Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z turbo, pytanie o BRD


slo

Rekomendowane odpowiedzi

Darek spokojnie :)

Czyszczenie turbo to jakaś skomplikowana sprawa ? Czy samemu można spróbować ?

Ja jestem spokojny ;) ale widzisz odezwiesz się to jeszcze zjebe dostaniesz :D Miałem dokładnie to samo co Ty ,ja się z tym nie bawiłem bo nie znam się tak na tym i nie mam czasu ani warunków. Turbo dałem do czyszczenia u sprawdzonego fachowca ,skasował 350 zł i niby jakies 3 godz roboty było ,ale przynajmniej jestem spokojny ,że jest dobrze zrobione ;) jeszcze uszczelka 3c0145117 była do wymiany i teraz ogólnie śmiga super :) Jak nie będę zamulał auta to myślę ,że na dłuższy czas mam spokój z tym problem. Pozdro :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne pytanie mam

jeśli chodzi o wężyk olejowy, mam zamówić od silnika AWX (który siedzi w mojej audi) czy od silnika BRD (z którego mam turbinę) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slo zycze Ci powodzenia w modyfikacjach:) Mam nadzieje że dasz mi wiele cennych wskazówek bo chyba tez dokonam takich modów, dzisiaj okazalo sie ze IC sie poci, mam nadzieję ze do wiosny wytrzyma i pojdzie pełna modyfikacja do 200 koni. Mam Awx czyli słabsze sprzegło takze 200/400 starczy;)

Pompki też wymieniasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, też mam AWX. Nie, narazie bez pompek bo to już drogo.. myślę że 180-190KM da radę osiągnąć.. Jaki masz przebieg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

305 tys.

Bo ja niedawno robilem program bez modow i mam 169 teraz to te 200 chciałbym miec:) Tylko nazbierać na to trzeba i z pompkami tak wedlug tego etap 2 lub 3:

http://a4-klub.pl/turbo-chiptuning-tuning-mechaniczny-15/all-tdi-podniesie-mocy-1-9-vp-pd-koszty-czesci-efekty-218213/

Etap2

- turbo BRD

- FMIC

- program

- brak EGR

- DP

- pompki seria

Wynik: max 200km 400nm

Koszt: 3,5tys zł

Turbo BRD - 1200zł, FMIC-500:1500zł, program - 1200

przykładowy wykres

Etap3

- turbo BRD

- FMIC

- pompowtryski AL

- brak EGR

- program

- DP

Wynik : max 210km 430nm

Koszt: 6tys

turbo BRD - 1200zł, FMIC-500:1500zł, program - 1200, wtryski nowe- 1400-2200(cena u cowboya za komplet)

Teraz po tym porgrami wyszlo ze musze poduchy wymienic, ori niby kolo 1000zl :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 285.

Z tym że trochę mi telepie budą i możliwe że będę miał dwumas i sprzęgło do wymiany.

Mnie trochę taniej wyjdzie bo turbo dość tanio kupiłem, FMIC też mam ogarniety w dobrej cenie, program w ECU-project za 1000 w grupowym czipowaniu z vwgolf forum.

EGRa i DP / wycięcie kata można po programie zrobić ?

Ja za poduchy dałem z 200-300zł. już trzymają rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi tez troche telepie ale mam nadzieje ze to poduchy nie dwumas, a gdzie dorwales poduchy? Ori? Nowe czy uzywane?

Lepiej wszystkie mody mechaniczne , wykonaj przed programem, wtedy masz strojone na cacy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne tylko $$ brak na to wszystko :) Chyba 120-130 za sztukę na allegro nówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. ori kosztowały duuzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A slyszalem opinie ze te zamienniki sa nic nie warte.. Po zwiekszeniu mocy moga nie dac rady, ale chyba tez pojde w zamienniki bo nowe kolo 1000:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program pod BRD mozna taniej zrobic:) Watpie ze na seryjnych wtrychach bedziesz mial 200ps. Albo zabraknie paliwa na dole i niuton bedzie slaby albo na gorze i mocy nie bedzie. A co do tych wibracji to ja najpierw podpiol bym vaga i zobaczy jak wtyski banglaja. Moze byc ze ktoras nie domaga i buda rzuca wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czwarty delikatnie świruje. Nalałem dzisiaj STP, może coś pomoże..

kogo polecasz do programu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z czystym sumieniem SPANKY-ego polecam. Robil mi juz wiele aut i zawsze zadowoleni klienci:) Jak to czwarty delikatnie swiruje mozesz mi troche jasniej powiedziec? Jaka dawka jaki bip??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie on mieszka ? Przypomnij mi która to jest grupa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z czystym sumieniem SPANKY-ego polecam. Robil mi juz wiele aut i zawsze zadowoleni klienci:) Jak to czwarty delikatnie swiruje mozesz mi troche jasniej powiedziec? Jaka dawka jaki bip??

Ja bym miał też jeszcze kogoś ale masz rację nie zawszę warto płacić tyle za program co chcą"renomowane" firmy:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwock koło warszawy.

---------- Post dopisany at 21:31 ---------- Poprzedni post napisany at 21:29 ----------

grupa 13, 18, 23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Czy pod ~400Nm seryjny dwumas i sprzęgło dadzą radę ? Bo nie wiem czy mi się nie kończy dwumasa.. Sprzęgło jest ok. ale łapie już jak delikatnie nacisnę pedał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u mnie trzymal 400 i sie jezdzilo. Chlopaki maja po wiecej niuta i jezdza.

---------- Post dopisany at 23:01 ---------- Poprzedni post napisany at 23:00 ----------

Miales mi vin podeslac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...