110-120 w trasie robię 70km na 9 litrach, nigdy tak nie miałem, dopiero od niedawna zaczął tak dużo palić, w lato wiosnę schodziłem poniżej 6 litrów w trasie, przy tych prędkościach. O co może chodzić? koszty paliwa mnie teraz troszeczkę zżerają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to dużo pali, wiadomo zimo pali więcej, bo silnik zimny itd., ale to co piszesz kolego to jest dużo, wg mnie nie powinien więcej spalić jak 6,5 litra na 100 km, może dawka paliwa jest źle ustawiona, albo rozrząd, sprawdzłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema takiej możliwości chyba że silnik zimny i but w podłodze.

takie spalanie da ci wynik 13L/100 a powinno być mniej lub równe 7-8 l/100km.

posprawdzaj przelewy na silniku zobacz czy pompa nie jest mokra , a następnie czy nie trzymają ci zaciski , nie grzeją ci się tarcze w czasie jazdy.

Jak nie to zapnij Vaga zrób logi i zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to po kilku tankowaniach sprawdziłeś??? bo po jednym to różnie może ci sie wydawać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalej do pełna, wyjeździj paliwo , zalej znowu do pełna i podziel zatankowane litry przez kilometry przejechane od poprzedniego tankowania i pomnóż razy sto.

Dopiero wtedy będziesz miał w miarę miarodajne zużycie w l/100km.

Jeżeli układ paliwowy masz szczelny to zacznij od sprawdzenia Vagiem lub na klimatroniku temperatury cieczy chłodzącej na rozgrzanym silniku, może masz awarię czujnika lub okablowania pomiaru temperatury i dlatego pije na potęgę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilszym21 powiem Ci że mógłbyś sprecyzować od kiedy zaczął Ci więcej palić bo stwierdzenie od niedawna nic nie wnosi, robiłeś coś przy silniku, czy tak sam od siebie postanowił spalać ile tylko się da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze tankujesz na tej samej stacji czy na różnych? może stacja mieć takie paliwo chusteczkowe ja dostrzegam różnicę jak tankuję Orlen i Statoil w moim mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...