Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Sprzęgło - pedał wolno odbija

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Zauważyłem w moim aucie że pedał sprzęgła dużo gorzej odbija niż w innych autach.

Ostatni pojeździłem trochę VW Polo, Passatem i Seatem Ibizą wszystkie z silnikiem TDI i

tam wyrażnie pedał sprzęgła dużo mocniej odbija. U mnie jak przesiąde się z innego auta to

mam wrażenie że pedał sprzęgła zostaje w podłodze i powolej wraca ale jak bym szybciej podniósł nogę

to pewnie oderwę ją od pedału.

Sprawdzałe też w innej A4 B6 z tym samym silnikiem i też nie ma takiego problemu.

Co może za to odpowiadać?? Ukałda sprzęgła nie ma wycieków. Ostatnio sprzęgło było odpowietrzane ale nic to nie dało.

Opublikowano

Może być zatarty wysprzęglik w skrzyni.

Opublikowano

Lub też możesz spróbować odpowietrzyc wysprzeglik.moze to coś pomoże

Opublikowano

U mnie wolno odbija jak jest duży mróz. Przy -30 niemalże zostaje w podłodze przy pierwszym wciśnięciu.

Opublikowano
U mnie wolno odbija jak jest duży mróz. Przy -30 niemalże zostaje w podłodze przy pierwszym wciśnięciu.

A kiedy kolega wymieniał płyn hamulcowy w wysprzęgliku ?Myślę ze od nowości nie był wymieniany a latek to on ma już sporo ... Tak samo traci właściwości jak w zaciskach a tego chyba nikt nie robi ....A pasowało by.....:decayed:

Opublikowano

płyn się starzeje i chłonie wilgoć, póżniej przyjdzie mróz woda w płynie zamrza i pedał nie odbija tak ładnie :decayed:

Opublikowano

potwierdzam kupiłem 4lata temu auto niewiem kiedy miało wymieniany płyn hamulcowy zrobiłem to po tych 4 latach nie dawno przed zimą i jest mega różnica.... widać po pedale lepiej chodzi szybciej się cofa także panowie płyn co 2 lata nie dłużej... nie wspomnę o kolorze płynu mój był jak Szambo czarny.... teraz piękny żółty cieszy oko :) Polecam koszt nie duży a banan na twarzy jest :)

Opublikowano
  • Autor

Ok to od tego zaczne że wymieni płyn w układzie sterowania sprzęgłem. Bo w hamulcach to maiłem 2 miesiące temu wymieniany.

Opublikowano

układ sprzęgła pracuje na płynie hamulcowym od hamulców jest to powiązane kolego

Opublikowano

Tak, na bank to będzie płyn hamulcowy, przerabiałem temat w moim poprzednim aucie.

Opublikowano

W takim razie też muszę wymienić płyn ,bo jak auto postoi na mrozie 1-2 dni to sprzęgło dziwnie się zachowuje i opada a po naciśnięciu kilka razy jest ok już

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.