Skocz do zawartości
IGNOROWANY

montaż czujników parkowania w dokładce / spoilerze zderzaka tylnego


ulcuss

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam pytanie, czy ktoś montował czujniki w dokładce zderzaka tylnego --> jak na poniższym zdjęciu? jest ona wyprofilowana w dolnej części tak, że wydaje się to możliwe, podobnie do oryginalnego miejsca w Audi A6 C5 Avant. jeśli tak będę wdzięczny za jakieś zdjęcie lub model czujników. pozdr.

audi.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b5 montowałem w takiej dokładce żeby nie wiercić zderzaka ale to średni pomysł, czujniki są za nisko i dobrze działa tylko na równej nawierzchni, na jakichś wybrzuszeniach np od korzeni drzew, mimo iż w nic nie przywalisz już piszczały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak chłopaki założycie to rzućcie ładny opis dla potomnych . szczególni po montażu ori PDC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wstepie trzeba sie okreslic jakie czujniki, oryginal/ allegro itp, jak juz wybierzecie czujniki to kolejna rzecz dane techniczne, tzn sprawdzic wysokosc od podloza, jesli beda za nisko bedzie wam caly czas piszesz podczas manewru cofania dlatego bo czujniki maja jakis kąt w poziomie i pionie, chyba ze beda skierowane delikatnie do góry, metoda prob i bledow, w sumie to proba tylko jedna

zwroccie uwage na niektore czujniki, jest mozliwosc ich lakierowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest możliwość montażu org. parktronika w zderzaku bez czujników? oczywiście chodzi o montaż czujników czy trzeba wymienić zderzak na przystosowany?:eusathink:

wiem ze ori zderzak ma zatrzaski na czujniki, ale nie wiem czy tak wszystkie maja, czujniki z allegro wklada sie od przody zderzaka a ori od tylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori czujniki zamonowałbym w oryginalne miejsca, ale jednak nie chce tyle inwestować. W Golfie IV miałem w ori dokładce pod czujniki zamontowane czujniki Valeo i choć były dość nisko, spisywały się całkiem dobrze (faktycznie wyższy krawężnik potrafiły sygnalizować jako przeszkodę, ale nie przeszkadza to aż tak bardzo). Tutaj mam pewne obawy, bo to wyprofilowanie w dolnej części zderzaka nie jest prostopadłe do podłoża, ale lekko pod skosem. Widziałem czujniki z pierścieniami, którymi można nakierować czujniki pod kątem wględem powierzchni montażu, też Valeo zresztą. Jak się ociepli, będę działał w tym temacie, wtedy na pewno wrzucę zdjęcia, krótki opis i efekt działań;)

Co do montażu czujników ori w zderzak, który nie ma otworów, można je zamontować, trzeba tylko od wewnątrz dokleić przy wywierconych otworach oprawki montażowe czujników, ale nie wiem czy można je dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...