Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tuning podzespołów komputera: czyli nasze sugestie, porady, testy i porównania.


Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek :thumbup1: ale physics i combined score dalej lepiej u mnie wyglada a mam "tansze" graty...

i to jest wynik z lutego :wink: bez nowych sterownikow :decayed: str3 NVIDIA GeForce GTX 680 video card benchmark result - Intel Core i5-2500K Processor,ASUSTeK Computer INC. P8Z68 DELUXE

nie da sie wiecej podkrecic :decayed: ? Jaka 770tka siedzi u Ciebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

770 od Asusa.Co do Physics to jeszcze nie ogarnąłem tego procka.W porównaniu do 2500ki 3570k na biosie z77 to z87 jest bardzo zmieniony.Tyle opcji z napięciami że głowa boli.Ale ogarnę bo w sumie nie długo mam te graty,a czasu za bardzo nie ma:wink:.

Grafa bez ingerencji w bios wyżej nie pójdzie,acz 1358MHz na rdzeniu i 2000MHz na pamięci to jest spore OC:decayed:

Buda ta sama,chłodzenie proca Macho hr-02 120.Jutro jak znajdę czas to dam foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam laptopa ACER 7741G, procesor i3 330M, ATI radeon 5650 1GB, 4 GB RAM, 17"

Laptop wyłącznie pod CORELDRAW X6 ale niestety już nie daje rady z dużymi plikami.

Co mogę z nim zrobić.

Zamówiłem już 2x4GB ram, czyli będzie 8GB

Chcę wymienić procesor na i7 640M czy coś innego????

Dysk może jakiś SSD ??

Trochę zielony jestem w tym więc prosze o porady.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się czepiać ale kup jakieś Lenovo i wyprowadź Acera na spacer. ;-)

Sony Xperia Tapatalk 4 Pro.

---------- Post dopisany at 00:13 ---------- Poprzedni post napisany at 00:09 ----------

Chudy daj takie wentylatory mam ich 7 the Best.

https://www.cooling.pl/noctua,producent,108.html

Sony Xperia Tapatalk 4 Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo,Noctua robi dobre produkty,miałem NH D14 i wentyle były ciche,jednak jak dla mnie to nie mają sobie równych wentylatory od Be Quiet.

Te oryginalne od Fractala są 140 i nie są głośne,generalnie jest O.K.

---------- Post dopisany at 00:25 ---------- Poprzedni post napisany at 00:19 ----------

Witam.

Mam laptopa ACER 7741G, procesor i3 330M, ATI radeon 5650 1GB, 4 GB RAM, 17"

Laptop wyłącznie pod CORELDRAW X6 ale niestety już nie daje rady z dużymi plikami.

Co mogę z nim zrobić.

Zamówiłem już 2x4GB ram, czyli będzie 8GB

Chcę wymienić procesor na i7 640M czy coś innego????

Dysk może jakiś SSD ??

Trochę zielony jestem w tym więc prosze o porady.

Pozdro

Programy graficzne kładą nacisk na procesor,ten i3 330m to jest troszkę za mało.Wskazane by tu było i5 lub i7.

Dysk SSD poprawi komfort pracy,system szybciej wstaje,szybciej uruchamiają się aplikacje.

---------- Post dopisany 30-11-2013 at 15:50 ---------- Poprzedni post napisany 10-11-2013 at 00:25 ----------

Nowy wentylator na cooler.Nowy aparat:wink:

bfbd.jpg

5kte.jpg

8dai.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BDB smigla ostatnio wkladalem noctue do kierownicy T500RS jako chlodzenie i jest :kox:

pod procesor polecam Phanteksa tego co mam od roku... na nic innego nie wymieniam :whistling: temp. jest zaj. :JC_fan: 2 wiatraki i mozna jeszcze 3ci dodac :decayed::whistling:

...ten cooler ma moc podobna do wody :decayed:Phanteks PH-TC14PE - Testing and Results | bit-tech.net

Testy robili pewnie na 2 watrakach bez 3ciego ktorego trzeba kupic oddzielnie :wink: moze kiedys sprawdzisz go... warto :wink: tylko nie jestem pewien czy wejdzie bo jest dosc duzy :decayed:

ps. musialem przy Antku 1200 o 3-4mm zredukowac :grin: szkielet obudowy wiatraka :decayed: bo o kosci ram zawadzal :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Collera nie będę zmieniał bo więcej z tego procka raczej nie wycisnę,a szkoda wydawać 350 zeta i nie wykorzystać jego możliwości:kwasny:

Ten wentylator jest cichy,w IDLE obroty wynoszą 300RPM więc jest niesłyszalny.Teraz jeszcze tylko wymienię wentylatory w budzie na BQ Silent Wings 2 140 i będzie O.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zrobiłem sobie prezent pod choinkę i wymieniłem platformę AMD (FX-8350 i Radeon HD7970) na:

- procesor Intel i5-4670K

- płyta główna ASUS Z87A

- grafika ASUS GeForce GTX780 OC

Ze starych bebechów zostawiłem zasilacz OCZ 700W, dwa dyski SSD 120 i 250GB oraz 16GB ramu.

Przy starym chłodzeniu SilentiumPC Spartan Pro HE924 aplikacja TurboV EVO Asusa wskazuje mi taktowanie procesora 4408 MHz. W najbliższym czasie chciałbym jeszcze wrzucić jakąś większą i bardzie przewiewną obudowę i może lepsze chłodzenie. Co w miarę niedrogiego i sensownego w tym temacie moglibyście mi polecić?? Z obudową chciałbym się zmieścić w kwocie do 250zł, na chłodzenie również podobna kwota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzam ze wasc fan Asusa jak ja Gigabyte. ;-)

U mnie to biega na I7 860 kręcony na 3.5 plus Zalman Zasilacz Gigabyte 800 Odin Pro, obudowa Gigabyte 3D Mars, płyta Gigabyte UD5 i 8 ram Kingston 1600 plus ssd ocz. 7 wentyli Noctua 120.

http://obudowy.info/produkty.php?id=1464&kategoria_id=203

Drugi AMD Phenom II x4 Am3 8 ram 1333 zaś 750 Tacens VI obudowa cooler master

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Twoja obudowa znacznie przekracza mój budżet :( Kiedyś również byłem fanem Gigabyte, ale miałem kilka problemów z płytami głównymi i kartami graficznymi więc przesiadłem się na Asusa, z którym nie mam żadnych problemów. Co to za obudowę ma kolega chudy?? Widzę, że siedzi w niej kilka fajnych wiatraków + jakiś solidny cooler Noctua

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja obudowa to Fractal ARC MIDI R2 za 350zł powinieneś kupić nową,warta jest tej ceny w porównaniu z badziewiem w tej cenie.Bardzo wielka i przewiewna.W zestawie dostajesz trzy fabryczne wentylatory od Fractala 140mm plus ofiltrowanie na topie,przodzie i pod spodem obudowy.

Chłodzenie to Macho HR-02 120 a wentylator zmieniłem na Noctua NF-F12 PWM bo ten oryginalny troszkę odstawał kulturą pracy w IDLE.

Chłodzi i5 4670K podkręcony do 4.5GHz i daje radę.

Co do budy to warto dołożyć.

Jeśli chcesz do 250 zł to dobrym rozwiązaniem będzie obudowa od SilentiumPC Gladius M40,Zalman z9 PLUS,ciut droższa Zalman z12 PLUS.

---------- Post dopisany at 16:30 ---------- Poprzedni post napisany at 16:10 ----------

Co do chłodzenia procka to pierw wybierz obudowę a pod nią dobierzemy cooler:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...