Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie soczewki kontaktowe nosisz?


Giede

Rekomendowane odpowiedzi

Wpisujcie, oczywiście ten kto nosi, m.in.:

- markę soczewek,

- miesięczne/1 dniowe/night&day

- jak długo nosicie jedną parę,

- no i ogólna ocena

Ja do niedawna nosiłem AIR OPTIX AQUA na zmianę z AIR OPTIX NIGHT & DAY Aqua w zależności od promocji. Zarówno jedne jak i drugie nosiłem w cyklu 24h/doba czasami nawet ponad 2 miesiące. Aktualnie trochę eksperymentuję z uwagi na dość duże promocje, ale zawsze patrzę na przepuszczalność tlenu i wilgotność, gdyż nie stosuję płynów do soczewek, tylko noszę wszystkie (oprócz 1 dniowych) w cyklu 24h/dobę takk długo, aż stają się niekomfortowe. Ostatnio wypróbowałem:

- Biofinity Uwodnienie: 48% Przepuszczalność tlenu: Dk 128, Dk/t 160 (-3.00 D)

oraz

- Ultra HD™ Aqua Uwodnienie: 58% Przepuszczalność tlenu: 86 Dk/t (-3.00 D)

Zarówno jedne i drugie rewelacyjne na tyle, że w tym miesiącu nie wiem na które z powyższych się zdecydować, choć skłaniam się ku tym drugim, gdyż chyba z uwagi na uwodnienie zbliżone do jednodniowych soczewek, długo zachowują czystość przy moim ciągłym noszeniu.

więc wpisujcie się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acuvue 1-Day TruEye JOHNSON & JOHNSON

i Wear ddComfort - 1 dniowe , ale te pierwsze lepsze :)

jednodniówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z reguły jakieś +- 60 zł za soczewki jednodniowe, w sumie starczają na 15 dni, ale nie zawsze nosze, wiec do przełknięcia cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesięczne to koszt około 30-40 zeta, ale kupuje się zazwyczaj 3 w opakowaniu za około 45-60 zeta. Ja takie miesięczne noszę zazwyczaj od półtora miesiąca do dwóch miesięcy :kox: ale to kwestia wrażliwości oczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W soczewkach chodzę jakies 15 lat ,wiec temat przerobilem dosc dokładnie. Po wielu próbach od paru lat nosze Jonhson Acuvue Oasys. Zdecydowanie najlepsze soczewki jakich uzywałem. to sa 2tygodniówki ( bez zdejmowania na noc) czasem jak sie zapomne nosze je do 3tyg. Czesto dostaje jakies probki ale jak narazie oasys jest bez konkurencyjny. Cenowo to jakies 200pln na 5miesiecy ( 6 szt 70 pln),wiec bardzo spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jonhson Acuvue Oasys ja też nosze te soczewki, jakieś 2 lata temu przy badaniu mi dali takie gratisowe i teraz takie kupuje na pół roku mnie wychodzą 140 bo kupuje na allegro (2 tygodniowe ale okulistka mówiła że miesiąc można)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...