Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto nie odpala, pomocy! (B5 1,6)


StoRK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z autem mojej mamy. Auto jest we Włoszech i stało sobie tam ponad miesiąc pod chmurką. Po powrocie mamy rozładował się akumulator. Został naładowany auto zostało odpalone i przejechane kilka kilometrów. Następnego dnia gdy mama odpalała auto to odpalało na 2-3 sekundy i gasło. W tej chwili w ogóle nie odpala.

Czy ktoś może mi powiedzieć co mogło paść? Nie chce by mama od razu oddawała auto włoskim czarodziejom bo tylko z niej kase zedrą.

Dokładnie chodzi o B5 1,6 (101KM) 98r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StoRK zobacz / zapytaj mamy czy jak przekręci na zapłon czy zgaśnie pomarańczowa lampka z ikonką klucza w środku.

Ona się powinna zapalić na chwile i zgasnąć, jeżeli miga to auto odpali na 2 sek i zaraz zgaśnie.

Jeżeli tak jest to albo coś jest ze stykami przy czujniku stacyjki - immo (taki czarny okrąg wokół szpary na klucz w stacyjce, ona że tak powiem bezprzewodowo widzi się pastylką z klucza.) albo coś się rozkodowało w sterowniki immo podczas tego rozładowania, kiedyś czytałem gdzieś, że jak aku padnie i ktoś chcę zakręcić rozrusznikiem (duży pobór prądu) może dojść do takiej sytuacji ale pewien nie jestem.

Najpierw sprawdź ta kontrolkę a potem będziesz się martwił dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem i twierdzi, że wszystkie kontrolki gasną tak jak powinny. Czyli raczej to nie wina immo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego dnia odpalała i gasła po chwili, a następnego już w ogóle nie odpalała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz bezpieczniki szczególnie od pompy paliwa, i jak masz możliwość to zobacz drugim kluczykiem, czyli jak rozumiem to rorusznik ręci i auto nawet na chwilkę nie odpala tak ?? Nie wiem czy będziesz miał możliwość ale VAG by wiele wyjaśnił :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa kluczyki były sprawdzane i nic nie pomaga. Najgorsze jest to, że ja nie mam dostępu do auta bo jest we Włoszech. Tak rozrusznik kręci i auto nie odpala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bezpieczniki do sprawdzenia, warto zobaczyć też paluch i kopułkę, dodatkowo przewody i świece, ale zobacz może najpierw te bezpieczniki czy wszystkie są całe. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...