Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lekka rdza co i jak teraz?


witjacrf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moje A4 miało kieeedyś dzwona w tyłeczek ( poprzedni kupujący) więc lewy bok był robiony tzn nadkole.

Dzisiaj zauważyłem że wyszła lekka rdza (na foto) co teraz poczynić? Malowanie całego elementu? Całego nadkola czy jak?

Oto foto jak to wygląda: adi2.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka lekka to ona już nie jest....Znajdź dobrego lakiernika, bo jak ci to spieprzy to po następnej zimie znowu wyjdzie. Zapytaj się czy da ci gwarancję jak by takie coś miało miejsce, bo różnie sie dzieje. Najbezpieczniej jest wymiana całego elementu na nowy, ale w płacie błotnika tylnego nie jest to już takie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieniowanie drzwi chyba nie jest konieczne, bo w tym przypadku można cieniować na błotniku. Cieniowanie sąsiedniego elementu robi się wtedy, gdy wymieniasz/malujesz kolorem cały element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co da sie pomalowac tylko element ktory jest zardzewialy?

Sent from my iPhone using Tapatalk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co da sie pomalowac tylko element ktory jest zardzewialy?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dokładnie. To samo powiedział mi lakiernik z którym rozmawiałem ostatnio. Cieniuje na danym elemencie. Maluje w całości jeśli trzeba wymienić na nowy/inny i wtedy cieniuje na sąsiednim/sąsiednich elementach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieniowanie drzwi chyba nie jest konieczne, bo w tym przypadku można cieniować na błotniku. Cieniowanie sąsiedniego elementu robi się wtedy, gdy wymieniasz/malujesz kolorem cały element.

u mnie to zrobiliby cały błotnik plus cieniowanie drzwi żeby to miało ręce i nogi i nie odcinało sie, dodatkowo biorąc pod uwagę ze błotnik był już ruszany kiedyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ta rdze zdral, kupil lakier pod kolor i sam lekko pomalowal a pozniej troche bezbarwnym, nie duzo to wystaje to widac bardzo nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak. Tylko trzeba wpierw dobrze doczyścić rdzę i zabezpieczyć bo inaczej wyjdzie z powrotem zanim ten lakier wyschnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do mieszalni lakierów, podaj im numer koloru nadwozia i za 30 zł dostaniesz 100ml farby. Dokup podkład i lakier bezbarwny (są w małych buteleczkach z pędzelkiem). Wyczyść sobie tą rdzę do blachy. Połóż podkład, kolor, i bezbarwny a później możesz trochę spolerować w tym miejscu żeby nie było mocno widać.

Zostanie ci jeszcze sporo materiału żeby zrobić sobie odpryski na aucie.

To taka opcja budżetowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj to lepiej do dobrego lakiernika... wycieniuje tak że śladu nie będzie bez malowania całego elementu :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...