Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tuning podzespołów komputera: czyli nasze sugestie, porady, testy i porównania.


Rekomendowane odpowiedzi

Pobierz z... ccleaner i wyczyść kompa. W pierwszej zakładce nie zaznaczaj ostatniej pozycji.

http://www.filehippo.com/pl/

W mój komputer zaznacz partycje dysku, wybierz właściwości i na dole odznacz indeksowanie.I tak dla C, D, E zależy ile jak to mówią masz Patrycji. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wszystko zrobię ;) Powiadomię jak wyniki :)

---------- Post dopisany 29-04-2014 at 17:48 ---------- Poprzedni post napisany 26-04-2014 at 22:19 ----------

Pobierz z... ccleaner i wyczyść kompa. W pierwszej zakładce nie zaznaczaj ostatniej pozycji.

FileHippo.com - Pobierz darmowe oprogramowanie

W mój komputer zaznacz partycje dysku, wybierz właściwości i na dole odznacz indeksowanie.I tak dla C, D, E zależy ile jak to mówią masz Patrycji. ;-)

Czyszczenie zrobione. Nie pomogło. Przeglądarka nadal odpala się w miarę powoli i po włączeniu strony z video na początku pokazuje "brak odpowiedzi". Dopiero po chwili jak się wszystko załaduje działa poprawnie.

A co do tego indeksowania to po co się to robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zwalnia zasoby. Przyspiesza.

---------- Post dopisany at 18:33 ---------- Poprzedni post napisany at 18:24 ----------

Jaki antywirus? Wywal zobacz czy pomogło. Co w autostarcie, może za dużo. Wywal przez Ccleaner z autostartu GG Skype i inne pierdoly które można włączyć ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antywir to Norton (nieaktywny) i Avast.

W autostarcie tylko skype ;) Żadnych pierdół nie instaluję. Większość programów to systemowe plus parę dodatkowych potrzebnych jak winrary, jakiś kodek, deamon tool, dropbox. I praktycznie nic więcej.

Może zrobić jakiś test online, który by pokazał czy komp jest szybki czy nie?

Sorki za pytanie o pierdoły ale niby jestem już pokoleniem komputera ale jakoś takie rzeczy mi nigdy do głowy nie wchodziły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj antywirusy. Po co trzymać niby nieaktywny a może się gryźć z avastem. Odinstaluj oba i zobacz czy ok. Możesz jeszcze na próbę Google Chrome.

To internet WiFi? Spróbuj na kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - WIELKIE POMOCY.

Jakiś czas temu podjąłem się zabawy aby uratować stary dysk z laptopa i zamienić go w dysk przenośny. W trakcie wdrażania moich pomysłów pojawił się problem: laptop się nie uruchamia (Windows 7). Pojawia się komunikat "Brak BOOTMGR Naciśnij Ctrl+Alt+Del" ...

Szukałem pomocy w googlach i znalazłem informację o bootrec itp. -

Niestety ale mnie to nie pomaga. Ale może nakreślę w którym momencie pojawił się problem.

Zainstalowałem Partition Magic 8.0. A nawet nie zainstalowałem do końca bo w trakcie instalacji wyskoczył niebieski ekran. Uruchomiłem ponownie komputer i Windows uruchomił się prawidłowo jednak zauważyłem, że zniknęła moja partycja (mam dwie, systemową oraz na pliki) na której trzymałem pliki. Google podpowiedziały mi jaki program pobrać (już nie nie pamiętam jaki) i zobaczyć czy partycja zostanie wykryta. Program wykrył partycję a na niej pliki. Wyglądało na to, że partycja nie ma przypisanej litery - więc ją nadałem. Uruchomiłem komputer ponownie i .. BOOTMGR.

Próbowałem podjąć próbę naprawy systemu z poziomu płyty instalacyjnej ale wpisywanie ww. komend bootrec nie pomogło a opcja naprawy systemu wskazywała, że coś nie tak jest z dyskiem.

Z moim obserwacji wynika, że partycja systemowa zmieniła literę z C na D a partycja z plikami, która była D (nie pamiętam jaką nadałem jej nową literę) jest niewidoczna. Widzę to z okna naprawy systemu windows.

Zastanawiam się czy program naprawczy wie, którą partycje systemową a naprawić bo nie wykrywa zainstalowanego systemu (który był na C) a wpisanie polecenia bootrec odnajduje ją na D .. Może to być mylące w tej całej naprawie dla oprogramowania..

Czy mogę prosić o pomoc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a gdybys wlozyl plytke z Xp i dal Napraw?

Sent from my LG-P700 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod stacjonare HDTune i zobacz czy ten dysk nie ma bad sektorów może juz się rozmyslil z dalszej współpracy. Albo recuwa i odzysk danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@POWER-KRIS: "darmowa" recuva da radę odzyskać dane po formacie? Bo chyba kiedyś jej używałem i znaleźć znalazło pliki ale nie szło ich odzyskać. Chodzi głównie o zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak mam uruchomić HD Tune skoro nie mogę uruchomić Windowsa.. ?

Przypuszczam, że może rozchodzić się o zmianę etykiet bo po ich zmianie pojawił się problem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny sprzet Grzesiek widze, ze lubisz zmieniac graty :decayed:

Nowy Geforce wyszedl - TITAN Z GeForce GTX Titan Z - mówisz, że 3000 dolarów to wysoka cena? Co powiesz na... 4000?! :: PCLab.pl

...nie jestem pewnien czy w PL juz jest :wink: bo na PCLab dodaja :polew: aukcje ebay US :decayed:WOW :polew: do ceny dochodzi jeszcze oczywiscie clo i " ciekawa " gwarancja :grin:

OK ile to cacko bedzie kosztowalo w PL hmmm + - 11000 / 12000 zl za jedna karte graficzna :wink:

Jak ktos ma ochote na zakupy to moze kupic juz teraz :decayed:

ASUS - Asus GeForce Titan Z 12288MB GDDR5 PCI-Express Graphics Card [90YV06F0-U0NA00]

Gainward - Gainward GeForce Titan Z 12288MB GDDR5 PCI-Express Graphics Card [426018336-3163]

itd. Components ť Graphics Cards - NVIDIA ť NVIDIA GTX TITAN Z - Overclockers UK

... sprawdzony sklep :wink: wysylka jest roweniez do PL :thumbup1:

ps. Osobiscie nie jestem zwolennikiem kart tylko z jednym wiatrakiem :wink: dlaczego ? bo ZAWSZE jest problem z temp :grin::wink::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam Gtx 770 Gigabyte ale też na 3 wentyle bo AMD nauczyło ze 1 to porażka. Nie mogę się nadziwić po 10 latach z AMD ze może być chłodno i cicho. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny sprzet Grzesiek widze, ze lubisz zmieniac graty :decayed:

Nowy Geforce wyszedl - TITAN Z GeForce GTX Titan Z - mówisz, że 3000 dolarów to wysoka cena? Co powiesz na... 4000?! :: PCLab.pl

...nie jestem pewnien czy w PL juz jest :wink: bo na PCLab dodaja :polew: aukcje ebay US :decayed:WOW :polew: do ceny dochodzi jeszcze oczywiscie clo i " ciekawa " gwarancja :grin:

OK ile to cacko bedzie kosztowalo w PL hmmm + - 11000 / 12000 zl za jedna karte graficzna :wink:

Jak ktos ma ochote na zakupy to moze kupic juz teraz :decayed:

ASUS - Asus GeForce Titan Z 12288MB GDDR5 PCI-Express Graphics Card [90YV06F0-U0NA00]

Gainward - Gainward GeForce Titan Z 12288MB GDDR5 PCI-Express Graphics Card [426018336-3163]

itd. Components ť Graphics Cards - NVIDIA ť NVIDIA GTX TITAN Z - Overclockers UK

... sprawdzony sklep :wink: wysylka jest roweniez do PL :thumbup1:

ps. Osobiscie nie jestem zwolennikiem kart tylko z jednym wiatrakiem :wink: dlaczego ? bo ZAWSZE jest problem z temp :grin::wink::hi:

Wszystko fajnie ale zakup takiej grafiki mija się z celem, chyba że jesteś programistą, tworzysz gry lub inne wymagające programy graficzne i masz przede wszystkim monitor 4K.

Jeśli ktoś pracuje na 2,5K lub gra na takim monitorze to lepiej kupić poprzednią bo wydajność na takich samych ustawieniach będzie taka sama i możesz kupić za 5 tys zł a tutaj dopłacasz 7tys zł po to by było 4K którego nie wykorzystasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...