Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tuning podzespołów komputera: czyli nasze sugestie, porady, testy i porównania.


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko czy jest sens wydawac na GPU nawer 5000 zl?? Ja mam GTX780 i uciąga wszystko w ustawieniach ultra i fullHD. Co innego jeśli ktoś trudni się grafiką i animacjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego jeśli ktoś trudni się grafiką i animacjami

No właśnie dla takich osób to rozumiem. A ten nowy model to są przecież 2 karty w jednej z tego co widzę to lepiej kupić poprzedni model x 3 i zapodać do kompa wydajność będzie wyższa a cena niższa :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy jest sens wydawac na GPU nawer 5000 zl?? Ja mam GTX780 i uciąga wszystko w ustawieniach ultra i fullHD. Co innego jeśli ktoś trudni się grafiką i animacjami

fajno ze wystarcza Mariusz...

Teraz abys nie zrozumial mnie zle... miliony osob ktore graja w gry PC mysla, ze przez ustawienia "ultra" w grze maja MAX :grin: eee eee :wink:

do tego dochodza jeszcze ustawienia maksymalne przez Nvidia control panel dla tej gry :whistling: co zredukuje FPS przynajmniej o 25 % a to jeszcze nie koniec tzw. MAXA :wink:

sa inne dodatki, ktore robia obraz o niebo lepszy :kox:a uzytkownik nie jest w stanie ustawic ich centralnie w grze :wink: i znowu FPS spadnie o kolejne 25 -30% :decayed:

to nie sa jakies tam programy typu " automat" tylko wpisujesz wlasne / custom ustawienia w plikach do tego testy wiec pare godz. zejdzie :wink: ale efekt :kox::kox::kox:

Czy warto ??? hmm oczywiscie :kox: to dlatego np. w symulacji Assetto Corsa wraz z kolega mamy dalej najlepszej jakosci screenshoty... biorac pod uwage wszystkie fora w necie :decayed:

ps. uzytkownicy, ktorzy maja 2 x drozszy sprzet np TITANa lub dwie karty GTX780 czyli SLI :decayed: ustawiaja wszystko w grze na ULTRA i graficznie maja prawie dwa razy gorszy obraz :decayed:

...co do Full HD to jest juz praktycznie tylko full HD :wink: dlaczego ? przeciez teraz ogolnie dostepny w sklepach jest obraz ULTRA HD czyli 4K :wink:

i teraz ciekawostka :decayed: jak ktos ma ochote grac plynnie i " maksymalnie " w rozdzialce 4K przez kolejny rok musi wydac na sama karte graficzna przynajmniej 4000 - 8000 zl :wink:

malo tego jak osoba posiada inny setup 3 monitory i chce grac " maksymalnie " :wink: rowniez jest zmuszony wydac przynajmniej 4000 - 8000 zl na same GPU :wink:

a do grafiki animacji itp. sa inne jeszcze drozsze karty graficzne np. Nvidia Tesla K20... K50 itp. 15000 - 25000zl za sztuke :decayed::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Cie doskonale i znam tez takie osoby, ktore co roku wydają po kilkanaście tysięcy na sprzęt, jarają się wynikami benchmarków itp. itd. I niech będzie jak najwięcej takich osób, bo to wlasnie ludzie wydający regularnie majątki na swoje dewiacje napędzają gospodarkę. Ja dla swoich potrzeb nie widzę sensu wychodzić ponad fullHd, gdyż to jest max. dla mojego monitora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Cie doskonale i znam tez takie osoby, ktore co roku wydają po kilkanaście tysięcy na sprzęt, jarają się wynikami benchmarków itp. itd. I niech będzie jak najwięcej takich osób, bo to wlasnie ludzie wydający regularnie majątki na swoje dewiacje napędzają gospodarkę. Ja dla swoich potrzeb nie widzę sensu wychodzić ponad fullHd, gdyż to jest max. dla mojego monitora

Mariusz ja sie nie jaram az tak strasznie wymikami typu bench :wink: dalej mam ta sama karte 680 tke :decayed: ktora bije 770 a wynikiem przypomina drozsza 780 tke :decayed:

chodzi o jakosc obrazu, textury itp. :wink:

ps. te maksymalone ULTRA ustawienia znajdujace sie tylko w grze np. Assetto Corsa wygladaja bardziej jak medium :grin::wink: w porowananiu do ustawien, ktore wyzej przedstawilem.

a 4K Ultra HD z tymi ustawieniami to dopiero musi byc :shock3::shock3::shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Cie i nie pod Twoim adresem kierowalem moje spostrzeżenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Cie i nie pod Twoim adresem kierowalem moje spostrzeżenia :wink:

...nie ma sprawy :hi:aby polepszyc gry zacznij od SweetFX itp. :wink:

---------- Post dopisany at 14:46 ---------- Poprzedni post napisany at 14:40 ----------

dalej mam ta sama karte 680 tke :decayed: ktora bije 770 a wynikiem przypomina drozsza 780 tke :decayed:

:grin:

Grzesiu smiejesz sie a widziales wyniki :decayed: bardzo dobrze krecone i5 2500k + GTX780 ma + - P1000 wiecej

dlatego napisalem przypomina :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się rozchodzi o Graphics Score:wink: na swojej 770 na grafice wyciągnąłem 12 730pkt,zbliż się choć do tego a będziesz mógł napisać że jest porównywalna do 770,bo do 780 to jej baaaardzo daleko:wink:

NVIDIA GeForce GTX 770 video card benchmark result - Intel Core i5-4670K,ASRock Z87 Extreme4

---------- Post dopisany at 15:53 ---------- Poprzedni post napisany at 15:50 ----------

Tutaj natomiast masz od MARSA który jest ciut wydajniejszy od 780 a porównywalny z 780Ti:wink: Graphics Score patrz.

NVIDIA GeForce GTX 760 video card benchmark result - Intel Core i5-4670K,ASRock Z87 Extreme4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się rozchodzi o Graphics Score:wink: na swojej 770 na grafice wyciągnąłem 12 730pkt,zbliż się choć do tego a będziesz mógł napisać że jest porównywalna do 770,bo do 780 to jej baaaardzo daleko:wink:

NVIDIA GeForce GTX 770 video card benchmark result - Intel Core i5-4670K,ASRock Z87 Extreme4

---------- Post dopisany at 15:53 ---------- Poprzedni post napisany at 15:50 ----------

Tutaj natomiast masz od MARSA który jest ciut wydajniejszy od 780:wink: Graphics Score patrz.

NVIDIA GeForce GTX 760 video card benchmark result - Intel Core i5-4670K,ASRock Z87 Extreme4

Ladne wyniki :decayed:

ale i tak dalej wypadam lepiej przy swoich starszych gratach :decayed:

to jest ten ktory masz obecnie 11.182 pkt. GTX 770 @ 1358 @ 2000 - i5 4670k @ 4.4 GHz

a ten ostatni wynik to 2 karty graficzne :decayed:Combined Score oraz Physics Score dalej wypadaja slabiej :decayed:niz moj wynik, ktory zrobilem prawie 1.5 roku temu :whistling:

NVIDIA GeForce GTX 680 video card benchmark result - Intel Core i5-2500K Processor,ASUSTeK Computer INC. P8Z68 DELUXE

ps moj Graphics Score to 13914 wiec rowniez przebijam twoje OC :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narka:hi:

---------- Post dopisany at 16:37 ---------- Poprzedni post napisany at 16:25 ----------

Częściej zaglądaj:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu zadebiutował Intel Pentium G3258, który cieszy się powodzeniem wśród overclockerów. Został on podkręcony do 6,86 GHz (warunki laboratoryjne) ale wynik jest ;)Intel Pentium G3258 podkręcony do 6,86 GHz! - Instalki.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loooo panie :whistling: bardzo ladny wynik :wink: inzynierowie MSI maja wszystko co trzeba aby takie czary robic co nie zmienia faktu, ze to dobry procek...

choc czytalem ze chlodzony wiatrem i pod codzienne uzytkowanie :wink: uzyskuje + - 4.5GHz - Scan overclocks Pentium G3258 to 4.5GHz | bit-tech.net

Jak juz mowimy o kreceniu CPU i wynikach :shock3: lecz w warunkach domowych :decayed: to jest pare dobrych intelow i5 oraz i7 :kox:

np. stary i5 2500k :decayed: osobiscie podkrecam STABILNIE ...samymi wiatrakami ( 12 sztuk ) :whistling:bez wody lub azotu :decayed: na 5,246 MHz gdzie wyjsciowa to 3,300 MHz :wink:

a od 1.5 roku :whistling:smiga przez caly czas na 5 GHz :wink: bo ma byc do codziennego uzytku i z takim zegarem jest najlepiej.

Mozna uzyskac wiecej np. 5,7 - 5.8 GHz :whistling: niestabilnie pod sam wynik :wink: dalej bez azotu :whistling: a jak ktos ma ochote na wieksze wyniki ponad 6 GHz :whistling:z i5 2500k.... to juz trzeba zastosowac ciekly azot :decayed:

856_clipboard01j.jpg

755_20133.jpg

192_2013_02_02_1671.jpg

204_image5611.jpg

AMD tez sie ladnie wkreca 8.52 GHz :whistling:ale osobiscie gustuje tylko w intelach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...