Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z kierunkowskazami i dziwne mruganie światła postoju?


Małgośka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Bardzo proszę o podsunięcie pomysłu na rozwiązanie problemu.

Na wyświetlaczu pojawia się komunikat "Rear left turn signal" i "Rear right turn signal" co wg mnie wskazuje na tylne kierunki. Przy czym, gdy wrzucam kierunek, zielone lampki kierunków na desce rozdzielczej (i kierunkowskazy) mrugają szybciej. Sądziłam, że przepalone są tylne żarówki kierunkowskazów, ale po ich wymianie - nadal brak poprawy - nadal komunikaty i szybkie mruganie. Dodatkowo po złożeniu całego tyłu i sprawdzeniu jeszcze raz kierunkowskazów (a nóż widelec będzie poprawnie?) dodatkowo pojawia się komunikat "Right rear light" (wiec teoretycznie coś znowu z tyłem) i tylko, że teraz przednie prawe światło postojowe zaraz po włączeniu 3 razy mrugnie i potem świeci już normalnie. Wszystkie pozostałe światła działają.

Macie może jakieś pomysły co to może być?:)

Z góry dziękuję!

M.

ps. Dzisiaj rano po włączeniu silnika pojawił się dosłownie na sekundę komunikat "Left parking light" - coś takiego:/ i po chwili zgasł. Przy czy po dojechaniu do pracy sprawdziłam światło wsteczne i pali się normalnie i komunikat się nie pojawia. Reszta komunikatów nadal bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczołbym od sprawdzenia MCE , być może nakapała na niego woda i sie przypalił:wink: sparwadz kompem jaka literka na końcu , będziemy wtedy kombinować dalej:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale dopiero w niedziele podepnę się pod komputer, także na pewno dam znać:)

możesz odkręcić obudowe pod kierownicą i też dojrzysz:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź napięcie akumulatora... może ci siada AKU, i MCE w ten sposób daje znać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczki tylnych lamp sprawdzałam przy zmianie żarówek kierunkowskazów i nalotu na nich nie widziałam:/

Jeżeli chodzi o akumulator to raptem roczny jest - oczywiście sprawdzę to napięcie przed podłączeniem komputera:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany:) usterka minela po przeczyszczeniu gniazda od haka:) Nie byl to blad CME ani przycisku awaryjnych:)

Btw: dzieki wladi za wczesniejsze sprawdzenie CME:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany:) usterka minela po przeczyszczeniu gniazda od haka:) Nie byl to blad CME ani przycisku awaryjnych:)

Btw: dzieki wladi za wczesniejsze sprawdzenie CME:))

No nie ma sprawy od tego jesteśmy żeby pomagać ale widzisz kurcze czasem taka pierdoła a ile wkurzania się:decayed: pozdrowionka:wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...