Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tuning podzespołów komputera: czyli nasze sugestie, porady, testy i porównania.


Rekomendowane odpowiedzi

panowie mam taki problem ,wiem może to nie ten temat ale potrzebuje szybkiej odpowiedzi co to jest ze komputer podczas odpalanie pikał 3razy i po upływie 2h znow pika co jest z nim. czyzby pamięć ram siadala? czy temperatura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam taki problem ,wiem może to nie ten temat ale potrzebuje szybkiej odpowiedzi co to jest ze komputer podczas odpalanie pikał 3razy i po upływie 2h znow pika co jest z nim. czyzby pamięć ram siadala? czy temperatura?

Tu masz kody błędów:

[Poradnik] Błędy i sygnały BIOS-u - Problemy ogólne, rozmaitości - Forum komputerowe - PC Centre

---------- Post dopisany at 18:53 ---------- Poprzedni post napisany at 18:51 ----------

Moja obudowa to Fractal ARC MIDI R2 za 350zł powinieneś kupić nową,warta jest tej ceny w porównaniu z badziewiem w tej cenie.Bardzo wielka i przewiewna.W zestawie dostajesz trzy fabryczne wentylatory od Fractala 140mm plus ofiltrowanie na topie,przodzie i pod spodem obudowy.

Chłodzenie to Macho HR-02 120 a wentylator zmieniłem na Noctua NF-F12 PWM bo ten oryginalny troszkę odstawał kulturą pracy w IDLE.

Chłodzi i5 4670K podkręcony do 4.5GHz i daje radę.

Co do budy to warto dołożyć.

Jeśli chcesz do 250 zł to dobrym rozwiązaniem będzie obudowa od SilentiumPC Gladius M40,Zalman z9 PLUS,ciut droższa Zalman z12 PLUS.

---------- Post dopisany at 16:30 ---------- Poprzedni post napisany at 16:10 ----------

Co do chłodzenia procka to pierw wybierz obudowę a pod nią dobierzemy cooler:wink:

Zamówiłem dziś Gladiusa i zastanawiam się czy teraz nie wsadzić chłodzenia SilentiumPC, ale z 12cm wentylatorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi Ci o Fortis HE 1225?

Dokładnie chodzi mi o Fortisa lub be quiet! Shadow Rock 2. Nie jestem nastawiony na mocny OC, bardziej zależy mi na żywotności sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne przy zakupie obudowy jest przemyślenie jaka grafika w przyszłości będzie. Mi w Coler Master wlazil na styk ASUS 6970 a teraz musiałem kombinować bo Gtx 770 Gigabyte OC jest prawie 1 cm dłuższy i bez gięcia kosza HDD się nie obyło. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie w opisie obudowy jest podane ile jest miejsca na GPU,i patrzysz na specyfikację konkretnego GPU.

\\Wysłane z Lumia 920//

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy obudowa już jest, teraz pora na chłodzenie. Według specyfikacji mogę wsadzić wentylator z radiatorem o wysokości do 158mm. Co moglibyście w miarę sensownego pod względem wydajności i ceny mi polecić?? Wstępnie myślę o SilentiumPC Fera Pro HE1224, SilentiumPC Fortis HE1225 lub Be Quiet! Shadow Rock 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fortis HE 1225 powinien sobie poradzić.Cena nie jest wysoka a ten cooler radzi sobie dobrze.Używałem go z połączeniem z i5 3570K i dawał radę.

\\Wysłane z Lumia 920//

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa Gladius już jest :thumbup1: Do obudowy dołożyłem dwa zefirki i na procesor Fortisa HE1225. Procesor teraz śmiga na 4508 MHz, jest przy tym całkiem cicho i chłodno. W stanie spoczynku CPU 30 stopni, płyta 23. Wkrótce po testuję pod obciążeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle:slina:

---------- Post dopisany 21-02-2014 at 14:03 ---------- Poprzedni post napisany 25-01-2014 at 22:34 ----------

@Up

Nowy cooler i wentylatory.

MxBw5J2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mój wiekowy sprzęt to:

Płyta: Gigabyte Technology Co., Ltd. M61PME-S2 (Socket M2)

Procek: AMD Phenom X3 8450 2,1GHz

Grafa: 1023MBNVIDIA GeForce GTS 450 (ASUStek Computer Inc)

RAM: 4,00GB 2-Kanałowy DDR2 @ 401MHz (5-5-5-18)

Ostatnio zakupiłem sobie BF4 i o ile na Singlu na medium gra się z rzadkimi, delikatnymi przycinkami, o tyle na multi na Low potrafi mocno ściąć. Moje pytanie jest następujące: które z podzespołów musiałbym wymienić, aby dało radę grać w BFa na multi bez ścinek ? W zupełności wystarczy mi gra na ustawieniach LOW-Medium, Ponieważ do gry w ultra HD musiałbym wymieniać wszystko ;) Dodam, że nie jestem hardkorowym graczem inwestującym każdą złotówkę w sprzęt i gry - po prostu chciałbym płynnie pograć w BFa nie wydając przy tym sum cztero-cyfrowych. Czy jest taka możliwość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa Gladius już jest :thumbup1: Do obudowy dołożyłem dwa zefirki i na procesor Fortisa HE1225. Procesor teraz śmiga na 4508 MHz, jest przy tym całkiem cicho i chłodno. W stanie spoczynku CPU 30 stopni, płyta 23. Wkrótce po testuję pod obciążeniem

Ja na 4,5Ghz w idle mam 27C na standardowym chłodzeniu CPU hehe:D osiągnąć w idle taki wynik to nic nadzwyczajnego, CPU i7/i5 3g mają kroki stan 16 35 37+ 39+ (standardowo) 4generacji mają stan 8 zamiast 16, czyli w idle chodzą 800mhz. Reasumując masz coś zwalone :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko śmiga tz pokaż screen z obciążenia do 100% (użyj programu Cinebrench)

Pokaż wynik programu ile wyszło Ci oraz wykres temperatur.

Wtedy Ci powiem czy wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zapytam tutaj bo widze ze znawcy a nie chce zakladac nowego tematu.

Otoz mam dosyc nowego Samsunga Ultrabooka z i3 na pokładzie. Model jakiś NPC....nie istotne dokładnie.

Chodzi o to, że ogólnie spisuje się dosyć dobrze jak na małego lapka ale jak odpalam przeglądarkę to najpierw odpala ja przez jakieś 30 sekund a później jak zarzucę stronkę, która odtwarza jakieś wideo (np. Vimeo) to zaczyna mulić, firefox pokazuje że przeglądarka przestała działać i po chwili się odmula i już chodzi na tej konkretnej stronce. Sytuacja powtarza się na każdej kolejnej.

Czy będzie to wina zintegrowanej grafy? Ogólnie nie mam większych problemów. Nawet autoCAD 2009 chodzi w miarę płynnie, filmy odpadają się normalnie bez żadnych przycięć. Tylko ta nieszczęsna przeglądarka :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...