Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buczenie w czsie jazdy.


Jaro75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wkurza mnie to że od jakiegoś czasu mam głośniej w aucie w czasie jazdy.Są pewne prędkości obrotowe silnika kiedy troszkę jest ciszej ale ogólnie cholera buczy.Tłumik wygląda dobrze i plecionka też ale w sumie dokładnie jeszcze się nie przyglądałem.Zauważyłem że jak stoję na postoju i dodaję powoli gazu to słyszę że tłumik wpada w drgania i buczy.Pewnie w czasie jazdy gdy obroty rosną to się nasila.Nie wiem czy ma to jakiś związek ale kiedyś wymieniałem wszystkie poduszki pod silnikiem i pod skrzynią na w sumie dobre jakościowo ale już nigdy nie wrócił do stanu z przed wymiany czyli mam na myśli że minimalne wibracje już zostały.Myślicie czy warto uderzyć w plecionkę w ciemno nawet jeżeli dobrze wygląda? Cholera ,buczeć przecież nie powinien.A może tłumiki w środku już też nieciekawe ale skąd to wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecionki czasami mimoże wyglądają dobrze to są już wyciągnięte i sztywne przez co przenoszą drgania na resztę wydechu.

Polecam takie rozwiązanie: Katalizator tłumik AUDI A4/A6 VW PASSAT 19TDI AFN (2938244420) - motoAllegro - zakładałem już w nie jednym :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecionka dostaje po pupie właśnie od zajechanych poduszek silnika:wink:

Sprawdz to tak jak silnik pracuje przytrzymaj nogą końcówkę wydechu jak zauważysz mega różnicę to plecionka do wymiany.

Mi nawet wymiana łącznika wydechu dużo już dała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami po wymianie plecionki zaczyna buczeć mocniej jak przed ze zużytą a to dlatego że została źle wspawana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecionki czasami mimoże wyglądają dobrze to są już wyciągnięte i sztywne przez co przenoszą drgania na resztę wydechu.

Polecam takie rozwiązanie: Katalizator tłumik AUDI A4/A6 VW PASSAT 19TDI AFN (2938244420) - motoAllegro - zakładałem już w nie jednym :thumbup1:

ta imitacja katalizatora to strumienica czy tylko taka rura bez niczego w środku? Nie będzie z tym głośniej jak z oryginalna plecionka i katalizatorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa rodzaje,ze strumienicą i przelotowe.

Strumienice są do d*py,bierz przelot.

Nie powiem Ci czy bedzie głośniej bo ja nie miałem kata tylko pustą puszkę:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecionki czasami mimoże wyglądają dobrze to są już wyciągnięte i sztywne przez co przenoszą drgania na resztę wydechu.

Polecam takie rozwiązanie: Katalizator tłumik AUDI A4/A6 VW PASSAT 19TDI AFN (2938244420) - motoAllegro - zakładałem już w nie jednym :thumbup1:

ta imitacja katalizatora to strumienica czy tylko taka rura bez niczego w środku? Nie będzie z tym głośniej jak z oryginalna plecionka i katalizatorem?

To żadna strumienica. Zwykły zgrabny tłumnik przelotowy. Mam pod domem jedną A4 z tym zamiennikiem i mimo że wymiana była już dawno nadal wygląda jak nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślę co zrobić.Ja katalizatora już dawno nie mam.Wyrzuciłem wnętrzności i zastała sama puszka.Ale od tego głośniejszy nie był.Jedyne co to głośniej gwizdało :) Czasami jest tak że człowiek coś wymieni aby sobie polepszyć a wychodzi odwrotnie ale może zainwestuję i wymienię tą plecionkę.Muszę pojechać na podnośnik i w ogóle zobaczyć jak zachowuje się rura przy zapalonym silniku i przy obrotach.A może gdzieś jest dziurka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też buczy przy obrotach od 1400-1900, zakupiłem wyżej wspomniane ustrojstwo: Katalizator zamiennik AUDI A4/19TDI 100/130HP 200I (2913780014) - motoAllegro Okazało się, że moja plecionka była delikatnie uszkodzona a katalizatora nie było, tz. sama puszka była a w środku pustka. Niestety wymiana nic pomogła. Chyba muszę wymienić poduszki pod silnikiem :( ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...