Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

prosze o sprawdzenie poprawnosci kata..kilka pytan

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

siema prosil bym o zerkniecie na poprawnosc kata wtrysku czy jest okey..i ogolem na logi czy nic tam nie widac ze cos sie dzieje..

Grupy: 007 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM intake air temp..

Grupy: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM egr

Grupy: 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM bs

Grupy: 004,004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM czy tutaj nie powinno pisac np: minus 2 ? bo w wagu pokazuje atdc ..ze wynosi okolo 2 atdc ..czy to prawidlowo?

Opublikowano

Pokaz screen shota z VAGa z okna 004 Basic Settings wtedy jak nastawnik ustawi sie na LATE...

Opublikowano
  • Autor
Pokaz screen shota z VAGa z okna 004 Basic Settings wtedy jak nastawnik ustawi sie na LATE...

tam pisze atdc i jest miedzy 1.8 a 2.2 ..tak sobie skacze

no i zaraz go zrobie..

Opublikowano

Hmmm troche dziwne bo 000 pokazuje bardzo wczesny zaplon.

Opublikowano
  • Autor
Hmmm troche dziwne bo 000 pokazuje bardzo wczesny zaplon.

prosze to screen

http://img51.imageshack.us/img51/2142/atdc2.png

a w 000 w jakim oknie patrzec na zaplon i ile powinien wynosic..?

ogolem jak sie ustawia kat wtrysku to sie patrzy potem w basic settings sprawdzajac ile ma na atdc late tak? bo tak go ustawialem

Opublikowano
Hmmm troche dziwne bo 000 pokazuje bardzo wczesny zaplon.

wtrysk

Opublikowano
  • Autor
Hmmm troche dziwne bo 000 pokazuje bardzo wczesny zaplon.

wtrysk

wtrysk sterujacy jest padniety?

hm dziwne bo ..ogolem auto jest garazowane pare dni temy wystawilem go ..postal tak 2 dni i niechcial zapalic dobrze krecil i krecil..odpalil zgasl i dopiero zapalil ale telepalo nim zanim zlapal obroty ..a po nocy w garazu idealnie odpala..bez problemu ..a tak nic sie nie dzieje..

Opublikowano

Kolega zle okreslił, w dieslu nie uzywa sie okreslenia zapłon tylko wtrysk

w benzynie jedno i drugie

katalizator wywal, mozliwe że on jest przyczyna usterki

Opublikowano
  • Autor

heheh a juz myslalem ze to cos mi pada;p ooo fakt faktem zle napisalem :)

no tak ale ogolnie kat wtrysku jest dobrze ustawiony??????

no bo jeszcze mam lekki problem z odpalaniem na zimnym przy minusach ..tak jak pisalem ..w garazu problemu niema odpala na dotyk ale tylko go postawie na zewnatrz i odrazu sie dusi i nim trzesie..i kreci dlugo ..

---------- Post dopisany at 21:40 ---------- Poprzedni post napisany at 21:18 ----------

a odpala tak

zle odpalanie 2.5 tdi ake .mp4 - YouTube

Opublikowano

Kąt wtrysku masz prawidłowo ustawiony , a co do odpalania sprawdź świece żarowe jeżeli ok to czy dochodzi zasilanie do nich.

Opublikowano
  • Autor

niby mechanik sprawdzal je poprzez stykanie jakiegos druta do akumulatora i podobno jak iskry ida to jest okey.. wiec niewiem czy sa dobre czy nie..tak na dobra sprawde a co dochodzenia pradu do nich tego nie sprawdzalem ..

Opublikowano

1. Na zimnym jeszcze silniku zdejmij conajmniej lewą górną osłonę paska rozrządu:

Do zdemontowania osłon niczego nie potrzeba odkręcać - wystarczy odpiąć kilka "blaszanych" zatrzasków, choć faktycznie - dostępność zatrzasków dolnych wymaga trochę manualnych zręczności i determinacji w działaniu :roll: .

2. Już po wyjęciu osłon z komory silnika - najlepiej od razu przygotować sobie odpowiedni kluczyk imbusowy, którym podczas właściwej regulacji będziesz luzował te trzy śrubki:

Najwygodniej jest wykorzystać imbusik założony na tzw. grzechotce.

Co oczywiste - na tym etapie niczego jeszcze nie odkręcasz ! ...

3. Teraz uruchamiasz silnik rozgrzewając go do temperatury powyżej 85*C /najlepiej w okolice 90*C/.

4. Po uzyskaniu temperatury > 85*C wpinasz się z VAGiem i naturalnie wybierasz adres 01 [silnik]. Potem wciskasz klawisz 08 [measuring block] i wybierasz kanał 004.

Po wybraniu kanału 004 zobaczysz beżący odczyt kąta wtrysku, czyli kolejno:

- obroty silnika

- kąt zadany

- kąt uzyskany

- wspólczynnik wypełnienia impulsu cewki zawora sterujacego

5.Pozostając na kanale 004 w lewym dolnym rogu monitora znajdziesz przycisk opisany jako

"Basic Setting" (czyli to co nas interesuje najbardziej).

Użyj tego przycisku i nieczego się nie obawiaj, gdyż w tym momencie silnik zmieni odgłosy pracy, na liczniku zacznie migać kontrolka świec żarowych, zaś obroty biegu jałowego wzrosną do ok. 835 / min.

I TERAZ NAJWAŻNIEJSZE :

Ja sądzę, że kiedy w drugim okienku pojawi się napis " late ", na montorze zobaczysz takie odczyty:

1 kolumna - 835 / min

2 kolumna - late

3 kolumna - 3,2 *BTDC (lub inna ale bardzo zbliżona wartość)

4 kolumna - 100,2 %

Reasumując jeżeli przy late w 2-gim okienku odczyty będą takie jak powyżej - regulacja kąta wtrysku jest niezbędna i w takim przypadku pozamykaj Vag-Com'a i zgaś silnik.

Uzupełniajaco: Kiedy badamy kanał 004 w nastawach podstawowych (BS) kąt wtrysku cyklicznie przestawia się z pomiarów "late" /późny/ na "early" /wczesny/ lecz dla celów regulacyjnych wartości pojawiające się "podczas early" nie są dla nas interesujące.

6. Kiedy początek kąta wtrysku jest za wczesny (w tzw. plusie, BTDC) - należy go przeregulować na pózniejszy (w tzw. minusie ATDC)

Chodzi o to, aby po wykonanej regulacji odczyty nastaw podstawowych (w tzw. BSach, patrz pkt.5) przedstawiały się następująco:

1 kolumna - 835/min

2 kolumna - late

3 kolumna - 1,0 *ATDC (jeśli odczyt przy temperaturze powyżej 90*C)

4 kolumna - 100,2 %

Uwaga: W tym konkretnym przypadku silnik nie osiąga pełnych 90 *C i dlatego kąt wtrysku "na late" (ok. 87*C) powinien oscylować od ok. 1,3 *ATDC do ok. 1,8 *ATDC .

7. Regulację kąta w stronę minusa wykonasz po zluzowaniu trzech śrubek (żółte strzałki) i lekko obracając kołem regulacyjnym w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara (strzałka niebieska):

Jeżeli tak się zdarzy, że podczas regulacji opóźnisz kąt za bardzo (np. poniżej 2 *ATDC), to nic nie stoi na przeszkodzie aby ponowić czynność i lekko "powrócić" kołem regulacyjnym w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. I tak az do skutku - czasem wielokrotnie, ponieważ czułość pomp VP44 na regulacje też bywa bardzo zróżnicowana... .

Po zakończonej regulacji śruby imbusowe należy dokręcać z wieeelkim wyczuciem, gdyż wiele osób zupełnie niepotrzebnie już je pourywało ... :shock: . Chyba, że posiadasz klucz dynamometryczny, to śruby należy dokręcać z siłą 20 Nm .

To chyba wszystko ... .

Po zakończonej regulacji kąta proszę o zlogowanie 004:

- statycznie

- i osobno w nastawach podstawowych (BSach)

Tak ustaw a VP44 odwdzieczy ci sie dluzsza zywotnoscia.

Autor:Piotruś Klub Audi A6

Opublikowano
Kolega zle okreslił, w dieslu nie uzywa sie okreslenia zapłon tylko wtrysk

w benzynie jedno i drugie

katalizator wywal, mozliwe że on jest przyczyna usterki

Kolega nic zle nie okreslił.... o pomyłce nie ma mowy... "zapłon" jest w kazdym silniku spalinowym.

Nie ma potrzeby ustawiania zapłonu(kąta wtrysku). Jest OK.

Aczkolwiek nalezy zauwazyc, ze furmanka nie moze zgrac kąta w 004 NS... co moze byc spowodowane albo zbyt niską temperaturą, albo zlym ustawieniem rozrządu.

Opublikowano
  • Autor

no problem jest tylko pomiedzy temperaturami plus 2 slabiej odpala ale za pierwszym razem a jak jest juz minus 5 to juz pali jak na filmie..

z tym rozrzadem oco moze chodzic? co zle ustwione ?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

WITAJ- djzak- POWIEM CI ZE JA MAM IDENTYCZNY PROBLEM W MOJEJ FURMANCE 2.5 TDI v6 SWIECE OK, KAT WTRYSKU TEZ DOBRY PRAWDOPODOBNIE PRZYCZYNA TKWI W ZAPOWIETRZANIU SIE UKLADU PALIWOWEGO.ALBO TO POMPA SIE ROZSZCZELNILA. ALE JESZCZE TEGO NIE POTWIERDZILEM. A TOBIE UDALO SIE ZDIAGNOZOWAC PROBLEM? POZDRO.

Opublikowano

Zaznaczam że moja wypowiedz jest na podstawie moich doświadczeń :) .

Przyłącze się do wątku,gdyż mam też problem z odpaleniem za 2 razem odpala normalnie.Myślałem podobnie co do wadliwości(zapowietrzenia się układu paliwowego).Jednak skłaniam się co do wypowiedzi:kolegi Przemik

"Nie ma potrzeby ustawiania zapłonu(kąta wtrysku). Jest OK.

Aczkolwiek nalezy zauwazyc, ze furmanka nie moze zgrac kąta w 004 NS... co moze byc spowodowane albo zbyt niską temperaturą, albo zlym ustawieniem rozrządu."

Ponieważ że odpowietrzyłem układ jak należy(po wymianie odmy)mimo tego że myślałem że źle,ale pęcherzyki zniknęły z układu.Problem się jednak u mnie nadal pojawia(odpalanie za drugim razem) dlatego myślę że powinieneś kolego raczej dążyć "przemik" drogą do rozwiązania problemu.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Witam Panowie mam prośbę do posiadaczy audi avant quattro 2.5 TDI V6 AKE manual, potrzebuję porównać wartość kodowania licznika w zakładce VAGa Instruments 17, ponieważ przez przypadek ją zmieniłem i nie mam pewności czy ustawiłem ją prawidłowo. Załaczam zdjęcie poglądowe gdzie tego szukać w VAGu.

Address 17 -------------------------------------------------------

Controller: 8E0 920 900 G

Component: KOMBI+WEGFAHRS. RB4 D26

Coding: 01068

Shop #: WSC 07777

instruments_17_skorygowany.jpg

Opublikowano

nie wiem od której wersji ale vag zapisuje to w logach , warto tam sprawdzić

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.