Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Nie dziala przycisk auto


radek463

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy. Zostalem szczesliwym posiadaczem A4 ale mam z nim male klopoty. Zaczne od najwazniejszego. Otoz dzis wieczorem zaczal swirowac klimatronik a konkretnie nie dziala przycisk auto i sniezynka oraz moge regulowac temp. od 00-50 C. Gdzie predzej wyswietlalo LO 18 18,5 itd. Jeszcze dzis bylo wszystko w porzadku. Jaka moze byc tego przyczyna? [br]Dopisany: 20 Czerwiec 2008, 23:17 _________________________________________________od 00 do +50 C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzieki kolego za odpowiedz nabije i dam znac czy pomoglo. Narazie thx. Pozdrawiam[br]Dopisany: 21 Czerwiec 2008, 20:56 _________________________________________________Witam dzis sprawdzilem szczelnosc klimy i okazalo sie ze wszystko jest w porzadku. Fachowcy stwierdzili ze to wina elektryki. Wiec sprawdzilem co moglem tzn. bezpieczniki i przekaznik sa dobre. Gdzie moze lezec przyczyna? Pomoze ktos gdzie szukac wiecej?[br]Dopisany: 24 Czerwiec 2008, 21:31 _________________________________________________jeszcze taka ciekawostka gdy podlacze kabelek pod przekaznik od klimy i dotkne go do masy sprezarka sie zalancza i klima chodzi tak samo jest z tym przyciskiem auto gdy kabelek wloze do kostki. Czy moglby byc uszkodzony jakis czujnik?[br]Dopisany: 24 Czerwiec 2008, 23:24 _________________________________________________Czy podpiecie pod VAG-a pomoze w lokalizacji usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z podlczaniem kabelkow na oslep bym uwazal, sterowanie klima to elektronika i latwo puscic cos z dymeme. zagadaj na forum,

popros kogos z twojej okolicy co by podmienic sterownik klimy ( klimatrronik) bedziesz wiedzial czy przyczyna lezy [o stronie elektroniki czy elementow wykonawczych. tzn sprzegla kompresora, przekaznikow, czujnikow, wentylatorow.

podlacz VAG powinny byc zapisane w pamiecu bledy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki sprawdze bledy na vag-u i sprobuje wlozyc inny sterownik klimy i zobaczymy[br]Dopisany: 25 Czerwiec 2008, 10:40 _________________________________________________Podlaczylem auto pod vag-a bylo 11 bledow elektryk kazal podmienic sterownik i zobaczyc czy wina lezy po jego stronie. Elektryk bedzie mial taki sterownik dopiero pod koniec nastepnego tygodnia. Dlatego moja prosba jest taka: czy jest ktos z woj.pomorskiego kto chcialby mi pomoc i przelozyc dzialajacy sterownik klimatyzacji? Moge podjechac na miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź masy na czujnikach, mógł też pójść EEPROM w sterowniku (u mnie został wgrany nowy wsad przez programator). Ostatnio u mnie działy się takie jaja i po takiej oto interwencji kolegi @kobra7 wszystko śmiga :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a jak sprawdzic te masy na czujnikach? A masz namiary na tego kolege kobra7? [br]Dopisany: 26 Czerwiec 2008, 22:57 _________________________________________________A co to jest ten EEPROM? Ile moze kosztowac wgranie tego wsadu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil @kobra7:

http://www.a4-klub.pl/smf/profiles/kobra7-u4096.html

Jedyną przeszkodą może być odległość...[br]Dopisany: 27 Czerwiec 2008, 09:21 _________________________________________________

A co to jest ten EEPROM? Ile moze kosztowac wgranie tego wsadu?

EEPROM jest to pamięć, która posiada program pracy klimatronika (procesor ustawia parametry pracy klimy na podstawie danych zawartych w pamięci i danych z czujników).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj udalo mi sie naprawic klimatronik w mojej A4. Przyczyna niedzialania byl czujnik od klimy przy chlodnicy po lewej stronie patrzac od przodu auta. Znajomy elektryk doszedl do tego dzieki probowce napiecia i mostkowaniu kabli od tego czujnika (oczywiscie masy). Po zmostkowaniu kabli przycisk auto jak i sniezynka zaczely dzialac. Po zapaleniu auta i probie wlaczenia klimy wszytko bylo oki. Kupilem wiec nowy czujnik i podlaczylismy kostke i teraz wszystko dziala super. Tazke wymiana sterownika nie byla konieczna. Wszystkim za pomoc i propozycje naprawy wielkie dzieki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...