Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z turbo, pytanie o BRD

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jak na Twojego moda spokojnie sprzeglo wytrzyma. U mnie na ori AJM 190km/400nm trzymalo. Teraz to mam cos innego wiec juz na nim nie jezdze.

Opublikowano
  • Autor

ciężko to turbo zmienić ? ile powinni krzyknąć za podmiankę turba ?

Opublikowano

koło 300zł

Opublikowano

Co do fmic to można to ogarnąć za śmieszną kasę,ja kupiłem cooler jak ten z linku za 150zł do tego kilka kolanek z kwasówki 11zł/szt 1 m rurki 51mm 18zl/m,do tego dwie redukcje silikonowe bodajże 56/51mm po 15 zl/szt pare opasek gbs i spawanie 100zł.W sumie wyszło mnie mnie ok 400 zł.

---------- Post dopisany at 14:44 ---------- Poprzedni post napisany at 14:41 ----------

ciężko to turbo zmienić ? ile powinni krzyknąć za podmiankę turba ?

Wymiana turbiny nie jest trudna odkrecasz 3 srubki przy kolektorze,3 od strony katalizatora,2 przy spływie oleju,no i zasilanie oleju tutaj trzeba uważać żeby nie ukręcić,no i wąż wychodzący z turbiny też jest na 2 śrubkach.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

krystian821

Masz może foto co dokładnie kupiłeś, żeby to wszystko połączyć ?

Albo napiszesz mi szczegółowo co trzeba zakupic ?

Opublikowano

Taki maly u mnie update, pojechalem sobie do kumpli na rolki po wymianie wtryskow zobaczyc roznice ktora odczuwa sie na plecach:) zaznaczam ze korekcji jeszcze nie bylo co widac na wykresie ze za duzo paliwa jest na gorze bo wali batorym konkretnie. I nie mowcie ze brd pozno sie budzi. Trzeba po prostu dobrze wystroic i uklad paliwowy miec sprawny.

AJM POWER IMAG0457.jpg | adrian998998 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

Opublikowano
kilka kolanek z kwasówki 11zł/szt 1 m rurki 51mm 18zl/m
to chyba mało aktualne ceny chyba ze masz mega promocje gdzieś.

---------- Post dopisany at 14:54 ---------- Poprzedni post napisany at 14:53 ----------

Taki maly u mnie update, pojechalem sobie do kumpli na rolki po wymianie wtryskow zobaczyc roznice ktora odczuwa sie na plecach:) zaznaczam ze korekcji jeszcze nie bylo co widac na wykresie ze za duzo paliwa jest na gorze bo wali batorym konkretnie. I nie mowcie ze brd pozno sie budzi. Trzeba po prostu dobrze wystroic i uklad paliwowy miec sprawny.

AJM POWER IMAG0457.jpg | adrian998998 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

Jak to mówią dobra atomizacja:)

Opublikowano
  • Autor

Jeśli chodzi swapa turbo z AWX na BRD potrzebne będą:

Rurka zasilająca: 03G 147 771 B - 125zł

Uszczelka powrotu to 028 145 757 (10zł)

Śruby do powrotu N 905 927 03 po 1,50zł (2szt)

Śruby do kolektora N 044 514 5 po 3zł (3szt)

klamra mocująca 1J0 145 769 F (3,50zł).

oraz 3 śruby w strone wydechu.

Dzięki Bart-S

Opublikowano
kilka kolanek z kwasówki 11zł/szt 1 m rurki 51mm 18zl/m
to chyba mało aktualne ceny chyba ze masz mega promocje gdzieś.

tez to chciałem napisać:decayed: dla zwykłego kraweźnika kwasiak jest nieco droższy

Kolana hamburskie spawane - Hart Centrum Metali Nieżelaznych Janczur s.j.

akurat nie ma Fi51, ale ceny same mówia za siebie

Rury kwasoodporne - Hart Centrum Metali Nieżelaznych Janczur s.j.

takze nie wiem co ty za rurke kupiłeś za 18zł/m2, bo napewno to nie była nierdzewna, albo robisz w hurtowni:decayed:

Opublikowano
Jeśli chodzi swapa turbo z AWX na BRD potrzebne będą:

Rurka zasilająca: 03G 147 771 B - 125zł

Uszczelka powrotu to 028 145 757 (10zł)

Śruby do powrotu N 905 927 03 po 1,50zł (2szt)

Śruby do kolektora N 044 514 5 po 3zł (3szt)

klamra mocująca 1J0 145 769 F (3,50zł).

oraz 3 śruby w strone wydechu.

Dzięki Bart-S

Co to za rurka zasilająca i po co?

Klamra mocująca? gdzie ty chcesz to wpiąć?

Opublikowano
  • Autor

Rurka olejowa miało być. Dane z ETKI

Opublikowano

a oryginalna nie pasuje? czy od razu zakładasz ze ja ukręcisz? bo rozumiem ze zasilająca turbo w olej...

Opublikowano
  • Autor

wolę mieć zamówioną w razie czego.

Opublikowano

załóż klucz na nakrętkę rurki a potem uderz młotkiem w klucz tak żeby ja odkręcić to zaoszczędzi ci pracy i problemów - uderzenie musi być pewne i dość mocne

Opublikowano

klucz bodajże 13 "zeszlifuj" i ładnie ci wejdzie na nypla w turbo-oprze się na odlewie turbiny i na lajcie odkręcasz rurkę zasilającą :wink:

Opublikowano

Turbo do czyszczenia ,koszt 350 zł i po problemie. Albo się sam bawisz jak masz czas ;)

Opublikowano
Turbo do czyszczenia ,koszt 350 zł i po problemie. Albo się sam bawisz jak masz czas ;)

czytaj całosć, a nie pierwszy post i zadowolony :facepalm:

Opublikowano
klucz bodajże 13 "zeszlifuj" i ładnie ci wejdzie na nypla w turbo-oprze się na odlewie turbiny i na lajcie odkręcasz rurkę zasilającą :wink:

klucz 17 i może być tak ze nie podejdzie zależy jak jest wkręcony nypel

Opublikowano
Turbo do czyszczenia ,koszt 350 zł i po problemie. Albo się sam bawisz jak masz czas ;)

czytaj całosć, a nie pierwszy post i zadowolony :facepalm:

Odpowiedziałem tylko do pierwszego pytanie z tematu ,a nie do waszej dyskusji : / najlepiej to się tu chyba w ogóle nie odzywać:facepalm:

Opublikowano
  • Autor

Darek spokojnie :)

Czyszczenie turbo to jakaś skomplikowana sprawa ? Czy samemu można spróbować ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.