Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzęgło - pedał wolno odbija


Jarol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zauważyłem w moim aucie że pedał sprzęgła dużo gorzej odbija niż w innych autach.

Ostatni pojeździłem trochę VW Polo, Passatem i Seatem Ibizą wszystkie z silnikiem TDI i

tam wyrażnie pedał sprzęgła dużo mocniej odbija. U mnie jak przesiąde się z innego auta to

mam wrażenie że pedał sprzęgła zostaje w podłodze i powolej wraca ale jak bym szybciej podniósł nogę

to pewnie oderwę ją od pedału.

Sprawdzałe też w innej A4 B6 z tym samym silnikiem i też nie ma takiego problemu.

Co może za to odpowiadać?? Ukałda sprzęgła nie ma wycieków. Ostatnio sprzęgło było odpowietrzane ale nic to nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wolno odbija jak jest duży mróz. Przy -30 niemalże zostaje w podłodze przy pierwszym wciśnięciu.

A kiedy kolega wymieniał płyn hamulcowy w wysprzęgliku ?Myślę ze od nowości nie był wymieniany a latek to on ma już sporo ... Tak samo traci właściwości jak w zaciskach a tego chyba nikt nie robi ....A pasowało by.....:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyn się starzeje i chłonie wilgoć, póżniej przyjdzie mróz woda w płynie zamrza i pedał nie odbija tak ładnie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam kupiłem 4lata temu auto niewiem kiedy miało wymieniany płyn hamulcowy zrobiłem to po tych 4 latach nie dawno przed zimą i jest mega różnica.... widać po pedale lepiej chodzi szybciej się cofa także panowie płyn co 2 lata nie dłużej... nie wspomnę o kolorze płynu mój był jak Szambo czarny.... teraz piękny żółty cieszy oko :) Polecam koszt nie duży a banan na twarzy jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to od tego zaczne że wymieni płyn w układzie sterowania sprzęgłem. Bo w hamulcach to maiłem 2 miesiące temu wymieniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie też muszę wymienić płyn ,bo jak auto postoi na mrozie 1-2 dni to sprzęgło dziwnie się zachowuje i opada a po naciśnięciu kilka razy jest ok już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...