Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odpadanie lakieru


Waldek1

Rekomendowane odpowiedzi

PO ostatnich opadach deszczu i śniegu na samochodzie zrobiła się warstwa 1,5 cm lodu cześć udało mi się skuć z szyb ale potem na myjce ręczonej usunąłem pozostała część, niestety po kilku godzinach na masce silnika odpadła mi częściowo powłoka lakiernicza tzn wygląda na to że sam lakier bezbarwny bo pod spodem nadal jest kolor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO ostatnich opadach deszczu i śniegu na samochodzie zrobiła się warstwa 1,5 cm lodu cześć udało mi się skuć z szyb ale potem na myjce ręczonej usunąłem pozostała część, niestety po kilku godzinach na masce silnika odpadła mi częściowo powłoka lakiernicza tzn wygląda na to że sam lakier bezbarwny bo pod spodem nadal jest kolor ?

zerwales klar..co swiadczy najprawdopodobniej o malowanej czesci nie przez audi tylko przez zwyklego lakiernika..mialem taki przypadek w moim golfie..kupilem lustra nowe i kumpel lakiernik mi je wymalowal w kolor..po 2 latach klar odpadl .;/...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co ty to skuwales?? samo by odpadlo.

Skułem tylko z szyby przedniej i drzwi, na całym samochodzie było około 15 do 2 cm lodu nie dało się jeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z maski przedniej i malutki kawałek nad przednią szybą około 3 cm nad górną szyba reszta jest ok. Jak myłem samochód to zauważyłem że pojawiła się mleczna plama na masce która pod wpływem ciśnienia się przesuwała myślałem że to środek do mycia i nic nie wskazywało że coś odpadnie dopiero za około 4 godz. zauważyłem że w niektórych miejscach brakuje lakieru

---------- Post dopisany at 12:54 ---------- Poprzedni post napisany at 12:40 ----------

PO ostatnich opadach deszczu i śniegu na samochodzie zrobiła się warstwa 1,5 cm lodu cześć udało mi się skuć z szyb ale potem na myjce ręczonej usunąłem pozostała część, niestety po kilku godzinach na masce silnika odpadła mi częściowo powłoka lakiernicza tzn wygląda na to że sam lakier bezbarwny bo pod spodem nadal jest kolor ?

zerwales klar..co swiadczy najprawdopodobniej o malowanej czesci nie przez audi tylko przez zwyklego lakiernika..mialem taki przypadek w moim golfie..kupilem lustra nowe i kumpel lakiernik mi je wymalowal w kolor..po 2 latach klar odpadl .;/...

Mogło tak być jak piszesz, ponieważ przednia szyba była wymieniona a nie było odnotowane to w historii ASO, mimo że całą historię posiadam dość dokładną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakiernik się nie popisał po prostu :kwasny:

Ostatnio rozmawiałem o tym ze znajomym lakiernikiem i mówił mi,że sikkens wypuscil kiedys nowy klar który zaj...cie sie błyszczał ale za cholere nie chciał trzymac bazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:naughty: Mariusz, bądź delikatny :decayed:

No, już po :decayed:

Ale myłem stopniowo opłukując najpierw zimną wodą a potem na ciepło zmniejszając powoli odległość :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja miałem sąsiada takiego skurczysyna że jak ktoś zajoł mu miejsce na parkingu a była zima temperatura na minusie to te dawaj wiadro z wodą i ładnie lał po aucie hehe były z nim jazdy tz mycie za free :naughty::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie ... poradzcie lepiej co z tym zrobic :) auto firmowe. tez a4. zaprawka byla robiona (napackane od jakis 3 lat trzymalo). i wlasnie niedawno po myjni wylazlo takie cos. musze sie jakos tego pozbyc do poniedzialku hahah

pedzelkiem to zamalowac org, lakierem ? bedzie gralo ?

IMAG0347 (Large).jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

chodzi o ten duzy odprysk na rancie. reszta to krople wody. takie zdjecie kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie się zastanawiałem, czy da się takie coś (jeśli bardzo lokalne) zabezpieczyć tymczasowo na przykład lakierem bezbarwnym dołączanym do zestawu zaprawkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...